Samsung ue70ku6000w - czy to dobry model?

Toshiba7453

New member
Pojawiła sie możliwość zakupu tego modelu ,miałem 55 cali toshibę7453

Czy ten samsung jest w stanie dorównać toszce?

I jak ze skalowaniem sd, czernią, input lagiem itp?

Z góry dziękuję za odpowiedzi czy dać sobie spokój bo wiem że to starszy model i są lepsze
 

Toshiba7453

New member
O tym samsungu ue70ku6000w są dobre opinie pomimo 50hz. Dlatego się pytałem ciebie.

Ale ufam ci, i skoro piszesz że takie odświeżanie jest niewystarczające do 70cali, to przyjąłem i wiecej nie pytam o ten model.

Ja chcę KIKI coś w 65 calach, bo żona kategorycznie stwierdziła że jednak 55 cali to była udręka przy naszym salonie 25m2. I był zdecydowanie za mały:)
Jak się przesiadaliśmy wcześniej z 32 cali to była obawa że 55 cali zbyt ogromniasty.
No ale wiesz że z mniejszego na większy to ok, ale w drugą stronę to już boli.

Daj typa kiki lub najlepiej z 5... na tv w 65 calach dorównujący wszystkim parametrom toszce 7453, tak do 6tysi.

Nie musi być 4k,ale jak ładnie skaluje w dół podobnie jak Toszka, to może być i 4 k.

I pytanie na koniec , czy możesz dać też z jeden typ OLEDA do 7tys. w 65, czy to nie realne i jest do tej ceny tylko 55.

Wiem że takie pytania są irytujące, no ale ty tu jesteś Alfą i Omegą, i jak nie ty to kto mi podpowie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To żona ma dobre wyczucie.
Do 6 tyś "
- Philips 65PUS7502 za 6299 zł + kalibracja
- TCL 65X2 za 5999 zł + pakiet
- Sony 65XE8505 za 6150 zł
- TCL 65C70 za 4999 zł

- Oled LG 55B7 za 6699 zł
- Oled 65" najtańszy to 65B7 za 10.500 zł

Jeśli masz 7 tyś - to nr 1 jest Philips 65PUS8102 za 6899 zł za komplet.
 

adam80

Member
Mam 49KU6400 i 50MU6102, wcześniej miałem Toshibę 4753 - oba samsungi są lepsze od Tośki, Toshiba była na matrycy IPS i nawet pełne podświetlenie z wygasaniem nie dawało wystarczającego kontrastu (zwłaszcza wieczorem) Też byłem fanem tej tośki (kosztowała prawie tyle co teraz moje dwa samsungi), dopóki brat nie kupił budżetowego samsunga UHD na matrycy VA.
 
Ostatnia edycja:

Toshiba7453

New member
ok kiki dzięki, teraz dopiero zauważyłem że odpisałeś w tym wątku.

Czyli jednak philips65PUS7502 by zamiatał wszystko?

Szkoda że wszystko praktycznie ponad 6tysi. Tcl bym od razy skreślił bo chińskie marki oprócz xiaomi mi się źle kojarzą.

Oledy jednak w tym roku w 65calach jeszcze dla mnie za drogo jak na tv.

Poczytam teraz o tym Philipsie opinie jeszcze i o tym sony co lepsze.

Szkoda że nic oprócz tcl nie znalazło się na twoim top5-dla mnie poniżej 6tys.

No ale skoro musi boleć, to nie będzie wyboru:)
 

Toshiba7453

New member
A kolega Adam80 co mi zatem proponował? Bo nie zrozumiałem?

Toshiba moim zdaniem nie miała sobie równych. Ale rozumiem że każdy ma inne zapatrywanie na ostatni wielki model na Europę i Usa
 

Toshiba7453

New member
Ok kiki przeanalizowałem wstępnie i mam dodatkowe pytania na tym etapie:

philips65PUS7502 czy Sony 65XE8505 , który lepiej skaluje sygnały słabszej rozdzielczości 480P, 720i, 720p ????

I czy dasz jeszcze ze dwa dorównujące im typy tv 65 cali ale bez 4k.
Bo wydaje mi się że FHD lepiej skalują słabsze rozdziałki i w sumie to 4k nie wiem czy jest sens dopłacać
 

adam80

Member
A kolega Adam80 co mi zatem proponował? Bo nie zrozumiałem?

Toshiba moim zdaniem nie miała sobie równych. Ale rozumiem że każdy ma inne zapatrywanie na ostatni wielki model na Europę i Usa

Chciałem tylko zasugerować że ten wymieniony przez ciebie samsung może być OK w porównaniu do Toshiby (o ile jest na matrycy VA) pozwoliłem sobie na ten wpis gdyż sam zamieniłem 47 calową Toshibę 7453DG na model Samsunga 50MU6102 - i uważam że jest lepiej, dobrze skaluje (nie gorzej niz toshiba) rozdzielczości od 720p, 480p jak jest dobrej jakości też wygląda OK
 

czarek46

Banned
A jakie chcesz wybrać typy telewizorów full hd ? które dorównają UHD ?? i za ile ?? 3,4,5 tyś ?? a ile będą warte te full hd za 2-4 lata ?? ,,,,, 3pln w lombardzie a sąsiad twój kupi dziś tv UHD i będzie miał fajną jakość na lata ....... chyba ze zmieniasz tv co 2 lata bo cie stać ....
 

Toshiba7453

New member
Dzięki Adam80, właśnie taka argumentacja jest rzeczowa i teraz zrozumiałem sedno sprawy. Jednak twój Samsunga 50MU6102 pisze w opisach że jest na matrycy LED. Nie widzę nigdzie VA. Faktycznie biorąc pod uwagę że ma UHD to cena na ten model wydaje się być kusząca.

Mi głownie zależy na ładnym odbiorze słabszych sygnałów tv.

a ODPISUJĄC koledze adambe uważam że TCL może jest dobry. Ale wszędzie piszą że ma problemy z słabszymi sygnałami, za to naszpikowany jest multimediami i ma dużo bajerów.
Na tym mi jednak nie zależy.

Wszędzie za to czytam że Sony ładnie skaluje sygnały słabsze , jak i FHD, bo ma dobre procory. Których niby bral np. LG czy Samsungowi z racji bardziej budrzetowych rozwiązań

Ogólnie szukam tv identycznego jak Toshiba7453 , tylko w 65calach. Nie musi być na matrycy 4K, bo uważam że to na chwilę obecna jak i najbliższe kilka lat niepotrzebny wydatek.
Jedynie do zdjęć się przydaje.
A nasze tv to nawet do dziś nie nadają 720P, tylko w większości jest to przeplot 720i.
 

Toshiba7453

New member
Odp koledze czarek46.
Mi toshiba7453 wytrzymała jedynie 3 lata.

Uważam że w dobie tv-agd wytrzymujących dzisiaj średnio 2-3-4 lata bez awarji. Wszyscy zmieniamy przymusowo sprzęt. Nie koniecznie w parze z własnymi poglądami czy chcemy ,czy nie chcemy,.
To się dzieje w zgniłym kapitalizmie z automatu. Konsumpcjonizm auto-destruktywny.
 

barburian

New member
Bez reklam
Ładowanie się w telewizor FHD nie ma sensu skoro w tej samej cenie kupisz
TV 4K który będzie lepiej obrabiał obraz FHD. Pod koniec tego roku wejdą do sprzedaży TV 8K , telewizory FHD znikną ze sklepów niebawem.
Toshiba z tego co pamiętam była na matrycy IPS z Direct Ledem i CEVO Procesorem Obrazu.
Jeśli chcesz TV o porównywalnym obrazie , to da radę Też SONY 65XD7505
ma 120Hz Direct LED i jest na IPS matycy, a połączenie IPS-a i Direct LED to bardzo fajne połączenie , bo masz dobrą czerń i dobre kąty.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Ładowanie się w telewizor FHD nie ma sensu skoro w tej samej cenie kupisz
TV 4K który będzie lepiej obrabiał obraz FHD. Pod koniec tego roku wejdą do sprzedaży TV 8K , telewizory FHD znikną ze sklepów niebawem.
Toshiba z tego co pamiętam była na matrycy IPS z Direct Ledem i CEVO Procesorem Obrazu.
Jeśli chcesz TV o porównywalnym obrazie , to da radę Też SONY 65XD7505
ma 120Hz Direct LED i jest na IPS matycy, a połączenie IPS-a i Direct LED to bardzo fajne połączenie , bo masz dobrą czerń i dobre kąty.

Zapomniałem dopisać że cena 5300 zł
 

Waldorff

Member
Dzięki Adam80, właśnie taka argumentacja jest rzeczowa i teraz zrozumiałem sedno sprawy. Jednak twój Samsunga 50MU6102 pisze w opisach że jest na matrycy LED. Nie widzę nigdzie VA.

Kolego pomyliłeś podświetlenie matrycy z jej rodzajem. Podświetlenie opiera się na diodach led i występuje w przypadku matryc IPS jak i VA. Proponuję Ci obejrzeć w sklepie model, który bazowo miałeś w planach lub ten, który polecił Adam80 i dopiero wtedy przekonać się czy odpowiada Ci taki obraz. Myślę, że możesz się bardzo zdziwić i jednak przyznać rację koledze Adam80, nie wydając przy przy okazji większej ilości gotówki. Podstawowa sprawa to sprawdzić na własne oczy.
 

adam80

Member
Dzięki Adam80, właśnie taka argumentacja jest rzeczowa i teraz zrozumiałem sedno sprawy. Jednak twój Samsunga 50MU6102 pisze w opisach że jest na matrycy LED. Nie widzę nigdzie VA. Faktycznie biorąc pod uwagę że ma UHD to cena na ten model wydaje się być kusząca.

Mi głownie zależy na ładnym odbiorze słabszych sygnałów tv.

a ODPISUJĄC koledze adambe uważam że TCL może jest dobry. Ale wszędzie piszą że ma problemy z słabszymi sygnałami, za to naszpikowany jest multimediami i ma dużo bajerów.
Na tym mi jednak nie zależy.

Wszędzie za to czytam że Sony ładnie skaluje sygnały słabsze , jak i FHD, bo ma dobre procory. Których niby bral np. LG czy Samsungowi z racji bardziej budrzetowych rozwiązań

Ogólnie szukam tv identycznego jak Toshiba7453 , tylko w 65calach. Nie musi być na matrycy 4K, bo uważam że to na chwilę obecna jak i najbliższe kilka lat niepotrzebny wydatek.
Jedynie do zdjęć się przydaje.
A nasze tv to nawet do dziś nie nadają 720P, tylko w większości jest to przeplot 720i.
samsung nie specyfikuje rodzajów montowanych matryc (nie wiem jak w najdroższych modelach) ogólnie można powiedzieć że 50 cali to VA, 55 IPS, a 58 cali VA, nie wiem jak 65 cali - trzeba by sprawdzić. Co do 4K to przy 65 calach nie ma się nad czym zastanawiać - choćby że względu na to że przy FHD piksele będą tak duże że w grę wchodzi tylko oglądanie z większej odległości, a 4K na 65 calach to "bajka" - nawet takie z Youtube.
 
Ostatnia edycja:

Toshiba7453

New member
Dzięki barburian, o takie właśnie merytoryczne wytłumaczenie mi chodziło !

Toshiba ładnie grała podejrzewam właśnie dzięki dobrym procesorom obróbki i scallingu. Których moim zdaniem brakuje w markach LG Samsung z racji ich budżetowego podejścia...

A czy uważasz że na matrycy VA są jakieś tv do 6tys. co pięknie obrabiają słabszy sygnał 480p , 720i ,ale też radzą sobie z wysokim sygnałem 1080p?

Dasz jeszcze jakiś typ?

A co sądzisz o tym tv jest to typ jaki mi poddał kiki: PHILIPS 65PUS7502/12

Sony był by lepszy na moje potrzeby czy ten Philips? Bo cena podobna
 
Do góry