Q91h i C91h - podłączenie kompa poprzez HDMI-DVI

sebol81

New member
Witam. Mam pytanie - czy ktoś z posiadaczy plazm Q91h lub C91h łączył je z komputerem poprzez kabelek DVI-HDMI? Czy były jakieś problemy z podłączeniem? Telewizory te mają specjalne wejście pod komputer ale jest to wejście analogowe typu D-SUB, które jak wiadomo jakością nie grzeszy... I ewentualnie do jakich kart graficznych w komputerach macie je podłączone...
 

rasie

New member
Temat stary, ale może komuś się przyda odpowiedź.

Samsung 42Q91H jest u mnie podłączony do karty graficznej Geforce 7900GS Galaxy kablem DVI-HDMI z allegro 3m za 28zł. Podłączyłem go do 3 gniazda HDMI z boku telewizora (chyba tego bez HDCP). Nie ma najmniejszych problemów. Jakość jest bardzo fajna. Jedyny mankament, to fakt, że funkcja MoviePlus powoduje szarpanie obrazu i nie można jej w tym trybie używać...
 

StefanCh

New member
Z 7800 GT działa

Witam
Ja podłączyłem 42C91h do 7800GT. Obraz super, z tym, że ikony na pulpicie widzę tylko na monitorze, na plażmie widać pulpit bez ikon, no i całe szczęście otworzone foldery i pliki. Jeżeli ktoś wie dlaczego tak się dzieje to proszę również o pomoc.
Pozdrawiam
 

rafal11998

New member
StefanCh napisał:
Ja podłączyłem 42C91h do 7800GT. Obraz super, z tym, że ikony na pulpicie widzę tylko na monitorze, na plażmie widać pulpit bez ikon, no i całe szczęście otworzone foldery i pliki. Jeżeli ktoś wie dlaczego tak się dzieje to proszę również o pomoc.
Pozdrawiam


Witam

Musisz pogrzebac w grafice i ustawic zeby telewizor był klonem monitora jest tam kilka opcji wybiez CLONE i bedzie git;)

Pozdrawiam
 

cola0760

Member
ja mam podlączonego kompa przez dvi-hdmi do samsunga i wszystko gitarra gdyby nie to, ze ustawic obrazu sie nieda, poza jasnoscia i kontrastem :(

wie ktos może dlaczego tak mało da się wpłynac na obraz przy tym połączeniu?
Na d-sub duzo więcej dostępnych jest mozliwości
 

ANDPOL

New member
Jaka długość kabla?

Czy ktoś się orientuje na jaką odległość można podłączyć kompa przez HDMI do tej plasmy,żeby to miało sens.Najdłuższe kable,jakie znalazłem na Alledrogo mają 15m.U mnie będzie więcej,chyba ze 20m.Czy jest sens kombinować,czy dać sobie spokój?
 

Yorick

New member
Mi w końcu udało się podpiąć mojego 42q91h do kompa przez HDMI.. mam karte gforce fx5200 ultra .. kabel hdmi-dvi 5 m.. i chodzi pięknie.. jak ogladam filmy .. to w ustawieniach karty mam dual view ustawiony na HDTV 720p i obraz zyleta .. jak gram w gry z kompa :) z padem.. to ustawiam na klona i rozdziałke natywna tv czyli 1024x728 czy zblizoną.. w kazdym razie zauwazylem ze obraz jest w momecie jak sygnal to ypbrb a nie rgb.. działa przez wszystkie wejscia hdmi.. dziwne bo w instrukcji piszą ze się nie da hehe
 

Doodi

New member
rasie napisał:
Temat stary, ale może komuś się przyda odpowiedź.

Samsung 42Q91H jest u mnie podłączony do karty graficznej Geforce 7900GS Galaxy kablem DVI-HDMI z allegro 3m za 28zł. Podłączyłem go do 3 gniazda HDMI z boku telewizora (chyba tego bez HDCP). Nie ma najmniejszych problemów. Jakość jest bardzo fajna. Jedyny mankament, to fakt, że funkcja MoviePlus powoduje szarpanie obrazu i nie można jej w tym trybie używać...

Ja mam dokładnie tą samą kartę. Napisz proszę jaki kabel zakupiłeś i gdzie? Ja potrzebują dłuższy kabelek ale nie udało mi się znaleść odpowiedniego DVI-HDMI. Narazie znalazłem następujące rozwiązanie na allegro: Kabel HDMI 10 m + przejście DVI/HDMI. Czy to będzie funkcjonować?
 

pawee

New member
komp-telewizor

Witam,
ja rowniez chcialem polaczyc kompa z telewizorem po HDMI, ale na odleglosc ~25m.
Niestety nie da sie tego zrobic bez odpowiedniego repeatera (wzmacniacza), ktory nie nalezy do tanich rzeczy.
ANDPOL, najdluzsze kable HDMI maja 20m i kosztuja majatek w Polsce (~1000zł w LappKablu np., w Stanach mozesz kupic za 100zl w przeliczeniu). Ograniczenie jest spowodowane max odlegloscia transmisji protokolu komunikacyjnego HDCP, uzywanego w HDMI i DVI i niestety nie da sie tego przeskoczyc.

Spotkalem sie natomiast z innym dylematem: nie udalo mi sie znalezc w Polsce gniazdek HDMI nad- lub podtynkowych, a jesli chodzi o modulowe-sygnałowe (HDMI, RJ45, antenowe itp. w jednym) to nie udalo mi sie znalezc nigdzie :/
W zwiazku z powyzszym ... czy ktos z szanownych forumowiczow napotkal gdzies takowe rozwiazania? Jesli tak, prosze o info.
Pozdrawiam
Pawel
 

noise

New member
Yorick napisał:
Mi w końcu udało się podpiąć mojego 42q91h do kompa przez HDMI.. mam karte gforce fx5200 ultra .. kabel hdmi-dvi 5 m.. i chodzi pięknie.. jak ogladam filmy .. to w ustawieniach karty mam dual view ustawiony na HDTV 720p i obraz zyleta .. jak gram w gry z kompa :) z padem.. to ustawiam na klona i rozdziałke natywna tv czyli 1024x728 czy zblizoną.. w kazdym razie zauwazylem ze obraz jest w momecie jak sygnal to ypbrb a nie rgb.. działa przez wszystkie wejscia hdmi.. dziwne bo w instrukcji piszą ze się nie da hehe

Co do obrazu zyleta to bym nie powiedzial. Porownalem mojego 50C91h, a raczej nie odbiega on od 42Q, z LCD Samsunga i dopiero tam zoabczysz zylete. No coz to tylko plazma.
Obraz przez zwykly kabel PC jak i DVI-HDMI podobny. Roznica jest taka ze przez HDMI mozna podac np. 720p a przez PC juz nie - tam chyba 1024 i pozniej 1388. Niestety bo jesli podajemy 1388 to przy filmach 720p robi sie skalowanie do 1388 :(
Jak podalem 720p to oczywiscie zrobil rozdzielczosc (nie pamietam jaka jest doklanie) 12xx x 720 ale niestety obraz byl mniej ostry niz jak podalem 1388.
To mnie zdziwilo bo okazuje sie ze plazmy dobrze pracuja tylko na natywnych rozdzialka - tak jak LCD. Poracha
 

pato007

New member
Witam!
Mam Samsunga 42Q91H. Podłączyłem go za pomocą kabla DVI/HDMI - wszystko bardzo ładnie i płynnie wygląda. Jedyny problem jest z dźwiękiem, a konkretnie z jego brakiem. Próbowałem podłączać już go za pomocą m.JACK/m.JACK oraz 2x cinch/m.JACK ale to nic nie dało, dźwięku jak nie było tak nie ma Proszę o pomoc jak podłączyć kompa z telewizorem, żeby zaczął odbierać dźwięk.
 

dziubek123

New member
Kupiłem kartę GF8800GT w wersji Sonic firmy Palit. Karta ta ma przejściówkę dvi - hdmi i kabelek spdif do łączenia karty graficznej z wyjściem cyfrowym w karcie dźwiękowej, co daje nam możliwość stworzenia połączenia z telewizorem za pomocą kabla hdmi gdzie przesyłany jes również dźwięk. Świetna sprawa tylko jeden kabel do ukrycia. Dodatkowo karta koduje hdcp.
 
Do góry