Samsung UE55MU7002 vs LG55EG9A7

wisniaaa

New member
Cześć,

Oba mogę dostać w podobnej cenie, który jest lepszy? Jeżeli chodzi o wygląd, to bardziej za mną przemawia LG, w sklepie też był bardziej polecany przez handlowca, jednakże jakoś bardziej jestem za Samsungiem nie wiem czemu w sumie ;) chyba dlatego, iż jest bardzo mało informacji na temat tego OLEDA LG i nie wiem, czy to jakiś nieudany model wycofany z produkcji

Ktoś poradziłby co wziąć? szczerze to TV do wszystkiego, wieczorne oglądanie seriali, filmów, czasem FIFA :)


pozdrawiam :)
 

adam80

Member
Oledowi żaden 'led" nie dorówna - jest tylko jedno ale, ten oled jest tylko FHD no i wyczytałem że bierze więcej prądu od nowszych UHD i co gorsza ma duże odstępy między pixelami, nie bardzo też radzi sobie z szybkimi scenami, ale to by trzeba sprawdzić na żywo.
 

wisniaaa

New member
no właśnie, coś mi źle się kojarzy ten TV ze względu na niską cenę i małą popularność, ale widziałem go na żywo to robi robotę ;)

ale inne OLED zaczynają się od min. 6000 zł, ten można już kupić za 4000 zł, jakoś do mnie nie przemawia to, gdyby chociaż były jakieś testy, jakieś opinie, a tu kompletnie nic...

chyba się zdecyduje na ue55mu7002, na początku miałem wybrać coś budżetowego, czyli ue55mu6172, ale wygląda dość słabo ten TV :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung MU 7052 będzie najlepszym wyborem

Masz cenę 3999 zł z kalibracją i z dostawą.
 

Mangus112

New member
@up.
Miałem podobny dylemat, wybrałem MU7052 i jestem zadowolony. Natomiast drugi raz wybrałbym OLEDA A7.
Jeśli zależy ci na 4k i HDR to bierz samsunga. Ja wybrałem z tego powodu i powiem szczerze 4k - OK, HDR - słabo. Oglądam wiekszości 4k w HDR niby ten TV z ok 650 jasnością powinien coś już pokazać. Ogólnie efekt jest wg mnie słaby lub ogólnie sama koncepcja HDR jest słaba. Takie mocniejsze błyski świec czy słońca, które rażą w oczy nie podobają mi się.
Przy wyborze porównywałem materiały Life of PI na LCD (górna półka XE93), Oled A7(materiał fhd) oraz b7. Jaka jasność by nie była na lcd to materiał lepiej wyglądał na Oledzie. Kontrast - czerń nieskończona zwiększa komfort użytkowania.
Tak więc, Samsung to dobry budżetowy model 4k, z jakiś tam HDR, ładnym wyglądem i fajnym pilotem. Jednak ma wszystkie wady LCD, słabe wygaszanie i podświetlenie krawędziowe.
Mimo, że to dobry tv przegrywa z fhd od LG.
 

wisniaaa

New member
ok,

a jezeli to taki najslabszy OLED, to nie bede mial problemu z wypalaniem sie pixeli?


OLED za 4K brzmi zachęcająco, ale jakoś dalej nie mogę się do niego przekonać, wolałbym chyba wziąć lepszy model samsunga LED niż najgorszy i najtańszy OLED :)
 
Do góry