UE55J6200 wymiana gwarancyjna następca.

Przemo_1

New member
Cześć,
Jestem nowy na forum, jednak od dłuższego czasu śledzę je anonimowo, jednak teraz potrzebuje Waszej rady.
Otóż zgłosiłem swój tv na gwarancję (55" J6200, pojawiły się jakieś plamy), decyzją serwisu będę miał wymianę na nowy tv z powodu braku matryc na wymianę do mojego modelu (już ich nie produkują).

Generalnie czekam jeszcze na serwisanta z decyzją, ale Pan z infolinii poinformował mnie już, że będzie to wniosek do sklepu o wydanie nowego tv o nie gorszych parametrach od obecnego, może być nawet droższy od obecnego, byle nie był gorszy.

No i tutaj pytanie do Was, bo tak na prawdę sklep w, którym kupiłem mój tv (NEONET) ma w tej chwili w ofercie tylko takie dwa modele (zbliżone chyba najbardziej do mojego): SAMSUNG UE55MU7052 oraz SAMSUNG UE55NU7452 czym one się różnią? Oraz, który lepiej zastąpi mi obecny tv, z którego byłem ogólnie bardzo zadowolony.
Akurat są one zbliżone/droższe minimalnie od tego, który mam obecnie (zdaje sobie sprawę, że jak będzie 200zł różnicy to powinni wymienić, ale bez przesady, nie wybiorę tv za 3,5tys jak mój kosztował 2,7).
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam! ;)
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Ja akurat miałem model 48 calowy j6200 i był bardzo dobry , na matrycy VA , 120 Hz panel , sprzedałem go z dodatkową gwarancją na 5 lat , i kupiłem 4k , ale żałuję bo był bardzo zajebisty tv , także jak ci mają wymienić to patrz na parametry techniczne aby ci gorszego nie wcisneli
Jak widzę UE55MU7052 jest na panelu 120Hz a ten drugi na 60Hz
 
Ostatnia edycja:

Przemo_1

New member
Właśnie dlatego napisałem na tym forum, bo z tego j6200 jestem bardzo zadowolony, z tego co wiem to właśnie ma 120Hz matrycę, jak na moje oko to bardzo fajną czerń i równiutkie podświetlenie( to akurat wiem, że może być kwestia egzemplarza, ale zero jakiegokolwiek cloudingu itp) niby zupełnie zielony nie jestem, ale jednak wiem, ze tutaj są lepsi fachowcy :D
 

Przemo_1

New member
Zobaczę co dokładnie będzie na tej decyzji, bo osobiście też wolałbym zwrot gotówki, wtedy w innym sklepie mam większy wybór i nie jestem ograniczony tylko do samsunga( nie będę ukrywał, że strasznie mi się podobają Philipsy z Ambilightem, jakby udało się ugrać zwrot gotówki to celowałbym w 55PSU7303).
 

timonek

Member
Bez reklam
Jezeli i tak ci nie naprawia to wybierz podobny parametrami i tyle jak dla mnie to z korzyscia, po drugie seria j byla dosc dawno miales przedluzona gwarancje czy jak , bo albo pod koniec ci padl albo miales dluzsza.;)
 

timonek

Member
Bez reklam
Ja akurat miałem model 48 calowy j6200 i był bardzo dobry , na matrycy VA , 120 Hz panel , sprzedałem go z dodatkową gwarancją na 5 lat , i kupiłem 4k , ale żałuję bo był bardzo zajebisty tv , także jak ci mają wymienić to patrz na parametry techniczne aby ci gorszego nie wcisneli
Jak widzę UE55MU7052 jest na panelu 120Hz a ten drugi na 60Hz

Ale czemu niby nowy gorszy ?, moze nie wzioles odpwiednika starego pod wzgledem funkcji i wyposazenia bo teoretycznie powinienes miec taka sama jakosc jak stary plus wieksza rozdzielczosc.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Ale czemu niby nowy gorszy ?, moze nie wzioles odpwiednika starego pod wzgledem funkcji i wyposazenia bo teoretycznie powinienes miec taka sama jakosc jak stary plus wieksza rozdzielczosc.

Ja mam inne spojrzenie i podejście do tego a ty masz inne ,Ja cię nie przekonam do swojego a ty mnie nie przekonasz do swojego .
 

timonek

Member
Bez reklam
Ale ja nie przekonuje cie do niczego przeciez w moim tekscie, tylko sie pytalem w czym niby gorszy ten nowy. Bo teoretycznie jezeli bierzemy nowy tv i posiada np taki sam kontrast taka sama czern, tak samo odbiera kanay ma tak samo dobry dzwiek itp itd to zyskac powinenes 4k dodatykowo niby. To powinien byc lepszy chyba ze sie nowy wybralo gorszy to wtedy wiadomo ze czlowiek nie bedzie zbyt zadowolony.
Wiec zaznaczam nie przekonuje cie do niczego i nie wiesz jakie ja mam podjscie do tego, jezeli bys chodz troche wyjasnil dlaczgo tak sie stalo to mozliwe ze i przyznal bym ci racje. Ja tylko tak teoretycznie napisalem ze powinien byc lepszy.
 
Ostatnia edycja:

Przemo_1

New member
@timonek, gwarancję miałem standardową 2 letnią, i dosłownie załapałem się na ostatnie dni ( 6 października się skończyła), dobrze, że w porę ogarnąłem to zgłoszenie bo te cienie pojawiły się jakiś czas temu. Teoretycznie masz rację, bo chyba gorszy parametrami ogólnie nie będzie a dojdzie mi 4K czy jakiś (lepszy bądź gorszy) HDR więc jeśli nie uda się uzyskać zwrotu gotówki to i tak wyjdę na tym dobrze bo jakby nie było dostanę zupełnie nowy tv. Post założyłem żeby dowiedzieć się czym różnią się serie NU od MU u Samsunga ;)
 

timonek

Member
Bez reklam
Teoretycznie nie wiele się różnią ale jak już to niech wymieniają na najnowszą serię nu. Ja mam nu i jest ok czerń jednolitą bez cloudingu. Nie mam porównania do serii j ale myślę że gorsze nie są nowe .
 

Przemo_1

New member
Okej, a w tym MU, który podałem mam 120Hz ? I jeszcze jedno, gdyby się okazało, że mam do wyboru albo ten MU albo zwrot gotówki to wtedy dokładam 300zł i biorę Philipsa 55PUS7303 czy nie opłaci się brać Philipsa? Chociaż ten model z tego co czytałem zbiera dobre opinie i dodatkowo bajer w postaci Ambilight.
 

klonxxx

Banned
Jeśli zaoferują 55MU7052 to bierz.Udany model (tylko ciekawe czy mają jeszcze nowe sztuki).PUS 7303 przy tym Samsungu to tani chińczyk z efektownymi światełkami i nic po za tym ...

PLUSY MU7052
Bardzo wysoka jasność matrycy SDR – rewelacyjny zakup do słonecznych pomieszczeń
120Hz matryca z dobrym oddaniem ruchu w sporcie
Bardzo dobry efekt HDR w tej półce cenowej
Bardzo niski input lag, także w trybie HDR – idealny dla graczy konsolowych i PC
Szeroka paleta barw – 92% DCI
Duże możliwości kalibracji obrazu
Wykonanie na wysokim poziomie
Niezła czerń
Nowy system Tizen
Świetna współpraca z urządzeniami zewnętrznymi (sterowanie jednym pilotem)
W pełni gotowy na odbiór telewizji Ultra HD (satelitarnie, naziemnie) Wsparcie dla HDR w telewizji (HLG)
MINUSY
Kąty widzenia (typowa wada matryc VA)
Nieuzasadnione zaniżone nasycenie barw w UHD
Źródło: https://******************************.com/samsung-mu7000-test-telewizora-ultra-hd-2017-120hz/
 

Przemo_1

New member
@klonxxx dzięki za wypowiedź, byłem w sklepie, na razie musi to pójść przez ich system reklamacyjny, czysto formalnie i coś im sie nie zgadza jedna literka w moim starym modelu wiec wymiana się przeciągnie. Już wiem, że niestety MU7052 jest nieosiągalny nowy, więc zostaje mi wspomniany NU7452, ale on tak średnio już chyba wypada :/ A wątpie, ze wymienią mina coś sporo droższego (NU8002) bo nic innego nie mają w ofercie ciekawego z samsunga... Więc chyba zastanowię się nad zwrotem gotówki i będę szukał tv do powiedzmy 3-3,2 tys.
 
Do góry