Jak usunąć efekt teatru w Samsung 65Nu8002

dredjack

New member
Witam kolegów
Jestem noobem, wiec jesli temat już był, to mozna mnie zlinczować i odesłać do niego. Ja nie znalazłem konkretniej odpowiedzi. Jestem kilka dni po zakupie tv Samsung UE65NU8002. Przesiadlem sie z plazmy i jest to, czego się obawiałem, czyli obraz w filmach jak w telenoweli czy teatrze. Szukałem rozwiązania i tyle, co wiem, to zeby wyłączyć Motion Plus. Niestety to nie do końca usuwa problem, a do twgo obawiam sie czy nie zaburze w ten sposób płynności obrazu. Poza tym internety sugerują, żeby Motion Plus przełączyć na ustawienia użytkownika i tam pierwszy suwak (redukcja rozmycia) ustawić na max, a drugi (redukcja drgań) według wlasnych upodobań (domyślnie jest na 3). Ja sie na tych parametrach kompletnie nie znam, wiec moze mi ktoś podpowie co i jak poustawiać, żeby obraz był zbliżony do kinowego, ale nie pod wzgledem barw, a pod kątem likwidacji efektu teatru?
 

dredjack

New member
@up niestety kolego chyba moderacja ukryła linki i nie działają odsyłacze, ale jesli to link kierujący do testu tego tv na stronie h.d.t.v.polska, to ja go czytalem kilka razy i odpowiedzi tam nie znalazłem.
 
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Nie znam tego telewizora ale chyba spróbowałbym wyłączyć wszystkie 'polepszacze', 'upłynniacze' i 'redukcje'. Tryb wyświetlania 'Film'.
 

dredjack

New member
Dzieki za chęć pomocy, ale widzę Panowie, ze się nie zrozumieliśmy albo nie przeczytaliście dokladnie mojego posta. Uplynniacze-jak czysty obraz cyfrowy- mam wyłączonel. Jak wspomnialem, wiem że efekt teatru zwiazany jest z motion plus. Wiem co to ustawienia eksperckie i wiem gdzie znalezc tę opcję motion plus. Pytanie jak ustawić suwaki by bylo ok i czy ewentualnie czym jej calkowite wylaczenie bedzie skutkowalo. Z recenzji "Warto wspomnieć jeszcze o ustawieniach płynności ruchu (Ustawienia zaawansowane -> Motion Plus). W tym menu powinniśmy ustawić pierwszy suwak (redukcja rozmycia) na wartość maksymalną, zaś drugi (redukcja drgań) na taką wartość, by płynność obrazu była akceptowalna". Czyli jak? Redukcja drgań ma wplyw na efekt teatru?
 

ernet

Active member
Bez reklam
To przecież tylko ustawienia obrazu. Popróbuj! :) Poszukaj ustawień, które najbardziej Cię zadowolą.
Zawsze możesz cofnąć zmiany lub przywrócić ustawienia fabryczne.
Ja pewnie spróbowałbym tego - https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/nu8000/settings

Właśnie tak ustawiłem.Dokładnie, jak w opisie.WYNIK: obraz nie do oglądania-FATALNY :!::-(:x, jak dla mnie.
To tylko potwierdza, jak bardzo indywidualne są oczekiwania każdego użytkownika, co do preferencji ustawień ( pod siebie ) charakterystyki obrazu w TV. I to także-według mnie- potwierdza, jak bardzo kalibracja obrazu mija się z celem ( z wyżej wymienionego powodu ). Ale to tylko moje zdanie.
 
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
To tylko punkt wyjścia :D
A tak z ciekawości, pomijając kwestię tego, że kalibracja kolorów powinna być przeprowadzana dla danego, konkretnego egzemplarza, dla Ciebie obraz z jakiego powodu stał się fatalny ?
 

ernet

Active member
Bez reklam
To tylko punkt wyjścia :D
A tak z ciekawości, pomijając kwestię tego, że kalibracja kolorów powinna być przeprowadzana dla danego, konkretnego egzemplarza, dla Ciebie obraz z jakiego powodu stał się fatalny ?
Tak w skrócie... obraz jakby za mgłą,rozmyty, nieostry, wyblakły... Wróciłem do MOICH ustawień i nagle...żyleta :-D
 

timonek

Member
Bez reklam
Dzieki za chęć pomocy, ale widzę Panowie, ze się nie zrozumieliśmy albo nie przeczytaliście dokladnie mojego posta. Uplynniacze-jak czysty obraz cyfrowy- mam wyłączonel. Jak wspomnialem, wiem że efekt teatru zwiazany jest z motion plus. Wiem co to ustawienia eksperckie i wiem gdzie znalezc tę opcję motion plus. Pytanie jak ustawić suwaki by bylo ok i czy ewentualnie czym jej calkowite wylaczenie bedzie skutkowalo. Z recenzji "Warto wspomnieć jeszcze o ustawieniach płynności ruchu (Ustawienia zaawansowane -> Motion Plus). W tym menu powinniśmy ustawić pierwszy suwak (redukcja rozmycia) na wartość maksymalną, zaś drugi (redukcja drgań) na taką wartość, by płynność obrazu była akceptowalna". Czyli jak? Redukcja drgań ma wplyw na efekt teatru?
Jak dla mnie to dobrze zrozumieismy bo za efekt teatru odpowiada wlasnie funkcja motion ktora nalezy calkowicie wylaczyc i masz obraz taki jaki jest normalnie.
 

timonek

Member
Bez reklam
Tak w skrócie... obraz jakby za mgłą,rozmyty, nieostry, wyblakły... Wróciłem do MOICH ustawień i nagle...żyleta :-D

Wlasnie kalibracja powinna byc zrobiona , a tak jeszce bardzie to kazdy tv powinien zawsze jednakowo odbierac po wyjaciu z pudla ;) po to zeby odzwierdziedlal prawidlowo kazdy obraz tak jak go nakrecono. Bo kazdy film jest inny jeen gladszy drugi ma wieksze ziarnoi trzeci specjalnie stonowane lub uwypulkone kolory. I to tak powinno byc odbierane a nie kazdy chce zeby obraz byl ostry i bil nasyconymi kolorami jak nawet takie nie byly stworzone dla datego filmu np,
Znam sporo osob co ogladaja na trybie dynamicznym w tva wlasnie jak im wlaczyc tryb film to jest o kezy jake to wyblakle i mdle tylko ze zawsze tryb film jest blizszy prawidlowemu obrazowi niz dynamiczny niestety. Wiec kalibracje sa potrzebne ale tez i odpowiednie podejscie i zrozumienie uzytkownika ze obraz za kazdym razem nie moze wygladac na taki idealnie piekny i kolorowy ( nie zawsze naturalny ) ;)
 

ernet

Active member
Bez reklam
No właśnie... najbardziej nie odpowiadał mi tryb"Film" . Obraz nazwałbym... wyblakły. X resztą to kolejny mój TV i za kazdym razem potrzebuję około 1 tygodnia (sic! ) aby ustawić go "pod siebie"
 

timonek

Member
Bez reklam
Chyba nie bede wiecej pisal bo wiem ze i tak nie zostaniesz przy naturalnych ustawieniach tylko musiz przekoloryzowac i sztucznie podrasowac swoj obraz ;) ale jak lubisz malo odpowiadajacy rzeczywistosci to spoko, a tryb naturalny lub standardowy tez ci nie pasuja ?? tam tez mozesz wylaczyc tylko tego motiona a reszt aparametrow pozostanie.
 

$kubi

Member
Właśnie tak ustawiłem.Dokładnie, jak w opisie.WYNIK: obraz nie do oglądania-FATALNY :!::-(:x, jak dla mnie.
To tylko potwierdza, jak bardzo indywidualne są oczekiwania każdego użytkownika, co do preferencji ustawień ( pod siebie ) charakterystyki obrazu w TV. I to także-według mnie- potwierdza, jak bardzo kalibracja obrazu mija się z celem ( z wyżej wymienionego powodu ). Ale to tylko moje zdanie.

Mam takie samo wrażenie. Próbuję coś zmienić, ale nie bardzo mi wychodzi.

Na jakich ustawieniach lecisz Ty?

Dekoder HD podłączony po HDMI.
 
Do góry