Samsung QLED 2019 - Q90R, Q70R, Q60R

FanKosmosu

New member
Samsung jest w mega opałach na rynku TV. Widać to po bardzo agresywnie niskich cenach modeli na 2019 z serii QLED (np. Q70 w wersji 75 cali z podświetleniem FALD). Myślę że w grudniu kupimy lekko 75 cali za ok. 9tys. złotych.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Samsung jest w mega opałach na rynku TV. Widać to po bardzo agresywnie niskich cenach modeli na 2019 z serii QLED (np. Q70 w wersji 75 cali z podświetleniem FALD). Myślę że w grudniu kupimy lekko 75 cali za ok. 9tys. złotych.

Ja bym powiedział, że poszli po rozum do głowy, a nie że są w opałach. NU8002 czy q7fn się całkiem dobrze sprzedają.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Nowe serie w większości fald, Samsung chyba chce pozamiatać w tym roku, ciekawe jaką cenę wywalą na 98'
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Chyba w mniejszości...
Zapewniam , że inni też nie zasypują gruszek w popiele.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
"Modele z tej serii na 2019 rok (bez Q70R oraz Q60R) wyposażone są w technologię „Ultra Viewing Angle”. Dzięki zmienionej strukturze paneli telewizora z matrycą VA, światło równomiernie rozświetla ekran. Takie rozwiązanie sprawia, że telewizory są w stanie zapewnić wyraziste obrazy o głębszej czerni, a także rozszerzone kąty widzenia. To nie jedyna nowość w tegorocznych telewizorach QLED.

Modele z tej serii (oprócz Q60R) otrzymają tylne strefowe podświetlenie (Direct-Full-Array), co przełoży się na lepszy kontrast i głębsze czernie bez efektu rozmycia kolorów**. Przykładowo flagowy model 4K Q90R będzie posiadał od 646 do 480 stref podświetlenia w zależności od przekątnej)."

Wychodzi na to, że jednak większość, tylko q60r i niższe modele, które w zasadzie pewnie mało kogo będą interesować, no chyba że Samsung na modele od q70r do góry wywali kosmiczne ceny.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Ale dts nie ma i pozamiatane. Soundbar bose 700 mam a nie będę mógł podłączyć pod tv samsunga i mieć dźwięk DTS porazka
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ale dts nie ma i pozamiatane. Soundbar bose 700 mam a nie będę mógł podłączyć pod tv samsunga i mieć dźwięk DTS porazka

Jeżeli masz dużo Remuxów w UHD to i tak najlepszym rozwiązaniem jest zewnętrzny Box.
Z serwisów typu Netflix masz Dolby Digital, brak DTS w tv to żadne zmartwienie, dobrze że Samsung zaczął działać w kwestii podświetlenia.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Chodzi mi o to ze mam bose 700 soundbar + sub bose 700 I niebawem kupuje tylnie glosniczki surround speakers. I jak podepnę bose cały zestaw naprzyklad pod nowego samsunga flagowego do będę miał dźwięk DTS jeśli będę miał pod tv podłączone ps4 to będę miał dźwięk DTS? Jak załącze jakiś film w 4k hdr lub blu ray albo jakaś gra na ps4 która obsługuje q tv nie puszcza sygnału dts?
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Chodzi mi o to ze mam bose 700 soundbar + sub bose 700 I niebawem kupuje tylnie glosniczki surround speakers. I jak podepnę bose cały zestaw naprzyklad pod nowego samsunga flagowego do będę miał dźwięk DTS jeśli będę miał pod tv podłączone ps4 to będę miał dźwięk DTS? Jak załącze jakiś film w 4k hdr lub blu ray albo jakaś gra na ps4 która obsługuje q tv nie puszcza sygnału dts?
Jak napisał @Pakolo nie widzę problemu
A tak jeszcze ciągnąć temat co najpierw stwierdzasz a potem pytasz ?!
 

Kuman

New member
Kąty

Kąty wyglądają naprawdę dobrze:

https://www.youtube.com/watch?v=b8Ju5Dzkgec

Ogólnie nie jestem fanem marki Samsung, ale czekam na pierwsze obiektywne testy. Jestem przed wymianą odbiornika, OLEDa nie chcę i myślałem raczej o LCD Sony, ale Samsung może pozamiatać konkurencję w tym roku na rynku LCDeków. Akurat DTS w TV mi nie jest potrzebne w odbiorniku, używam kina domowego, jedyny minus to brak Dolby Vision, ale tak naprawdę to HDR bez matryc 12/16 bitowych uważam za marketingowe ściemnianie.
 
Do góry