Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Wróć HDforum > Video > LCD > Samsung > Samsung UE65NU8002T pionowe pasy/cienie na matrycy
Odpowiedz

Junior Member

Meldunek: Mar 2019
03-03-2019, 19:04
Domyślnie Samsung UE65NU8002T pionowe pasy/cienie na matrycy

Cześć.
Na początku zaznaczę, że to mój pierwszy post i jeśli to nieodpowiednie miejsce na ten temat, to przepraszam. Próbowałem znaleźć rozwiązanie na forum ale nie udało mi się. Jeśli temat już był, to również wybaczcie.

Do rzeczy. Od kilku dni posiadam tytułowy tv zakupiony między innymi na podstawie przeczytanego tu testu i pochlebnych opinii.
Najpierw był zachwyt jakością obrazu w filmach i grach ale kiedy włączyłem mecz nieco się zaniepokoiłem. Powodem były pionowe pasy/cienie na całej wysokości ekranu, które pojawiają się podczas szybkiego ruchu kamery. Probowalem różnych kombinacji ustawień obrazu i nie bylem w stanie wyeliminować problemu. Pasy te również są widoczne na szarych tłach. Zamieszczam zdjęcie. Mam nadzieje, że jest to widoczne. Podświetlenie matrycy jest bez zarzutu. Biel i czerń bardzo rownomierna, bez żadnych przebarwień. Jedynym problemem są wspomniane pasy i nie bardzo wiem co z tym fantem zrobić. Czy wzywać serwis? Zwracać do sklepu i brać inny model? Czy jest to zjawisko znane w tym modelu? Z góry dziękuję za pomoc.

[IMG]https://***************.com/a/MNkJqgZ[/IMG]
Odpowiedź z Cytatem
Audioholic jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Full HD

Meldunek: Oct 2016
03-03-2019, 20:52
Domyślnie

To "zjawisko" to DSE/banding i jest to problem większości TV. Trafia się sztukę z bardzo/mało/minimalnie widocznym. Niektórzy twierdzą, że tego nie widzą szczęściarze. Zdjęcia można wrzucać dopiero od 5 posta więc na razie nic nie zobaczymy. Jeżeli zamawiałeś z neta to jeżeli jest tak tragicznie jak opisujesz to ja bym oddawał i zamawiał kolejną sztukę. Jest szansa, że trafisz na dużo lepszy egzemplarz.
Odpowiedź z Cytatem
Wesley1 jest online
Wspiera forum

Meldunek: Oct 2012
03-03-2019, 20:59
Domyślnie

W rozmiarze 65 trzeba wyselekcjonowac odpowiednia sztuke , ja kupiłem w media Markt i musiałem wymienić bo nie mogłem na to patrzeć. W drugim tv jest ale bardzo minimalny i nie przeszkadza podczas meczy. Im większy tv tym większe szanse na banding . W rozmiarze 55 nie ma tego zjawiska w tym modelu.
reklama

Junior Member

Meldunek: Mar 2019
03-03-2019, 23:52
Domyślnie

Dzięki za odpowiedzi. Wygląda to właśnie na banding. Nie ma tragedii. W filmach tego nie zauważyłem pewnie też ze względu na tryb filmowy, który to niweluje. Jeśli chodzi o mecze to też da się przeżyć ale zwracam na to uwagę i denerwuje mnie to. Ogólnie widać to na jednolitych tłach najbardziej na szarym 20%. Myślałem nad oledem 55" ale niestety obawiam sie, że bylby za mały. Najbardziej martwi mnie to, że wymienię na taki, który będzie miał jeszcze bardziej widoczny banding, a jesli zostawię ten, to że z czasem się on nasili. Kupowałem w jednej z sieci sklepów RTV. Zgłosiłem na razie problem do wsparcia Samsung. Zobaczymy co powiedzą. Czyli rozumiem, że niezależnie od marki i modelu, zawsze jest to loteria?
Odpowiedź z Cytatem
Audioholic jest offline
Wspiera forum

Meldunek: Oct 2012
04-03-2019, 07:36
Domyślnie

Jest to loteria niestety ale pamiętaj że banding występuje również w tv oled i jest tak samo uporczywy a bywa nawet i bardziej.
Full HD

Meldunek: Oct 2016
04-03-2019, 16:52
Domyślnie

Tak to jest, że nawet jak jest minimalny to wiesz że jest i niejako wpatrujesz się często w to miejsce
Odpowiedź z Cytatem
Wesley1 jest online
Sklep audiovideo.com.pl

Meldunek: Mar 2005
04-03-2019, 18:52
Domyślnie

Jeśli jest dla Ciebie uciążliwy zgłoś do serwisu.
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania