Samsung 49MU7002 a Playstation 4 pro

simonldz

New member
Witam wszystkich:) spośród wielu telewizorów wybrałem trzy i moim faworytem został samsung MU7002 49 cali. Nie przeszkadza mi 60hz bo tv służyć będzie 90% czasu do konsoli ale w internecie natrafiłem na przykre informacje jakoby ten samsung nie działał poprawnie razem z konsolą. Szczególnie chodzi o zanikanie obrazu
Czy ktoś może orientuje się czy problem udało się zazegnac? Może wyszła jakaś stosowną aktualizacja? Nie chciałbym utopić pieniędzy ale migajacego obrazu nie zaakceptuje. Czy format yuv422 dla hdr jest poprawny czy jednak powinien być rgb hdr? W końcu w menu jest rgb hdr a już podczas samej gry yuv420.
 
Ostatnia edycja:

simonldz

New member
Gram około 2 metry od tv więc 49 cali w zupełności mi wystarczy. Generalnie napaliłem się na ten model bo w porównaniu do panasonic ex700 czy sony xe8005 to jest o wiele lepszy. Aktualna cena 3300 przekonuje mnie jeszcze bardziej. Pozostaje liczyć, że ps4 będzie dobrze współgrać z tym tv bo to ponoć nie jest zasada tylko jakiś %. Najgorsze jest to, że na razie mam ps4 slim bo pro planowałem kupić dopiero 20 kwietnia a problem dotyczy pro i nie będe miał jak tego sprawdzić.
 

czarek46

Banned
Ja tez mam ps4 slim i wystarczy .... a to całe pro to chyba PROfesjonalne pierdzielenie się z nowymi telewizorami ,,,,, poczytaj co piszą w dziale o tv 55MU7002 ,,,, ręce opadają ,,,,, ale twoja kasa twoja sprawa ...... ja tam czekam jak już na PS5 , a to co jest teraz to pseudo hdr
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
czarek46
Pseuo HDR? Nie widziałeś chyba nowego Far Cry, który na XoneX wygląda świetnie, na prosiaku tylko 1600p.

simon
Ja na Twoim miejscu, jak masz więcej gotówki, wziąłbym 55MU7002/7052.
Również gram na konsoli i to z mniejszej odległości niż 2 m:)
 

simonldz

New member
Dlatego będę polował na najnowszy model pro czyli CUH-7116B bo może już nie ma takich cyrków. HDR w gierkach akurat jest bardzo przyjemny i robi robotę(taki infamous czy gran turismo zrywają czapki) :) Właśnie głównie cena do jakości mnie kusi:) wiem, że wyższe modele mają 120 hz ale akurat do konsoli to nie jest potrzebne a cale w zupełności mi wystarczą bo obecnie korzystam z 40 calowego i też nie narzekam;)
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Najgorsze jest to, że na razie mam ps4 slim bo pro planowałem kupić dopiero 20 kwietnia a problem dotyczy pro i nie będe miał jak tego sprawdzić.
Znajomy ma 55MU7002+PS4pro i wszystko śmiga. Żadnych problemów z obrazem.

ja tam czekam jak już na PS5 , a to co jest teraz to pseudo hdr
PS4 pro ma złącze HDMI2.0 więc pozwala na wyświetlanie obrazu w szerokiej palecie barw z HDR. Efekt jest lepszy niż na podstawowej wersji PS4.
 

simonldz

New member
Ps4 slim też ma obsługę hdr? bo wiem, że na niektórych pudłach jest znaczek czyli rozumiem jest złącze hdmi 2.0? Na moim pudle(bundle z horizon ZD) takiego znaczka nie mam a na kablu jest tylko hdmi bez żadnych cyferek.

Kaski trochę mam ale skąpiec ze mnie i dopłacać 1000 zł za dodatkowe 6 cali to nie chcę. To tv biorę dzisiaj za 3299 a 55 cali po ponad 4 tys.
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
6 cali to 15cm po przekątnej więcej. Zaczniesz oglądać materiały w 4k i będzie Ci brakować cali:)
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Ps4 slim też ma obsługę hdr? bo wiem, że na niektórych pudłach jest znaczek czyli rozumiem jest złącze hdmi 2.0? Na moim pudle(bundle z horizon ZD) takiego znaczka nie mam a na kablu jest tylko hdmi bez żadnych cyferek.
PS4 slim ma hdmi 1.4. Obsluguje HDR ale efekt jest lepiej widoczny na pro. Do tego masz tryb boost a niektóre tytuły oferują wybór pomiedzy 30 a 60 fps. Warto dopłacić.
 

simonldz

New member
PS4 slim ma hdmi 1.4. Obsluguje HDR ale efekt jest lepiej widoczny na pro. Do tego masz tryb boost a niektóre tytuły oferują wybór pomiedzy 30 a 60 fps. Warto dopłacić.

A nie jest tak, ze ps4 fat ma hdmi 1.4 a slimka juz 2.0? Na kablu tez zadnego info czy to kabel hdmi 2 czy jakis starszy..
 
Ostatnia edycja:

simonldz

New member
Zakupiłem tv i oczywiście problem z zanikaniem obrazu na ps4 pro... Póki co udało mi się go naprawić wchodząc do ustawień wideo i zmieniając zakres rgb na pełny(wtedy następuje mignięcie takie jak podczas występowania problemu) a następnie powrót na automatyczne. Wydaje się, że ten problem to właśnie zamiana tej opcji samoczynnie przez konsole bo wygląda dokładnie tak samo kiedy zmieniamy tą opcje. Dajcie znać czy wam pomogło.



Swoją drogą czy zmiana zakresu rgb na pełny lub ograniczony wprowadziła wam duże zmiany w kolorach?
 

Bartezzo1987

New member
Czytałem o tym wiele i nie, nie ma rozwiązania problemu. Sony rozwiązało ten problem poprzez patch w TV a samsung dalej się z tym kula i ponoć nawet w nowej serii NU ten problem nadal występuje. Moja rada taka: Deal with it...
 
Do góry