Samsung QLED 2019 - Q90R, Q70R, Q60R

Tvmania

New member
Bez reklam
Ciekaw jestem czy rzeczywiście q90r będzie dużo lepszy od q9fn w 75 calach jak czerń hdr i podświetlenie ile stref i jaka cena oczywiście na wejsciu
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ja zakładałem z końcem tego roku kupno 82nu8052 do nowego domu, ale w tym tygodniu spędziłem chwilę ze swoimi materiałami przy 65q9fn i teraz już wiem, że wolałbym flagowca kosztem nawet tych 7 cali, jakość obrazu, czerń i sam efekt hdr to przepaść na korzyść q9fn, tym bardziej fajnie, że Samsung wypuszcza nowe modele bo ten q70r może być ciekawą opcją.

Brak dts mi nie przeszkadza bo dźwięk z konsoli czy odtwarzacza trafia do ampli.

Btw
Może dzięki nowym modelom, 75q9fn spadnie w okolice 13k.
 

Kuman

New member
Nierównomierne podświetlenie

Samsung Q70R

https://www.youtube.com/watch?v=S2RTWk9Vt5o

W 1:55 minucie widać na jednolitym szarym tle fatalną równomierność podświetlenia matrycy i banding. Wyraźnie zacienione krawędzie, chociaż rogi nie są aż tak ciemne, jak w Sony XF9005.
Widać to choroba matryc z podświetleniem FALD.

Nawiasem mówiąc, szkoda, że facet to filmujący nie umie obsługiwać kamery... :(
 

WuMike

New member
Bez reklam
Q90R ma dużo lepsze podświetlenie. Pamietajmy, że najlepsza jakość idzie zawsze do najwyższych modeli, nie oszukujmy się.
 

Kuman

New member
Q90R ma dużo lepsze podświetlenie. Pamietajmy, że najlepsza jakość idzie zawsze do najwyższych modeli, nie oszukujmy się.

Zgodzę się. Po analizie tego co jest na dzisiaj dostępne w sieci, to model Q90R gra w zupełnie innej lidze niż Q70R. Z drugiej strony, to nie ma się czemu dziwić, skoro dzielą je jeszcze dwa modele Q85R i Q80R.

Tu dłuższy materiał, niestety po włosku.
https://www.youtube.com/watch?v=YAD7CCklVI0
 

WuMike

New member
Bez reklam
Mam wrażenie, że dopiero od Q80R wzwyż będzie można cieszyć się autentycznie z nowych modeli Samsunga. Nic, czekamy na ceny i pierwsze modele w sklepach.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Ciekaw mnie najbardziej jaka bedzie różnica między modelem q9fn vs q90r chodzi mi czy nowszy model będzie miał lepsza czern jeszcze i nie będzie gubil detali jak hdr i inp i czy cena wyjściowa będzie mniejsza od q9fn ten kosztował chyba 27 tys na stary 75 cal i ile stref podświetlenia będzie miał czytałem gdzie 480 stref tyle co starszy brat i czy będzie duża różnica we wszystkim żeby brać nowszy bo nie oszukujmy się model q9fn fenomenalny tv do filmy 4k i grania
 

tomulus

New member
Ciekaw mnie najbardziej jaka bedzie różnica między modelem q9fn vs q90r chodzi mi czy nowszy model będzie miał lepsza czern jeszcze i nie będzie gubil detali jak hdr i inp i czy cena wyjściowa będzie mniejsza od q9fn ten kosztował chyba 27 tys na stary 75 cal i ile stref podświetlenia będzie miał czytałem gdzie 480 stref tyle co starszy brat i czy będzie duża różnica we wszystkim żeby brać nowszy bo nie oszukujmy się model q9fn fenomenalny tv do filmy 4k i grania
Aleee dlugiee zdaniee
 

WuMike

New member
Bez reklam
Ciekaw mnie najbardziej jaka bedzie różnica między modelem q9fn vs q90r chodzi mi czy nowszy model będzie miał lepsza czern jeszcze i nie będzie gubil detali jak hdr i inp i czy cena wyjściowa będzie mniejsza od q9fn ten kosztował chyba 27 tys na stary 75 cal i ile stref podświetlenia będzie miał czytałem gdzie 480 stref tyle co starszy brat i czy będzie duża różnica we wszystkim żeby brać nowszy bo nie oszukujmy się model q9fn fenomenalny tv do filmy 4k i grania

Mnie ciekawi najbardziej, jak Ty szkołę skończyłeś, bo tego nie da się ogarnąć, czytając za pierwszym razem. Zlituj się nad nami ;)

Tak, Q90R jest lepszy od Q9FN pewnie we wszystkim. Ma bardziej dopracowane podświetlenie, szybszy procesor, zmodyfikowane algorytmy w trybie gra, poprawione charakterystyki jasności i kolorów - głownie w HDR, no i przede wszystkim kolosalne kąty boczne - wręcz niewiarygodne, jak na matrycę VA. Być może rozmiar 75” posiada więcej niż 500 stref, ale to jest do potwierdzenia w testach.

Pytanie zatem pozostaje, w jakiej cenie wystartuje model 75Q90R, bo mniej niż 75” średnio mnie interesuje. Stawiam niestety na okolice 20 tysięcy zł, a ja potrzebuję TV, w zasadzie już w marcu, może początek kwietnia.
 

Kuman

New member
W sumie to ciekawe, że na dostępnych filmach wygląda na to, że panel MicroLED świeci gorzej od najnowszych QLEDów, a miał być zabójcą OLEDów. Tymczasem zabójcze mogą się okazać nowe QLEDy, gdyż jeżeli kąty będą podobne jak w OLEDach, a jasność QLEDów jest kilkukrotnie większa, to jedyną zaletą OLEDów pozostanie ich elastyczność i możliwość produkowania cienkich paneli. Ja osobiście wolę mieć na ścianie panel 40 mm bez ryzyka wypaleń, niż 2 mm, na którym będę się bał włączyć kanał informacyjny, lub np. odtwarzacz muzyki z amplitunera (moja Yamaha 2075 wyświetla nieruchomą okładkę płyty na czarnym tle, przypuszczam, że załatwiłbym tym OLEDa w dwa tygodnie)...
 
Do góry