Samsung 65 cali MU7000 czy NU8000 - różnice

trojanpl

New member
Witam!

Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy używanym Samsungiem z serii MU7000 oraz nowym NU8000 (65 cali). Ten pierwszy można dostać za jakieś 3700 zł, na jeszcze około rocznej gwarancji, drugi w tym momencie za jakieś 4600 zł (i pewnie dalej będzie tanieć). Czy warto dopłacać prawie tysiąc złotych? Jak wygląda bezpośrednio różnica w jakości obrazu w tych dwóch telewizorach?***Z mniej istotnych rzeczy wiem, że:

- MU7000 ma One Connect

- NU8000 nie ma kodeka DTS

Czy są jakieś inne różnice?
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Nu w kazdej dziedzinie obrazu jest lepszy ale jak już wpisałeś nie ma dtsu. Na wiosnę seria z 2018 otrzyma wsparcie airplay i iTunes. Cena 4600 to raczej już chyba nic taniej nie będzie w oficjalnej dystrybucji a mu jest już raczej nie do kupienia oficjalnie więc nie ma co ceny porównywać.
 
Ostatnia edycja:

kaper.1981

New member
Bez reklam
Lepsza czerń, lepszy kontrast , jaśniejszy hdr, panel 10 bit modele nu8042/72. I wsparcie ITunes, tryb gry z uplunniaczem. Serwis 24 miesiące. Sam oceń.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pewnie, że warto dopłacić. Gwarancja, nowszy model... nie ma o czym gadać.
900zł to też nie 9000zł. Bez przesady.
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Zależy do czego używasz Tv. Jeżeli "tylko" oglądasz no CP, kablówkę, NF i ew. filmy z dysko to IMHO nie warto dopłacać. Ale jak już koledzy stwierdzili, sam musisz określić na czym Ci najbardziej zależy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlaczego nie warto jak są filmy m.in z dysku, skoro na tym dysku, może być kilkanaście filmów 4K, kiladziesiąt/set filmów FHD?
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Przy zakupie maiłem obok siebie MU, NU i Q6 i wybrałem MU. Nie widziałem żadnej różnicy między MU a NU a QLED wypadł w testach gorzej niż wspomniane 2.
 
Ostatnia edycja:

kaper.1981

New member
Bez reklam
Różnica jest widoczna w domu po ustawieniu tv i odpaleniu materiału a nie w sklepie . Najlepszym tv z wymienionych przez Ciebie będzie nu8000 bije tego Q6 bez problemu.
 

Wesley1

Member
Bez reklam
W moim przypadku Qled odpadł od razu. Koło siebie zostało MU i NU, oba na tych samych samych ustawieniach i z tymi samymi planszami, filmami itp. testowymi puszczanymi z dysku. Ze sklepu wyszedłem z MU.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Q6 to namiastka namiastki qleda i szkoda kasy na niego, natomiast ja brałbym teraz NU8000 bo jest lepszy od MU pod każdym względem.
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Kupiłem MU8000 rok temu, miesiąc później pojawił się NU8000. Rozmawiając ze sprzedawcą w koszulce Samsunga na temat NU, że gupotę zrobiłem i mogłem poczekać, Pan stwierdził że nie i jeśli ma być szczer to mam lepszy model :)

Ot, taka anegdotka, nie porównywałem obrazu bo nie było już MU w sklepie.

Co kto potrzebuje, ja korzystam głównie z youtuba i HBO GO, iTunes mi nie potrzebne. Kwestia dobrania TV pod swoje potrzeby.

Ale w tym momencie kupiłbym nowszy model (nowy TV) niż używany, ze względu na gwarancję
 
Ostatnia edycja:

Wesley1

Member
Bez reklam
Dokładnie. Przy moim zakupie w Brand Store też pracownik mówił, że lepszy jest MU :)
Z tą gwarancją to wszystko zależy od kogo, za ile i na jakich warunkach się trafi. Ja np. TV mam od 06.2018 z 5 letnią gw. Samsunga :)
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Nie wiem jak sprzedawca ocenił te 2 tv skoro to nu8000 specyfikacja odstaje od starszego modelu i w każdym teście piszą że jest jego lepszym godnym następcą i chwala go za fenomenalny obraz i możliwości w swoim segmencie.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Rozumiem, że zdanie wyrobiłeś sobie na podstawie "suchych" danych? np w porównaniu na displayspec? :)

MU7052 mam u siebie w domu, a NU8000 kupił znajomy z mojego polecenia. Drastycznej różnicy nie ma, jednak nowszy model, dłuższe wsparcie, lepszy tryb gry, kontast, jasność w hdr.

Zamiast szukać zaczepki kolego, wrzuć poważne argumenty dlaczego nie kupować NU, pewnie za chwilę wyskoczysz z propozycją jakiejś innej marki:)
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Nie wiem jak sprzedawca ocenił te 2 tv skoro to nu8000 specyfikacja odstaje od starszego modelu i w każdym teście piszą że jest jego lepszym godnym następcą i chwala go za fenomenalny obraz i możliwości w swoim segmencie.

Jak pisałem, taka sytuacja mnie spotkała i taką usłyszałem odpowiedź.
Nie wchodziłem w dyskusję bo i tak bym już tv nie zmienił. Mam co mam i jest ok :)
I tak jak pisałem gdybym kupował dziś wziąłbym nowy model, żeby nie było że namawiam na MU8000 :)
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Wrzuć na luz i nie bierz tak wszystkiego do siebie. Pisałem z "doświadczenia", które nabyłem podczas kupowania sprzętu. Wydaje mi się, że łatwiej ocenić 2 TV, które sa obok siebie i wyświetlają dokładnie ten sam materiał testowy w tym samym czasie niż najpierw oglądać u siebie a potem biegać do kolegi i porównywać :) Oko raczej zdąży już "zapomnieć" co i jak widziało :)
Drastycznej różnicy nie ma, jednak nowszy model, dłuższe wsparcie, lepszy tryb gry, kontast, jasność w hdr.
Pytanie, czy autor wątku w ogóle jakąkolwiek zobaczy a różnicę 900 na + zapewne odczuje.
Zamiast szukać zaczepki kolego, wrzuć poważne argumenty dlaczego nie kupować NU, pewnie za chwilę wyskoczysz z propozycją jakiejś innej marki:)
Nie szukam zaczepki i nie wyskoczę z propozycją innej marki. Trzymam się tematu :)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Racja 900zl to nie są grosze, ale jak ktoś dużo gra na konsoli i nastawia się na treści HDR to warto dołożyć.
 
Do góry