Firma Samsung wprowadzi serię telewizorów Ultra HD Q9N - 65" i 75" z kropką kwantową i podświetleniem Full Array Elite.

WuMike

New member
Bez reklam
To jest trochę niepokojące, dlatego przed kupnem jakiegokolwiek TV koniecznie trzeba sprawdzać matryce pod kątem DSE.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Ponieważ nigdy nie wiadomo co może się przydać , to link poniżej do filmiku ze szczegółowym rozpakowaniem
i montażem na ścianie telewizora Ultra HD LCD firmy Samsung QE55Q9FN QLED . (krok po kroku) :-| Filmik trwa 43:50 .

https://www.youtube.com/watch?v=dePJQ_RI-Vg

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Tvmania

New member
Bez reklam
Cały czas mam 3 tv na oku q9fn i zf9 lub xg95 ciekawe który z tych tv będzie miał najlepsza czerń narazie wygrywa q9fn ale gubi detale w czerniach a zf9 nie ciekawe jak wypadnie xg95 ?:) mnie interesuje tylko przekątna 75 ale teraz tak patrzę coraz taniej 85 cali kosztuje. Może się skuszę jak będzie miał dobra czerń
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Za jakieś 20k, był OLED 77", ale za granicą w ofercie.
Te 17k, jak dla mnie, to trochę dużo jak za 75".
Gdyby to było 82-85", to tak.

Ja bym teraz nie pakował się w takie drogie tv, za dużo się zmienia.
Weż coś na przeczekanie lepiej, chociażby na kilka lat.
Będziesz i tak zadowolony, a sporo kasy zostanie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie to co wziąłem. Nie widzę innej alternatywy w tej przekątnej i w stosunku cena/jakość, jest jeszcze Sony 85" którego miałem brać, ale sporo droższy, a to też nie jest żaden premium.
No i cena zbliża się do Oleda 77".

Oczywiście mogłem kupić dużo droższy, ale wiem ile będzie warty za kilka lat, a za te kilka lat, podejrzewam, że będą wymieniał, na jakiegoś Oleda i nie mam zamiaru wyrzucać pieniędzy.

Taki tv za 17k, po 3 latach ledwo sprzedasz, o ile w ogóle, za 6-7k, to masz 10k straty. Nikt nie da 10-12k, bo za te kilka lat, będą nie wiele droższe nie gorsze modele, a na pewno dojdą dodatkowe plusy/rozwiązania, no i oczywiście gwarancja.

Kupując tv za powiedzmy 10k, sprzedasz za 4k-5k. Czyli strata 5-6k, a nie 10k.
Oczywiście, jak ktoś ma kase, to na takie rzeczy nie patrzy, ale dla mnie te różnice w cenie nie są warte różnic w jakości obrazu, bez przesady.
Kiedyś nie patrzyłem na cene, bo nie było alternatywy przy 80", dziś jest.

Ew. jak Ci się nie spieszy, to poczekaj na nowe modele.
Pomijając wszystko, po 2tyg. i tak przestaniesz się zastanawiać nad parametrami, a zaczniesz zwyczajnie korzystać i się cieszyć. Największą radość da Ci przekątna.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Właśnie uświadomiłem sobie ze 65 cal lub 75 będzie za małe jak juz iść w cos to 80 ponad cal do oglądania filmów 4k hdr. Mam takie pytanko czy jak posiadam ps4 i soundbar bose 700 +sub 700 I podłącze pod zakupiony samsung nu 8002 82 cal to nie będzie problemu jeśli ps4 odtwarza dźwięk DTS? I jaki na rynku mogę dostać odtwarzacz uhd wersji kolorystycznej srebny?
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Wyjście ma 1 które dajesz do tv ale po podłączeniu kilku źródeł np hdmi optyk można zmieniać źródła wejściowe. Tak to ja rozumiem
 
Do góry