Samusng UE55NU8042 / moduł CI UPC - edycja listy kanałów

miner101

New member
Hej, przejrzałem kilka tematów na temat edycji kanałów Samsungach na tym i chyba potrzebuję mimo wszystko Waszej pomocy.
1) Jak w temacie - mam Samsunga UE55NU8042 z modułem CI od UPC. Chciałbym zmienić układ kanałów, ale nie mam/nie mogę znaleźć takiej opcji.

2) Znalazłem info, że jest opcje są 3, z czego pierwszą zastosowałem, ale nie jestem w pełni usatysfakcjonowany, o drugiej inni piszą, że ma minusy, a z trzecią potrzebuję pomocy:
a) stworzenie listy ulubionych kanałów, którą da się sortować -> zrobiłem tak, dało się posortować, ale nie zmieniło to numerów kanałów; efekt - jeżeli chcę włączyć kanał, który mam na drugim końcu listy to muszę albo pamiętać jego pierwotny numer w UPC albo przeklikać przez całą listę kanałów :(
b) zrobić skanowanie/wyszukanie kanałów ze wskazaniem "inny" zamiast "UPC" - podobno pomaga to na możliwość edytowania listy kanałów; minus - podobno nie ma wtedy polskich znaków z EPG oraz znika opcja PIP (chociaż ta opcja nie jest tak fajna jak mogłoby się wydawać)
c) wyeksportować listę kanałów na pendrive, a potem zmodyfikować ją przy użyciu ChanSorta -> generalnie bardzo chętnie ale potrzebuję pomocy

3) W związku z tym: Czy wiecie jak wyeksportować na tym telewizorze listę kanałów?

Tutoriale z jutjubów mi nie pomogły - bo albo nie znalazłem właściwego albo wszystkie są na innych telewizorach. Pomóżcie...

Z góry dzięki :)
 

adam80

Member
Po ustawieniu operatora UPC telewizor blokuje opcję exportu kanałów na USB, ustaw na pełne wyszukiwanie, sposobem na polskie znaki w EPG jest ustawienie kraju odbioru na Czechy, funkcji PIP w EPG nie będzie. Po skanowaniu w menu pojawi się opcja exportu kanałów na USB, wystarczy ułożyć w programie chansort i importować na TV. Sprawdzone na serii MU i KU choć w przypadku KU można było jeszcze exportować kanały przy ustawieniu UPC, zablokowali tą możliwość od serii MU.
 
Ostatnia edycja:
Do góry