Samsung UE55MU7042

meciak

New member
Witam , jestem nowym użytkownikiem i chciałbym zakupić tv tak do 4tys.
Szukałem po necie i czytalem , takze rózne opinie tutaj i powiem ze zgłupiałem:)

Najpierw zgrzałem się na:
Panasonic TX-50EX703E
Samsung UE49MU7042
Panasonic TX-58EX703E

a teraz
Samsung ue55mu7000/7002 ze wzgledu matrycy 100 hz a teraz w euro model jest 7042

Wiec może cos doradzicie bo moja głowa tego nie ogarnia :) Może nakręcicie mnie na jakis inny model:)

Tv bedzie przede wszystkim ogarniał fimy 4k (bajki tez:) kablowke ,narazie ps3 ale planowany zakup 4k pro z czasem :)

Z góry dziekuje za odp.
 

Unbeliver21

New member
mam ten sam problem :) i tez zastanawiam sie nad zakupem tego modelu 7042 bo nie wiem czy moge cos stacjnornie kupic cos lepszego od tego modelu w danym przedziale do 4k...
 

meciak

New member
mam ten sam problem :) i tez zastanawiam sie nad zakupem tego modelu 7042 bo nie wiem czy moge cos stacjnornie kupic cos lepszego od tego modelu w danym przedziale do 4k...

Dokladnie na dana chwile to ten 7042 bym bral ale tak naprawde dam sobie chyba 3-4 tyg na spokojne wybranie tv , po cichu licze ze tu na forum doradza mi najlepiej w tej cenie
 

panamejra

New member
Samsung UE55MU7042 to jest ten sam model co Samsung ue55mu7000/7002 tylko że z RTVEuroAGD i stąd końcówka 42, Neonet ma Samsung UE55MU7052
Samsung UE55MU7042 ma tytanową ramkę i pilota z aluminium.
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
7052 również ma aluminiowego pilota. Mam 55mu7052. W tych pieniądzach warto kupić ten tv. Napiszcie do kikiego to Wam zrobi ofertę:)
 

meciak

New member
A co myślicie o TCL U55X9006 X2 bo w neonet jest promo :)

kurde wszystko ładnie pięknie alem ma matryce 60 Hz :(
 
Ostatnia edycja:

Bartezzo1987

New member
Wiesz co, od ponad 2 miesięcy czytam i szukam TV pod konsolę i netflix i są tylko 2 modele TV które są naprawdę spoko w swoich przedziałach cenowych a mianowicie:

1. Do 4 tyś tylko 55mu7000 (7002/7042/7052 itp itd)
2. Do 5~5,5k sony 55XE9005

I choćbyś nie wiem jak nie kombinował to nic lepszego nie wynajdziesz.

Lg w tych cenach jest na ips, a oglądanie wieczorem na ips to katorga.

Philips jak wyżej, trochę ratuje go ambilight ale problemy z kurzem pod matrycą przekreślają wszystkie pozytywy płynące z tej funkcji - HDR praktycznie brak.

TCL - Jedyny godny polecenia model nie wyszedł w europie tj - p607 (naprawdę był szał na ten tv w USA)
reszta jest mierna z tymi swoimi matrycami 60hz i brakiem cyfrowych upłynniaczy.
Jak można ograniczyć sprzedaż najbardziej udanego modelu tylko do 1 rynku - nie wiem.

Panasonic - Faktycznie jakość i płynność obrazu super pomimo matrycy 60hz ale co z tego jak w tej cenie możesz mieć zajebistego 9005 albo dużo taniej mu7000 - który jest po prostu dobry.

Reasumując do 4tyś Samsung mu7000, do 5,5tyś SonyXE9005 (o ile dostaniesz)
 
Ostatnia edycja:

meciak

New member
Wiesz co, od ponad 2 miesięcy czytam i szukam TV pod konsolę i netflix i są tylko 2 modele TV które są naprawdę spoko w swoich przedziałach cenowych a mianowicie:

1. Do 4 tyś tylko 55mu7000 (7002/7042/7052 itp itd)
2. Do 5~5,5k sony 55XE9005

I choćbyś nie wiem jak nie kombinował to nic lepszego nie wynajdziesz.

Lg w tych cenach jest na ips, a oglądanie wieczorem na ips to katorga.

Philips jak wyżej, trochę ratuje go ambilight ale problemy z kurzem pod matrycą przekreślają wszystkie pozytywy płynące z tej funkcji - HDR praktycznie brak.

TCL - Jedyny godny polecenia model nie wyszedł w europie tj - p607 (naprawdę był szał na ten tv w USA)
reszta jest mierna z tymi swoimi matrycami 60hz i brakiem cyfrowych upłynniaczy.
Jak można ograniczyć sprzedaż najbardziej udanego modelu tylko do 1 rynku - nie wiem.

Panasonic - Faktycznie jakość i płynność obrazu super pomimo matrycy 60hz ale co z tego jak w tej cenie możesz mieć zajebistego 9005 albo dużo taniej mu7000 - który jest po prostu dobry.

Reasumując do 4tyś Samsung mu7000, do 5,5tyś SonyXE9005 (o ile dostaniesz)



No i o taką odpowiedź mi chodziło , dzięki czyli zakup jest juz postanowiony :)
 

Bartezzo1987

New member
To tylko moje luźne wnioski wyciągnięte na podstawie różnych tematycznych stron i opinii ludzi posiadających dany sprzęt. Weź też pod uwagę, że jeden lubi pomarańcze a drugi jak mu nogi śmierdzą.

Generalnie pod gry i netflixa te modele które wymieniłem są dla mnie jedynymi godnymi tv w tych cenach. pozdrawiam
 

meciak

New member
To tylko moje luźne wnioski wyciągnięte na podstawie różnych tematycznych stron i opinii ludzi posiadających dany sprzęt. Weź też pod uwagę, że jeden lubi pomarańcze a drugi jak mu nogi śmierdzą.

Generalnie pod gry i netflixa te modele które wymieniłem są dla mnie jedynymi godnymi tv w tych cenach. pozdrawiam


A jak z filmami 4k Podobno tez wszystko piekne wyglada?
 
Do góry