SAMSUNG MU6700, MU6400, MU61.. sortowanie kanałów DVB-S

jawex

New member
Samsung UE55MU7042
Ok, sprawdzę tego Samsunga UE55MU6452 i opiszę jak tam rozwiązany jest dvb-s.
Teraz z inne beczki.W twoim modelu jest matryca VA, pilot TM1750A srebrny tworzywo czy metal, One Connect Box mini, jaka długość kabla połączeniowego między TV a Box, Jaka długość kabla zasilającego Box? Jaka długość kabla zasilającego TV - standardowy?
 

panamejra

New member
Ok, sprawdzę tego Samsunga UE55MU6452 i opiszę jak tam rozwiązany jest dvb-s.
Teraz z inne beczki.W twoim modelu jest matryca VA, pilot TM1750A srebrny tworzywo czy metal, One Connect Box mini, jaka długość kabla połączeniowego między TV a Box, Jaka długość kabla zasilającego Box? Jaka długość kabla zasilającego TV - standardowy?

matryca VA
srebrny metal
One Connect Box raczej mini 4 x HDMI
długość kabla połączeniowego między TV a Box +/- 2m
długość kabla zasilającego Box - brak zasilania [One Connect ten większy chyba ma własne zasilanie]
długość kabla zasilającego TV +/- 2m
 

iSlav

New member
Box nie jest zasilany kablem przynajmniej w moim UE65MU7070, kable dokładnie nie wiem jakiej są długości,ale szału nie ma max. 2m
 

jawex

New member
matryca VA
srebrny metal
One Connect Box raczej mini 4 x HDMI
długość kabla połączeniowego między TV a Box +/- 2m
długość kabla zasilającego Box - brak zasilania [One Connect ten większy chyba ma własne zasilanie]
długość kabla zasilającego TV +/- 2m
Ten połączeniowy z Box do TV to jakiś zwykły kabel wielożyłowy czy optyk?
Czytałem gdzieś w jakiś wątku, że box się potrafi mocno nagrzewać.
Tylko nie pamiętam czy ten mini czy większy. Czy u was też takie objawy? W sklepie kolega powiedział, że nie ma opcji aby się mocno nagrzewały, jeśli taki objaw to trzeba reklamować. Ale teraz chyba myślę, że to te z własnym zasilaniem mogą mieć problem, ponieważ chyba w nich umieścili jakieś dodatkowe zasilanie.
I długość tego kabla czytałem, że około 5m, ale to znów może ten większy z zasilaniem i optykiem?
 

jawex

New member
Ten połączeniowy z Box do TV to jakiś zwykły kabel wielożyłowy czy optyk?
Czytałem gdzieś w jakiś wątku, że box się potrafi mocno nagrzewać.
Tylko nie pamiętam czy ten mini czy większy. Czy u was też takie objawy? W sklepie kolega powiedział, że nie ma opcji aby się mocno nagrzewały, jeśli taki objaw to trzeba reklamować. Ale teraz chyba myślę, że to te z własnym zasilaniem mogą mieć problem, ponieważ chyba w nich umieścili jakieś dodatkowe zasilanie.
I długość tego kabla czytałem, że około 5m, ale to znów może ten większy z zasilaniem i optykiem?
A, jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło, czy w box są też gniazda antenowe DVB-T i DVB-S? Jeśli tak, to ten kabel połączeniowy to naprawdę jakiś wynalazek, szacun dla konstruktora :). Że, niema pogorszenia na jakości sygnału, niesamowite?
 

iSlav

New member
A, jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło, czy w box są też gniazda antenowe DVB-T i DVB-S? Jeśli tak, to ten kabel połączeniowy to naprawdę jakiś wynalazek, szacun dla konstruktora :). Że, niema pogorszenia na jakości sygnału, niesamowite?

Mój box leży sobie w szafce pod telewizorem jest cieply, ale nie na tyle zeby sie popazyc :-D
Tak kabel jest napewno wielozylowy i dosc gruby. Posiada dwa wejscia na dvb-s i jedno na dvb-t i tak jak piszesz szacun dla konstruktora. Ogolnie jestem zadowolony z takiego rozwiazania, sa tam tez dwa usb i optyk i 4 hdmi i nie musze za kazdym razem odchylac tv od sciany zeby cokolwiek podlaczyc. Jak j.uz wymyslili taki box to szkoda ze nie dodali do niego kabla lan i zasilania tv, tak zeby szedl tylko jeden kabel do tv
 
Ostatnia edycja:

jawex

New member
Witam, jestem po teście SAMSUNG UE55MU6452 odnośnie sortowania kanałów DVB-S dla moduł CAM NC+ i kilka innych spostrzeżeń.

A więc wychodzi tak.

1. Dla skanowania lista NC+:
1.1. Lista główna:
- brak możliwości jakiegokolwiek sortowania
- kanały ustawione wg. listy operatora
- brak możliwości usuwania kanałów(śmieci)
- lista nie do ruszenia !!!
1.2. Lista ulubionych:
-można sortować przeniesione kanały poprzez przesuwanie pojedynczo lub grupami
-numeracja kanałów przyjmuje numerację listy głównej na stałe


2. Dla skanowania całego satelity 1761 kanałów (TV+radio):
2.1. Lista główna:
-rozsypana numeracja kanałów NC+ po całej liście
-w menu pojawiają się dwa nowe przyciski /zmień numer/ i /usuń/ -możliwości sortowania poprzez przesuwanie kanałów pojedynczo lub grupami
-numeracja kanałów zmienia się wg. nowej własnej listy (lista przyjmuje numerację listy porządkowej)
-możliwość usuwania kanałów spoza pakietu i wszystkich "śmieci"
2.2. Lista ulubionych:
-można sortować przeniesione kanały poprzez przesuwanie pojedynczo lub grupami
-numeracja kanałów przyjmuje numerację listy głównej na stałe

3. Dla skanowania lista CP:
3.1. Lista główna:
- brak możliwości jakiegokolwiek sortowania
- kanały ustawione wg. listy operatora
- brak możliwości usuwania kanałów(śmieci)
- lista nie do ruszenia !!!
3.2. Lista ulubionych:
-można sortować przeniesione kanały poprzez przesuwanie pojedynczo lub grupami
-numeracja kanałów przyjmuje numerację listy głównej na stałe

Rozwiązałem moje oczekiwania w ten sposób.
-scanowanie dla całego satelity
-dla listy głównej w edycji kanałów ułożenie ich alfabetycznie
-usuniecie wszystkich kanałów spoza pakietu i pozostałych "śmieci" poprzez zaznaczenie "ptaszkami" przy wszystkich tych kanałach i później przycisk usuń
-posortowanie wg własnych upodobań (w moim przypadku zostało około 100 kanałów), bardzo prosta opcja przesuwania jednocześnie grupy tematycznej kanałów
-w przypadku posortowania grupami tematycznymi, jest możliwość utworzenia 5 list ulubionych, które będą np. tematyczne
Gr.1 OGÓLNE 1-40
Gr.2 FILM 41-60
Gr.3 SPORT 61-70
Gr.4 MUZYKA 71-90
Gr.5 BAJKI 91-100

Plusem tego sortowania jest to, że kanały w grupach przyjmują numerację z posortowanej własnej listy kanałów, czyli cały czas mamy ten sam numer kanału we wszystkich listach.

Zauważyłem jeszcze taką rzecz, że po scanowaniu (mimo, że moduł NC+) dla całego satelity, dla NC+ i dla CP pojawiły się trzy niezależne listy główne z niezależnymi listami ulubionych i cały czas możemy przechodzić między tymi listami.

'panamejra'
Pisałeś " Domyślam się o co Ci chodzi, ale to nie będzie takie proste bo jak trzeba będzie zrobić jakąś aktualizację danego kanału który zmienił parametry nadawania to musisz zrobić skan transpondera. Po skanie lista się rozjedzie z numerami i trzeba będzie to poprawić, Można jeszcze usunąć te wszystkie śmieci i z 1740 zostawić tylko te które masz w abonamencie, ale zrobisz skan żeby dodać nowy kanał i zaciągnie znowu śmieci"

Sprawdziłem poprzez:
Menu "nadawanie"-"automatyczne strojenie"-
Antena- Satelitarne
Typ kanału- Wszystkie
Wybór satelity - Hotbird 13E
Ustawienie LNB- tu bez zmian
Zakres wyszukiwania - wszystkie kanały
Inicjowanie kanału - Wyłączony ( to jest ważne !!!)

Wtedy, nie usunęło wcześniej ustawionej listy głównej, tylko dopisało powyżej
100 pozycji nowe kanały. Wtedy sprawdzamy czy coś doszło nowego, przesuwamy w wybrane miejsce między kanały 1-100, jeśli chcemy to usuwamy pozostałe "śmieci", korygujemy listy ulubionych i po temacie.



Cały czas mamy podgląd do sortowanych kanałów jest to super opcja :).

Dla scanowania całego satelity i dla CP pojawił się podgląd w EPG, w miarę szybko zaciąga całą listę programów :), można przechodzić między kanałami i cały czas mieć podgląd do kanału na którym właśnie jesteśmy, też rewelacja.
Dziwne, ale dla NC+ brak podglądu w EPG.
 
Ostatnia edycja:

panamejra

New member
Rozwiązałem moje oczekiwania w ten sposób.
-scanowanie dla całego satelity
-dla listy głównej w edycji kanałów ułożenie ich alfabetycznie
-usuniecie wszystkich kanałów spoza pakietu i pozostałych "śmieci" poprzez zaznaczenie "ptaszkami" przy wszystkich tych kanałach i później przycisk usuń
-posortowanie wg własnych upodobań (w moim przypadku zostało około 100 kanałów), bardzo prosta opcja przesuwania jednocześnie grupy tematycznej kanałów

Witam, zrobiłem tak samo jak TY no teraz to jest w 100% prawdziwa lista :)

4e2f44a85f80.jpg
 

jawex

New member
Witam, zrobiłem tak samo jak TY no teraz to jest w 100% prawdziwa lista :)

4e2f44a85f80.jpg
Super, że mogłem pomóc :). Może masz jakieś własne przemyślenia w tym temacie, które mogą coś udoskonalić? Czy zrobiłeś wszystko tak jak opisałem, czy jakieś poprawki?

Teraz tylko się zastanawiam co zrobić z tym 55MU6452, DVB-S do przyjęcia, obraz na wprost jest bez zastrzeżeń, nawet na oryginalnych ustawieniach, ale z boku przy kącie od około 30 stopni zaczyna robić się lekko mleczny i zmienia kolory, szczególnie to widać na twarzach, czym dalej z kątem to gorzej.
Chyba,że być może ustawienia obrazu i kalibracja mogą to też poprawić.
Moje pytanie, czy w serii MU7000 też jest tak źle, czy lepsza matryca+120Hz+lepsza elektronika, niweluje w jakimś stopniu ten problem.

Jeszcze zauważyłem problem na takim filmiku z YouTube "Holiday in Poland 4K" od 26sek. jak jest w prawym dolnym rogu napis WISŁA na tle płynącego potoku, to ten napis dostaje drgań.
Film puszczony bezpośrednio z netu, moduł LTE.
Czy to wina matrycy 60Hz, czy jakiś inny problem, czy na twoim MU7042 też taki sam problem?
 

Waldorff

Member
Co do "mlecznego" obrazu pod kątem to można powiedzieć, że dobrze trafiłeś bo to matryca VA. Niestety jednym z niewielu jej minusów są dość słabe kąty (raz trochę lepsze, raz gorsze zależy na jakiego producenta się trafi). Jednak masz dzięki temu o wiele lepszą czerń i kontrast niż w przypadku tv z matrycą IPS. Jej głównym plusem są za to szersze kąty widzenia i to w sumie tyle z plusów jeśli chodzi o IPS.
Jeśli chodzi o napis "Wisła" to spróbuj pokombinować w ustawieniach Auto Motion Plus, przy okazji wyłącz opcję "Filtr zakłóceń cyfrowych" i "Redukcja zakłóceń MPEG".
 
Ostatnia edycja:

jawex

New member
Witam, zrobiłem tak samo jak TY no teraz to jest w 100% prawdziwa lista :)

4e2f44a85f80.jpg
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, po co jest ta podwójna numeracja? Chodzi mi o te cyfry w niebieskim kółku i obok jeszcze raz ten sam numer.
Masz na to jakieś wytłumaczenie, co "SAMSUNG" miał na myśli?
 
Ostatnia edycja:

jawex

New member
Co do "mlecznego" obrazu pod kątem to można powiedzieć, że dobrze trafiłeś bo to matryca VA. Niestety jednym z niewielu jej minusów są dość słabe kąty (raz trochę lepsze, raz gorsze zależy na jakiego producenta się trafi). Jednak masz dzięki temu o wiele lepszą czerń i kontrast niż w przypadku tv z matrycą IPS. Jej głównym plusem są za to szersze kąty widzenia i to w sumie tyle z plusów jeśli chodzi o IPS.
Jeśli chodzi o napis "Wisła" to spróbuj pokombinować w ustawieniach Auto Motion Plus, przy okazji wyłącz opcję "Filtr zakłóceń cyfrowych" i "Redukcja zakłóceń MPEG".
Dzięki za info, z matrycą to wiedziałem, że jest VA, bo odbierałem w stacjonarnym i sprawdzałem 2szt i w obu były VA. Wcześniej testowałem różne TV, PHILIPS , SONY , PANASONIC i teraz SAMSUNG. Szukałem głównie pod kątem sortowania DVB-S, jednak nie wiedziałem, że te kąty są tak mocno wpływające na obraz.
Ciekawi mnie, czy poprzez zmianę ustawień w obrazie można coś z tego modelu jeszcze wydobyć aby było to mniej widoczne.
Czy brać do testu 55MU7042, 55MU7052 lub 55MU7072 i znów zabawa z obrazem bo DVB-S już opanowany:).
 

Waldorff

Member
Aaaa... po tym zdziwieniu z "mlecznym" obrazem pod kątem myślałem, że nie jesteś zorientowany w temacie, bo to norma w VA :D. Ok. Wątpię jednak, aby jakieś ustawienia czy też kalibracja wpłynęły na polepszenie obrazu pod kątem.

Jak masz możliwość wziąć na testy coś z serii 7 i oczywiście od 55 cali wzwyż to jak najbardziej. Jednak nie liczyłbym też na poprawę co do kątów widzenia w tym wypadku. Chociaż różnie może być, u rodziców na 60J6240 jakoś specjalnie źle obraz pod większymi kątami nie wygląda to i może tu będzie podobnie. Ja na pewno przeprowadziłbym rozpoznanie jak jest taka możliwość.
 
Do góry