SAMSUNG MU6700, MU6400, MU61.. sortowanie kanałów DVB-S

jawex

New member
Witam, noszę się z zamiarem zakupu TV SAMSUNG modele jak w temacie czyli MU7000 lub MU6400 lub MU61..(z DVB-S) rozmiar 55-58-65. TV będzie w 99% służył do oglądania kanałów DVB-S głównie HD z modułu NC+. Dlatego szukam informacji na temat sortowania kanałów bezpośrednio w TV, a nie przez dodatkowe programy na PC. Kanały zostaną pobrane wg listy operatora NC+, jednak chce ułożyć je wg własnych upodobań.

Czy ktoś z użytkowników takich modeli korzysta z modułu NC+ i ma możliwość podania jak rozwiązana jest taka opcja w powyższych modelach.

Czyli po kolei, najpierw skanuje satelitę dla ustawień kanałów NC+ i teraz moje pytania:

1. Czy w liście głównej sortujemy kanały poprzez ich zaznaczenie w kwadracie obok numer+nazwa "ptaszkiem" jednego lub kilku kanałów i przesuwanie ich strzałkami w odpowiednie miejsce, a tam przyjmuje-ją nową numerację np kanał TVP1 i TVP2 z pozycji 11 i 12 przesuwamy jednocześnie na pozycję 1 i 2, a kanał TVN z pozycji 1 przesuwa się automatycznie na pozycję 3 i reszta o dwie pozycje niżej.

2. Czy nadal dla listy głównej jest to sortowanie poprzez zamianę kanałów miejscami czyli TVP1 z poz.11 zamieniamy z TVN z poz.1 i otrzymujemy TVP1 na poz.1 a TVN na poz.11, co przy sortowaniu 120 kanałów jest nie do ogarnięcia, a każda pomyłka po drodze lub dołożenie nowego kanału do listy oglądanych powoduje, że zaczynamy zamianę o pomylonego miejsca, aż do końca listy.

3. Czy lista ulubionych przyjmuje numerację listy głównej, a sortując ją przyjmuje nową numerację dla liczby porządkowej w liście ulubionych, czy nadal jest to numeracja z listy głównej na stałe

4. Jaka opcja sortowania listy ulubionych: poprzez przesuwanie zaznaczonych kanałów jednego lub więcej, czy poprzez zamianę miejscami.

5. Czy jest podgląd kanałów podczas sortowania listy głównej i listy ulubionych.

6. Czy jest podgląd w EPG dla modułu NC+ i w liście głównej i liście ulubionych.

Jeśli te funkcje sortowania to za dużo dla programistów SAMSUNGA to najbardziej zależy mi na sortowaniu w liście głównej poprzez przesuwanie kanałów, a nie jakaś chora ich zamiana miejscami.
Bez znaczenia, czy przesuwamy jeden kana,ł czy kilka kanałów jednoczenia, tak jak opisałem wyżej.
Bez znaczenia też, czy lista ulubionych ma opcję sortowania poprzez przesuwanie lub zamianę miejscami i jaką przyjmuje numerację.
Najważniejsze, żeby którąś z tych list sortować poprzez przesuwanie w odpowiednie wskazane miejsce i wtedy będzie temat zakończony.

Tak było i jest w Samsungu w serii F , na pewno F6500, tak jest w moim PANSONIC DT60.

Sprawdziłbym to osobiście, ale jest tylko opcja zamówienia TV do któregoś z marketów, zapłacenia za niego i wzięcie na testy. Jeśli sortowanie nie będzie w takiej opcji jak oczekuję, to upierdliwy zwrot (każdy chce sprzedać, a nie przyjmować zwroty) i szukanie następnego TV.
Już przetestował PHILIPS 55PUS6412/12 sortowanie super jak w kompie, ale obraz porażka IPS-plamy i zawieszanie się Androida 3-4 dziennie, zero reakcji na pilota i tylko restart poprzez wyciągnięcie wtyczki z gniazdka.
Myślę, że to jest problem ogólnie z obsługą DVB-S, ponieważ jest tam też opcja zmieszania kanałów satelitarnych z naziemnymi. Tak do testów dołożyłem jeden z naziemnych na koniec listy i prawie za każdym razem jak przechodzimy przez ten kanał to jest zwiecha :blagam: i oczywiście restart :x.
Następnie był SONY 55XE7096, tam było sortownie poprzez zamianę miejscami i brak podglądu podczas sortowania. Brak podglądu dla EPG.
Następnie był PANASONIC TX-58EX703E, tam sortowanie też spierdzielone w stosunku do starych modeli. Brak podglądu w EPG po skanowaniu dla NC+.

Może ostatecznie ktoś na tym forum używa modułu NC+ w TV Samsung seria MU7000, MU6400 lub MU61.. i powie jak jest w końcu z tym sortowaniem listy głównej i ulubionych oraz z podglądem kanałów w poszczególnych listach i dla EPG

Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi w tym temacie.
 
Ostatnia edycja:

jawex

New member
Witam ponownie,
Mam pytanie, czy ktoś na tym forum używa modułu NC+ z Samsungami z serii MU6172, MU6192, MU6400, MU7000 ,ewentualnie wyżej lub niżej czyli modele FullHD, bez znaczenia w tym momencie na rozmiar.
Wiem, że DVB-S + moduł NC+ to ewenement, ale może ktoś wie jak jest rozwiązane to nieszczęsne sortowanie kanałów w tych TV.
Pytania umieściłem w pierwszym poście.

Czekam na info z wszelkimi doświadczeniami w tej jak się okazuje trudnej materii dla wszystkich użytkowników :))
 
Ostatnia edycja:

jawex

New member
Dzięki za info, spróbuję tam poszukać.
Jeszcze może wyślę moje pytania do SAMSUNGA tam pewnie będą wiedzieli dokładnie co i jak :)), przecież to źródło od którego się zaczyna cała ta jazda.
Ostatecznie jeśli to nie załatwi tematu, to biorę jakieś 40"(szkoda zdrowia aby targać te 65" w tą i z powrotem) do testu i wpiszę tu dla potomnych moje doświadczenie z tym DVB-S + moduł NC+.
 

panamejra

New member
Kolego mam moduł Cyfrowego Polsatu, wybierasz operatora w moim przypadku CP - robię skanowanie i wyrzuca mi kanały cyfrowego polsatu = 308
Te 308 kanałów jest z różnymi numerami bo zostały one wyciągnięte z całej satelity Hot Bird 13. Aby to miało ręce i nogi tworzę swoją listę w ulubionych nadając jej nazwę xxx, następnie robię edycję listy xxx
Mam dwa pola, pierwsze z kanałami z cyfrowy polsat = 308 i drugie puste oraz okno podglądowe w prawym górnym rogu.
I teraz przenoszę sobie kanały według swojego uznania ale nie na pałę, mam przygotowany spis kanałów na laptopie i po kolei przenoszę.
Lista jest układana tematycznie sport, bajka, info, muzyka, itp.
Numeracja kanałów nie zmienia się w liście ulubionych, sprawdzę jeszcze programem ChanSort czy można coś zmienić.
ChanSort nie mam jeszcze opanowany, dopiero jestem na etapie raczkowania :)
 

ebola1972

Member
Napisz i mi i innym taka wiedza się przyda. W instrukcji obsługi jest napisane co prawda, że można sortować pozycje w ulubionych w dowolnej kolejności ale jak w praktyce to wygląda to cholera wie. Co do 40" to ja przesiadłem się z tego właśnie rozmiaru na 55mu7002 i nie żałuję. Chociaż na 65 też nie byłoby pewnie źle. Sygnał też mam z nc+.
Pozdr.
 

jawex

New member
Napisz i mi i innym taka wiedza się przyda. W instrukcji obsługi jest napisane co prawda, że można sortować pozycje w ulubionych w dowolnej kolejności ale jak w praktyce to wygląda to cholera wie. Co do 40" to ja przesiadłem się z tego właśnie rozmiaru na 55mu7002 i nie żałuję. Chociaż na 65 też nie byłoby pewnie źle. Sygnał też mam z nc+.
Pozdr.
Kolego ebola1972 to jednak masz 55MU7002 i do tego moduł NC+ ?
Czy tuner zewnętrzny?
Bawiłem się w EURO MU7072 sortowaniem w kanałach naziemnych i tam było tak:
W liście głównej jest możliwość sortowania tylko poprzez zamianę miejscami czyli np. poz.1 zamian z poz.5 i wtedy dany kanał przyjmuje nową numerację. Nie można przesuwać kanałów i to jest właśnie ten cały problem jak by dla DVB-s była opcja przesuń to jest po temacie. Jest podgląd o ile pamiętam duży na prawej stronie.
W liście ulubionych pojawiają się dwie kolumny, w lewej lista główna, w prawej pusta lista ulubionych. Teraz podaję z pamięci (zbyt dużo TV już testowałem ostatnio pod tym kątem). Przenosimy z listy głównej kanały które chcemy do ulubionych, chyba poprzez ich zaznaczenie lub pojedynczo strzałką, najgorzej bo w ulubionych przyjmują numerację listy głównej i tu jest zonk. Bo dalej jest super, ponieważ można fajnie w liście ulubionych sortować poprzez zaznaczanie w kwadracikach obok danego kanału ptaszek, można jeden lub wiele różnych kanałów na różnych pozycjach (jakaś grupa np. muzyczne) i później przesuwamy ten jeden lub całą grupę w wskazane miejsce, wszystkie kanały poniżej wskazanego miejsca przesuwają się o tyle miejsc, ile było w zaznaczonej grupie. Szybko i sprawnie, tylko po co ta stała numeracja z listy głównej. Cały czas podgląd do sortowanych kanałów

Przykład numeracji dla NC+ po posortowaniu w ulubionych dla tego rozwiązania co DVB-T:
11 TVP1
12 TVP2
3 TVN
itd

Teraz moje pytanie do kolegi ebola1978 i kolegi panamejra, czy w DVB-S jest dokładnie tak samo jak w DVB-T?
 
Ostatnia edycja:

andrju75

New member
Przykład numeracji dla NC+ po posortowaniu w ulubionych dla tego rozwiązania co DVB-T:
11 TVP1
12 TVP2
3 TVN
itd

Witam.Czyli jak będę wciskał numeryczne na pilocie to np. żeby wybrać TVP2 wciskam w kolejności 1 a następnie 2 ? A nie jak mam ustawioną TVP2 na programie 2 tylko w powyższym przykładzie 12 ?
 

jawex

New member
Przykład numeracji dla NC+ po posortowaniu w ulubionych dla tego rozwiązania co DVB-T:
11 TVP1
12 TVP2
3 TVN
itd

Witam.Czyli jak będę wciskał numeryczne na pilocie to np. żeby wybrać TVP2 wciskam w kolejności 1 a następnie 2 ? A nie jak mam ustawioną TVP2 na programie 2 tylko w powyższym przykładzie 12 ?
Nie, będzie to wyglądać tak dla ulubionych-własne sortowanie (bez sortowania w liście głównej dla ustawień NC+, czyli kanały przyjmują na pasku numerację listy głównej),
np.
lp-przycisk pilota; nazwa; numer wyświetlany
1 - TVP1 HD - 11
2 - TVP2 HD - 12
3 - TVN HD - 1
4 - POLSAT HD - 7
5 - TVN24 HD - 6
6 - TVN TURBO HD - 4
7 - TVN 7 HD- 2

Chyba, że ktoś posortuje listę główną wg własnego upodobania i skopiuje do ulubionych np.


lp-przycisk pilota; nazwa; numer wyświetlany
1 - TVP1 HD - 1
2 - TVP2 HD - 2
3 - TVN HD - 3
4 - POLSAT HD - 4
5 - TVN24 HD - 5
6 - TVN TURBO HD- 6
7 - TVN 7 HD - 7

Tylko jest problem z tym sortowanie, bo nadal nie wiem jaki typ sortowania dla DVB-S w liście głównej i ulubionych. Czy jest to przesuwanie kanałów, czyli super opcja do przyjęcia, czy jest zamiana miejscami czyli do D.

Dlatego czekam, aż wypowie się ktoś, kto ma zestaw Samsung MU.... + moduł NC+ lub ewentualnie CP i potwierdzi jak jest to dokładnie rozwiązane.
 
Ostatnia edycja:

jawex

New member
Kolego mam moduł Cyfrowego Polsatu, wybierasz operatora w moim przypadku CP - robię skanowanie i wyrzuca mi kanały cyfrowego polsatu = 308
Te 308 kanałów jest z różnymi numerami bo zostały one wyciągnięte z całej satelity Hot Bird 13. Aby to miało ręce i nogi tworzę swoją listę w ulubionych nadając jej nazwę xxx, następnie robię edycję listy xxx
Mam dwa pola, pierwsze z kanałami z cyfrowy polsat = 308 i drugie puste oraz okno podglądowe w prawym górnym rogu.
I teraz przenoszę sobie kanały według swojego uznania ale nie na pałę, mam przygotowany spis kanałów na laptopie i po kolei przenoszę.
Lista jest układana tematycznie sport, bajka, info, muzyka, itp.
Numeracja kanałów nie zmienia się w liście ulubionych, sprawdzę jeszcze programem ChanSort czy można coś zmienić.
ChanSort nie mam jeszcze opanowany, dopiero jestem na etapie raczkowania :)
Ok, wszystko rozumiem, tylko jak jest rozwiązane sortownie w liście głównej i ulubionych.
Zamiana miejscami czy przesuwanie? To są główne pytania, na które szukam cały czas odpowiedzi i potwierdzenia przez użytkownika.
 

jawex

New member
Nie, będzie to wyglądać tak dla ulubionych-własne sortowanie (bez sortowania w liście głównej dla ustawień NC+, czyli kanały przyjmują na pasku numerację listy głównej),
np.
lp-przycisk pilota; nazwa; numer wyświetlany
1 - TVP1 HD - 11
2 - TVP2 HD - 12
3 - TVN HD - 1
4 - POLSAT HD - 7
5 - TVN24 HD - 6
6 - TVN TURBO HD - 4
7 - TVN 7 HD- 2

Chyba, że ktoś posortuje listę główną wg własnego upodobania i skopiuje do ulubionych np.


lp-przycisk pilota; nazwa; numer wyświetlany
1 - TVP1 HD - 1
2 - TVP2 HD - 2
3 - TVN HD - 3
4 - POLSAT HD - 4
5 - TVN24 HD - 5
6 - TVN TURBO HD- 6
7 - TVN 7 HD - 7

Tylko jest problem z tym sortowanie, bo nadal nie wiem jaki typ sortowania dla DVB-S w liście głównej i ulubionych. Czy jest to przesuwanie kanałów, czyli super opcja do przyjęcia, czy jest zamiana miejscami czyli do D.

Dlatego czekam, aż wypowie się ktoś, kto ma zestaw Samsung MU.... + moduł NC+ lub ewentualnie CP i potwierdzi jak jest to dokładnie rozwiązane.
Oczywiście powyższe informacje, sprawdziłem dla DVB-T(w EURO RTV, brak gdziekolwiek w marketach sygnału SAT) i ten przykład jest dla tego tego typu tunera, ale w przełożeniu na kanały z listy NC+.
 
Ostatnia edycja:

jawex

New member
Kolego mam moduł Cyfrowego Polsatu, wybierasz operatora w moim przypadku CP - robię skanowanie i wyrzuca mi kanały cyfrowego polsatu = 308
Te 308 kanałów jest z różnymi numerami bo zostały one wyciągnięte z całej satelity Hot Bird 13. Aby to miało ręce i nogi tworzę swoją listę w ulubionych nadając jej nazwę xxx, następnie robię edycję listy xxx
Mam dwa pola, pierwsze z kanałami z cyfrowy polsat = 308 i drugie puste oraz okno podglądowe w prawym górnym rogu.
I teraz przenoszę sobie kanały według swojego uznania ale nie na pałę, mam przygotowany spis kanałów na laptopie i po kolei przenoszę.
Lista jest układana tematycznie sport, bajka, info, muzyka, itp.
Numeracja kanałów nie zmienia się w liście ulubionych, sprawdzę jeszcze programem ChanSort czy można coś zmienić.
ChanSort nie mam jeszcze opanowany, dopiero jestem na etapie raczkowania :)
Jakie numery przyjmują te kanały w liście ulubionych, te z listy głównej przypisane na stałe, czy układają się chronologicznie w takiej kolejności jak przenosisz?
Czyli np. jeśli TVP1 było w głównej na pozycji 11, a przenosisz jako pierwszy kanał to otrzymuje w ulubionych pozycję 1 z numerem 1, czy pozycję 1 z numerem 11, dalej jeśli TVP2 był w głównej na pozycji 12, a teraz przenosisz jako drugi kanał do ulubionych to otrzymuje w ulubionych pozycję 2 z numerem 2, czy pozycję 2 z numerem 12 itd.
 

panamejra

New member
Ok, wszystko rozumiem, tylko jak jest rozwiązane sortownie w liście głównej i ulubionych.
Zamiana miejscami czy przesuwanie? To są główne pytania, na które szukam cały czas odpowiedzi i potwierdzenia przez użytkownika.

Jest przesuwanie, pisałem Ci że mam kanały w liście ulubionych poukładane tematycznie.
Kanały z telewizji naziemnej układają się wg kolejności.
Kilka fotek:
f02505a42d95.jpg


727172a26b87.jpg


93f9eac7e98d.jpg
 

jawex

New member
Dzięki za zdjęcia. Czyli jednak numeracja w ulubionych jest przypisana na stałe z listy głównej, tak jak sprawdzałem dla naziemnej, w ulubionych można przesuwać kanały, ale ta numeracja pozostaje bez zmian. Tak wynika z tych zdjęć, czy się mylę?
A jak się sortuje listę główną, możesz sprawdzić lub jeśli wiesz, napisz jaka opcja sortowania kanałów, też poprzez przesuwanie i wtedy jaki numer zostaje nadany- nowy czy stary bez zmian, czy jest tam opcja zamiany miejscami i zostaje nadany nowy numer dla kanału.

Chodzi mi, czy jest opcja, żeby dla twojej listy było w głównej lub ulubionych tak jak poniżej:

przycisk ;; numer kanału ;; nazwa ;;
1 ;; 1 ;; TVP1 HD
2 ;; 2 ;; TVP2 HD
3 ;; 3 ;; TVP HD
4 ;; 4 ;; TVP INFO HD
..
..
..
19 ;; 19 ;; TVP SPORT HD
20 ;; 20 ;; FIGHBOX HD
21 ;; 21 ;; EUROSPORT1 HD
22 ;; 22 ;; EUROSPORT2 HD
..
..
..
itd

Rozumiem, że wiesz o co mi chodzi?
Jeszcze raz dzięki za info.
 
Ostatnia edycja:

panamejra

New member
Tak się nie da nr. pozostaje z listy głównej czyli z Hod Birda, przed chwilą własnie robiłem próbę w programie ChanSort układając wg numeracji po kolei ale po wrzuceniu listy do TV dostają z powrotem tą samą numeracje.
Tym razem pominąłem Cyfrowy Polsat i układam bez pośrednio z satelitarne aby dodać nowy program lub skorygować ewentualne zmiany na satelicie poprzez skan danego transpondera.
 

jawex

New member
Rozumiem, że piszesz cały czas o tworzeniu listy ulubionych, która przyjmuje numeracje z listy głównej, zgadza się?
A jaki ostatecznie jest sposób zmiany kolejności kanałów w liście głównej, przesuwanie czy zamiana miejscami. Tą informację cały czas potrzebuję, aby ktoś podał.
Czy możesz mi dokładnie napisać jaki sposób sortowania: przesuwanie kanałów czy zamiana miejscami dla listy głównej przy skanowaniu dla CP? Chyba, że ma na to wpływ skanowanie dla CP lub dla całego satelity, ale nie myślę, że to ma znaczenie.
Jeśli wiesz lub możesz sprawdzić to czekam na info, wtedy mając te informacje odpowiem jak wydaje mi się, że można posortować ulubione.
 
Ostatnia edycja:

panamejra

New member
Witam, przesuwanie kanałów dla listy głównej tak samo jak w DVB-T
Domyślam się o co Ci chodzi, ale to nie będzie takie proste bo jak trzeba będzie zrobić jakąś aktualizację danego kanału który zmienił parametry nadawania to musisz zrobić skan transpondera. Po skanie lista się rozjedzie z numerami i trzeba będzie to poprawić, Można jeszcze usunąć te wszystkie śmieci i z 1740 zostawić tylko te które masz w abonamencie, ale zrobisz skan żeby dodać nowy kanał i zaciągnie znowu śmieci.
Ja tworze teraz listę gdzie w ulubionych mam pięć folderów:
TV SAT CP
UHD 4K
Bajki
Muzyka
Sport
i teraz tak aby nie latać po kanałach wchodzę do Bajki i puszczam dziecku Nick Jr
 

jawex

New member
Witam, przesuwanie kanałów dla listy głównej tak samo jak w DVB-T
Domyślam się o co Ci chodzi, ale to nie będzie takie proste bo jak trzeba będzie zrobić jakąś aktualizację danego kanału który zmienił parametry nadawania to musisz zrobić skan transpondera. Po skanie lista się rozjedzie z numerami i trzeba będzie to poprawić, Można jeszcze usunąć te wszystkie śmieci i z 1740 zostawić tylko te które masz w abonamencie, ale zrobisz skan żeby dodać nowy kanał i zaciągnie znowu śmieci.
Ja tworze teraz listę gdzie w ulubionych mam pięć folderów:
TV SAT CP
UHD 4K
Bajki
Muzyka
Sport
i teraz tak aby nie latać po kanałach wchodzę do Bajki i puszczam dziecku Nick Jr
Przypomnij mi jaki masz TV. Bo dziś sprawdzałem na SAMSUNG UE55MU6452 sortowanie dla DVB-T.
Może jutro dostanę ten TV do testów na weekend :)), wtedy sprawdzę wszystkie opcje i opiszę :))
 
Ostatnia edycja:
Do góry