Samsun Nu8042 ARC Problem

Prze87mo

New member
Witam

Posiadam 65nu8042 zakupilem Amplituner Onkyo 686. I mam problem z konfiguracja ARC

wszystko wlaczone CEC w tv ampli ARC rowniez , nowy hdmi . Jak czytalem to chyba samsung boryka sie z problemami ARC. Wczoraj np konfiguracja byla ok byl dzwiek w ampli poprzez tv netflix itp a dzisiaj np juz sie nie pokazuje w ustawieniach aby wybrac AMPLI HDMi Audio tylko Telewizyjne audio.
Mial ktos problem z tym badz jakos mozna obejsc?

Chodzi o to ze chcialbym tylko zrobic dzwiek zonie aby miala z netflixa tv na amplitunerze bo ja to moge zawsze podpiac konsole blu-ray do Amplitunera.
Nawet nie dziala mi wylaczanie jednym pilotem TV jak i AMPLI .
Nadmienie ze na poczatku jak podlaczylem dzialalo ARC CEC wylaczenie wlaczenie i dzwiek. Teraz wogole nic.

P.s

mam tez dziwny problem chyba ze to standard jesli podlacze blu ray do ampli wlacze film i wybiore sciezke dts atmos to dzwiek mam tylko w ampli a jesli zmienie sciezke dzwiekowo na ac3 to dzwiek mam w ampli i tv. wtedy musze wyciszac tv aby ze soba nie kolidowaly. mozna jakos zrobic aby tylko dzwiek wychodzil z ampli nawet jak sa podlaczone urzadzenia do ampli?
 

Arek

Member
Cześć. Od kilku dni uzytkuję 65NU8042 i z obrazu jestem zadowolony, z funkcji SMART też, ale jakość dźwięku przesyłanego z Tv do ampli to jakiś dramat. Próbowałem wszystkich ustawień z menu zaawansowanego jak i na ampli Onkyo 616 . Dźwięk przesyłany po optyku czy po hdmi ARC jest cichy (o kilkanaście dB jak nie więcej w porównaniu do innych źródeł) i pozbawiony dynamiki i szczegółów. Np w netfliksie. Odpalony ten samo poziom głośności na PS3 Netflix roznosi pokój na moich Klipschach 7.1.

Chciałem korzysta z dobrodziejstw 4k i HDR ale bez dźwięku to kiepsko. Ktoś z Was spotkał się z tym problemem ?
 

Arek

Member
Odpowiem sam sobie, aby zostało dla kogoś kto będzie miał podobne rozterki.

Cichy dźwięk po HDMI ARC to ustawienia ampli, konkretnie na Onkyo 616 w swoich przypisanych trybach miałem podbicie Dynamic EQ - on i Dynamic Volume na light, a Samsung Smart przestawiał na tryb który nie miał tych podbić przypisanych na stałe.

Teraz próbuję uporządkować kwestię sterowania pilotem SMART innych urządzeń.
Czy ktoś z Was wie czy można na tym TV nadać uprawnienia/przypisać, które z wejść HDMI ma odpalać się jako pierwsze po włączeniu telewizora, czy NIE jest to możlwe, bo SMART TV zrobi to za nas , analizując historię poprzednich włączeń/wyłączeń.

Potrzebuję aby na dzień dobry odpalał się tylko TV + dekoder NC+ z dźwiękiem na TV , a na żądanie w wersji z ampli do którego są podpięte odtwarzacze i konsole. W ten sposób:

1. TV spięty po HDMI2 z dekoderem NC+ - standardowo ma włączać się z dźwiękiem na TV.

2. Wszystkie odtwarzacze i konsole wpięte do ampli (różne hdmi in) a z amli do TV hdmi 4 wykorzystując kanał ARC

Pilota uczę odpalać punkt 1 (po hdmi2) oraz punkt 2 (po hdmi4), ale chcę zaprogramować domyślnie włączanie punktu 1. Da radę???
 

markusp

New member
Koledzy potrzebuję następującej informacji. Czy w waszych telewizorach przy załączonej aplikacji Netflix lub podpiętym USB z filmem z DD, dźwięk do podłączonego amplitunera przez HDMI (ARC) przechodzi w Dolby Digital lub DD+? Próbowałem u mnie i niestety na amplituner przez HDMI przy ustawieniu Bitstream i wyjściu Dolby Digital nie ma dźwięku, natomiast przy ustawieniu Bitstream i PCM dźwięk jest tylko w stereo. Amplituner Denon 3313. Nie wiem czy zgłaszać TV do serwisu czy to już taka przypadłość tego sprzętu
 

termin

New member
Koledzy potrzebuję następującej informacji. Czy w waszych telewizorach przy załączonej aplikacji Netflix lub podpiętym USB z filmem z DD, dźwięk do podłączonego amplitunera przez HDMI (ARC) przechodzi w Dolby Digital lub DD+? Próbowałem u mnie i niestety na amplituner przez HDMI przy ustawieniu Bitstream i wyjściu Dolby Digital nie ma dźwięku, natomiast przy ustawieniu Bitstream i PCM dźwięk jest tylko w stereo. Amplituner Denon 3313. Nie wiem czy zgłaszać TV do serwisu czy to już taka przypadłość tego sprzętu


Mam starego 10 letniego Onkyo TX-578. DD z netflix, usb, UPC przechodzi po arc bez problemu.
Natomiast DD+ z netflix mam cisze na ampli nie wiem co jest tego przyczyną.

Generalnie u mnie arc jak i całą komunikacja HDMI CEC działa genialnie. Włacza/Wył ampli z TV jak wybiorę głośniki z tv to wycisza ampli jak głośniki kina domowego to milczą te z tv.
Po wyłączeniu prądu nic się nie kasuje. Na tv wszytko ustawione kreatorem z uniwersalnego pilota.
Po wybraniu słuchawek bluetooth słychać tylko w nich.
Wszystko połączone tak, że to TV jest centralką.
 
Do góry