Zakup TV Samsung 100-120 Hz

bogdanzieba

New member
Witam chciałby zakupić dla starszej osoby telewizor 32 calowy firmy Samsung tak żeby miał matrycę 100 lub 120 Hz. Szukałem znany model UE32H6400 ale tryudno znaleźć wersję 32 calową.


Czy są jakieś inne podobne wersje TV LED 32 cale z matrycą 100-120 Hz ?


Proszę o poradę.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
O to chodzi że na 32 calach nie zauważysz praktycznie różnicy czy matryca 120 czy 60 Hz , inna bajka jak model ma już 46 cali i wzwyż to wtedy już raczej szukać na 120 Hz panelu
 

bogdanzieba

New member
Wiem, że tego jest trochę ale nie chciałbym kupić jakiejś lipy. Kiedyś dałem się naciągnąć na Samsunga z odświeżaniem 100 Hz CMR, a to było zwykłe 50 Hz.
Ten model to UE32D5000, który ma gorsze skalowanie w SD i tak się z nim męczę.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
A czego się spodziewaleś po najniższym modelu z najniższej serii? Za 500-600 nie kupisz niczego sensownego. Zresztą w rozmiarze 32" i tak nie ma nic sensownego. To nie te czasy co 4-5 lat temu.
 

bogdanzieba

New member
Ja go kupiłem w lipcu 2011 r., wszystko wtedy opisałem TUTAJ.

Teraz chciałbym kupić jakąś używkę ale żeby nie była tak słaba jak ten mój UE32D5000.

Czy któryś z tych co podałeś linki jest godny zainteresowania ?


Najbardziej pasował by mi model UE32H6400 ewentualnie jakiś podobny.
 
Ostatnia edycja:

FanKosmosu

New member
Wiem, że tego jest trochę ale nie chciałbym kupić jakiejś lipy. Kiedyś dałem się naciągnąć na Samsunga z odświeżaniem 100 Hz CMR, a to było zwykłe 50 Hz.
Ten model to UE32D5000, który ma gorsze skalowanie w SD i tak się z nim męczę.

Wydaje mi się że raczej zależy Ci na uplynniaczu obrazu (interpolacji klatek), a nie na matrycy 100hz. Są dobre telewizory z matrycą 60hz i dobrą interpolacją obrazu.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
H6400 jeszcze znajdziesz na allegro czy Olx ale w rozmiarze 40". Chociaż brać używkę z tej serii to ryzyko bo cierpiała ona najbardziej na tzw. "kurz". Seria H Samsunga to przedostatnia gdzie montowali matryce 100Hz w TV FHD. Te były jeszcze w serii J, ale tylko w modelu 6200/6300 i chyba od 48 cali wzwyż.
 

FanKosmosu

New member
@FanKosmosu a możesz podać jakiś konkretny model ?

Np. Samsung seria 7 (np. 7100), czy niektóre modele serii 6 (np. NU 6900).

Te TV mają matryce 60hz, ale potrafią interpolowac obraz, dając piękna tzw. operę mydlaną.

Na rtings.com były recenzowane modele nu7100 i nu6900, gdzie przetestowano m.in. interpolację.

Ceny niskie i rozmiary od ok. 40 cali w zwyż aż do 75 cali.

Niestety nie mam pomysłu na 32".
 

bogdanzieba

New member
@FanKosmosu a co myślisz o tym modelu SAMSUNG UE32H5030AW

Ewentualnie matce dam mojego Samsunga UE32D5000 a dla siebie kupię coś z tych co mi poleciłeś, ewentualnie jakiegoś UE40H6400.

Matce większy telewizor nie wejdzie do wnęki w meblach, tylko 32 cale.
 
Do góry