Pomoc w wyborze

pekaes

New member
QLED SAMSUNG QE55Q7C czy może zwykły lcd, ale też Samsunga. Wielkośc tylko 55 cali ze względu na wymiary pokoju TV. Druga ważna sprawa zakrzywiony ekran czy jest lepszy czy w ogóle jest sens kupować zakrzywiony kezli tv słuzy wyłącznie do oglądania tv.
 

Chris_M

New member
Ponieważ też jestem na kupnie telewizora tej wielkości, więc również rozważałem kupno telewizora QE55Q7C, ale wydaje mi się, że ekran zakrzywiony ma sens wtedy gdy siedzisz blisko ekranu. Jeśli siedzisz dalej, to chyba lepszy może być ekran płaski.
Zwróć uwagę na fakt, że zeszłoroczne modele 4K Samsunga mają bardzo cienki światłowodowy przewód Invisible Cable służący do połączenia telewizora ze skrzynką One Connect i ja się trochę obawiam o trwałość tego kabelka, gdyż włókna światłowodowe są dosyć kruche.
Modele tegoroczne mają ten kabelek nieco grubszy, gdyż dołożono do niego przewody zasilające telewizor i kabelek w obecnej wersji sprawia wrażenie nieco solidniejszego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zakrzywione poszły w odstawkę we wszystkich firmach. Samsung również zredukował o ponad połowę i pewnie za rok obejdzie się bez zakrzywionych.
Z Twoich - jeśli tylko Samsung brałbym 55Q7FNA za 7299 zł dla niebieskich z pakietem.
https://www.ceneo.pl/Sprzet_RTV;szukaj-55q7fn

Sprawdź tylko też z kropkami kwantowymi :
- Philips 55PUS8602 ( z ambilightem, soundbarem) za 4999 zł z z pakietem
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To dobry model. Qled jeszcze nie jest jeszcze Qled stricte.
Technologia mocno traci w stosunku do Oleda.
Ale to dobry model.
Jakie masz potrzeby i oczekiwania ?
Jaki masz teraz telewizor ?
Na czem Ci najbardziej zależy i ile masz max kasy ?
 

Chris_M

New member
Samsung QLED QE55Q7FAM coś więcej o tym modelu, poproszę.
To jest model z 2017 roku, zazwyczaj oferowany jako QE55Q7F, poprzednik aktualnego modelu QE55Q7FN.

Telewizor posiada osobną skrzynkę połączeniową One Connect Box łączoną z panelem cieniutkim przewodem światłowodowym Invisible Connection z białymi wtyczkami.

Do zasilania są potrzebne dwa przewody zasilające, jeden zasila One Connect Box, drugi zasila panel telewizora.
 

pekaes

New member
Qled jeszcze nie jest jeszcze Qled stricte.-Kiki coś więcej. max to 5500, no wiadomo cos +/- . To tv do sypialni więc bardziej dla miłego spędzenia 1-3h przed zaśnięciem, choć w dzień tez będzie wykorzystywany. Chciałbym Samsunga z kropkami kwantowymi o których poczytałem i jakoś przynajmniej opinie i opisy do mnie przemawiają. Przepraszam, że tak odpisuje z opóźnieniem, ale praca.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten 55Q7FN kosztuje 6950 zł
W klasie cenowej masz 55Q6FN za 5950 zł
W klasie podanej z kropkami kwantowymi - za 4999 zł masz Philipsa 55PUS8602 - za 4999 zł z pakietem gratis.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten nie jest już produkowany kilka miesięcy i raczej kupisz ale tylko półkowe...
Ale są już nowe modele 55B8 z cashback z LG Polska lub w extra cenach Philips 55POS9002.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obydwa są dobre.
Philips ma większe możliwości i, lepsze wyraźnie multimedia.
Philips 55POS9002 za 5999 zł z kalibracją, wtyczki, zestaw Hue, uchwyt, dostawa.
LG 55B8 za 6499 zł z kalibracją , dostawą i cashback 200 zł z LG Polska.
Ważne - są z polskiej dystrybucji.
Łatwo sprawdzić czy LG ma Cashback z LG Polska- nie ma nie jest z polskiej dystrybucji. LG więc nie wymieni Ci już matrycy.
 

pekaes

New member
@kiki, patrząc tylko i wyłącznie na wyświetlany obraz przez te 2 tv Philips 55POS9002, LG 55B8 nie na gadżety oferowane do nich który byś polecił. Rozumiem, że decyzja zależy ode mnie, ale Ty widziałeś oledy w różnych sytuacjach więc liczę się z Twoja opinią. LG niby mistrswiata w tej technologii, ale philips korzysta z ich matryc, a jak z elektronika która decysuje o jakości obrazu?.
 

pekaes

New member
@kiki, patrząc tylko i wyłącznie na wyświetlany obraz przez te 2 tv Philips 55POS9002, LG 55B8 nie na gadżety oferowane do nich który byś polecił. Rozumiem, że decyzja zależy ode mnie, ale Ty widziałeś oledy w różnych sytuacjach więc liczę się z Twoja opinią. LG niby mistrswiata w tej technologii, ale philips korzysta z ich matryc, a jak z elektronika która decysuje o jakości obrazu?.

Czy philips ma komendy głosowe jak lg i czy tez tak rozwinięte?.
 
Do góry