Samsung UE55NU8042 - problem z podłączeniem kina.

Bonuz

New member
Witam.
Miałem to kino podłączone do TV Toshiba CP3500 jeszcze LCD z dziesięć lat, podłączone było przez HDMI, żeby mieć głos z TV słyszalny w kinie musiałem podłączyć TV z kinem dodatkowym przewodem cinch. W kinie włączałem AUX i miałem głos z TV.
Teraz zmieniłem TV na Samsung EU 8042, kino podłączone znowu przez HDMI przy oglądaniu płyt nie ma problemu dźwięk jest słyszalny w kinie ale chciałem również słyszeć w kinie dźwięk nadawany przez TV, niestety na razie nic z tego. HDMI w TV jest wpięte pod wyjście ACR ale to niestety też nic nie daje, może ktoś ma jakiś pomysł, będę wdzięczny.
 

Bonuz

New member
Trochę poczytałem i wychodzi mi że muszę to spiąć kablem optycznym, wydaje mi się, żeby to chodziło przez HDMI ARC kino też musi mieć ARC a pewnie tego nie ma. Nie wie czy dobrze myślę.
 

Bonuz

New member
Tak jak pisalem wcześniej i nie tylko ja. Spiąłem TV z kinem, optykiem teraz śmiga, może ktoś skorzysta z rady w kinie trzeba jeszcze wybrać opcje optyk.
Ciekawi mnie czemu to nie chodzi po samym HDMI ARC, jakoś mi się nie chce wierzyć, że w kinie też musi być ARC.
 
Do góry