55MU6472 vs 55MU6452 vs 55MU6442

nelik1987

New member
Cześć posiadam telewizor Samsunga 49KU6400 z którego jestem bardzo zadowolony. Chciałem kupić kolejny tym razem 55 calowy (49 pójdzie do sypialni). Niestety po raz kolejny mam problem z wyborem. Przejrzałem stronę samsunga i między wymienionymi modelami nie znalazłem ŻADNEJ różnicy. Wiem że wymienione modele powinny różnić się kolorem obudowy natomiast na zdjęciach są identyczne.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy pilot dołączony do tych TV czyli TM1790A dobrze sprawdza się z funkcją rozpoznawania mowy?

Zdecydowałem się na ten model, ponieważ mój obecny KU6400 sprawdza się bardzo dobrze szczególnie jeżeli chodzi o odtwarzanie filmów z dysku sieciowego QNAP (odtwarza wszystkie formaty plików jakie posiadam i świetnie radzi sobie z napisami)

Przed zakupem zawsze sprawdzam ceny na ceneo skompcu itp. zaskoczyło mnie, że te modele są "mało popularne" tzn znaleźć je można w 4-8 sklepów. Jak kupowałem ku6400 to był on dostępny w około 25 sklepach co w PEWNYM stopniu świadczy o jego popularności i dobrej jakości. Czy mała popularność w sklepach świadczy o tym, że to słabe modele lub są to już leżaki magazynowe?

Ewentualnie czy możecie polecić coś w podobnej cenie 55 cali samsunga?
 

adam80

Member
Też mam 49KU6400 i rzeczywiście jest OK, w tym roku kupiłem 50MU6102 i jest jeszcze lepiej - myślę że to zasługa matrycy VA, w 49KU6400 jest SVA, lepsza chyba tylko w dzień, kupując model 55cali musisz uważać żeby nie "nadziać" się na matryce IPS, a to jest niestety loteria.
 
Ostatnia edycja:

nelik1987

New member
Dobra doszedłem do pewnego wniosku, że wymienione modele niczym się nie różnią, chociaż są dostępne w tych samych sklepach w różnych cenach (różnica nawet 200 zł). Jedynie niewymienione przeze mnie model MU6402 ma srebrną obudowę i niby plastykowy pilot TM1750A, a pozostałem mają niby TM1790A czyli ten srebrny
Zauważyłem też że model MU6442 jest głównie dostępny w Saturnach MediaMarkt itp stąd obawa, że może być w pewien sposób wybrakowany (tak jest czasami z laptopami mają tańsze niektóre podzespoły gdy sa produkowane dla marketów) jednocześnie jego cena jest najniższa. Zdecyduję się najprawdopodobniej na MU6452.

Z tą matrycą to faktycznie czytałem, że loteria, czy mogę to jakoś sprawdzić przez zakupem?
 

Maverick7909

New member
Matryca va jak dla mnie nie jest rewelacja. Oglodam też tv pod kątem i ekran robi się mleczny co jest wku. Nie wiem czenu aż tak to jest polecane dla lepszej czerni? Taka sobie tą czerń. A tv ma być do oglądania w każdych warunkach czy na wprost czy pod kątem. Wiem ktoś napisze kup sobie oleda i słusznie ale w 65 celach jescze jest dużo za drugi. Lepiej może coś z lg z matrycą nanocel albo jakiś Tv od Sony lub Philipsa z androidem ci polecę.
 

adam80

Member
Z tymi dobrymi "kątami" w IPS-ie to nie do końca prawda, bo i tak już marna czerń pod kątem zaczyna srebrzyć. Oglądanie IPS-y wieczorem i jeszcze pod kątem to "tragedia" Bardzo dobrze że jest wybór - tylko dlaczego kupując telewizor (np. przez internet) nie wiadomo co dostaniemy !!!
 
Ostatnia edycja:

Waldorff

Member
Z tymi dobrymi "kątami" w IPS-ie to nie do końca prawda, bo i tak już marna czerń pod kątem zaczyna srebrzyć.

No właśnie. Tak wychwalane szerokie kąty w IPS-ach w pewnych wypadkach wyglądają tak słabo jak w pierwszych TN. Chodzi głównie o sytuację, gdy na ekranie pojawia się dużo ciemnych miejsc, wtedy czar szerokich kątów może prysnąć. Na pewno jednak kąty są lepsze niż w VA.
 

mosio

New member
Dobra doszedłem do pewnego wniosku, że wymienione modele niczym się nie różnią, chociaż są dostępne w tych samych sklepach w różnych cenach (różnica nawet 200 zł). Jedynie niewymienione przeze mnie model MU6402 ma srebrną obudowę i niby plastykowy pilot TM1750A, a pozostałem mają niby TM1790A czyli ten srebrny
Zauważyłem też że model MU6442 jest głównie dostępny w Saturnach MediaMarkt itp stąd obawa, że może być w pewien sposób wybrakowany (tak jest czasami z laptopami mają tańsze niektóre podzespoły gdy sa produkowane dla marketów) jednocześnie jego cena jest najniższa. Zdecyduję się najprawdopodobniej na MU6452.

Z tą matrycą to faktycznie czytałem, że loteria, czy mogę to jakoś sprawdzić przez zakupem?

Co to tej obawy odnośnie mu6442 to nie wydaje mi się żeby było tak jak piszesz, bo np 6472 jest dostępny w RTVeuroAGD i a 6452 w mediaexpert a 6402 w sklepach internetowych typu sferis, tak więc wychodzi na to że to oznaczenia dla różnych dystrybutorów.
 

jawex

New member
Dobra doszedłem do pewnego wniosku, że wymienione modele niczym się nie różnią, chociaż są dostępne w tych samych sklepach w różnych cenach (różnica nawet 200 zł). Jedynie niewymienione przeze mnie model MU6402 ma srebrną obudowę i niby plastykowy pilot TM1750A, a pozostałem mają niby TM1790A czyli ten srebrny
Zauważyłem też że model MU6442 jest głównie dostępny w Saturnach MediaMarkt itp stąd obawa, że może być w pewien sposób wybrakowany (tak jest czasami z laptopami mają tańsze niektóre podzespoły gdy sa produkowane dla marketów) jednocześnie jego cena jest najniższa. Zdecyduję się najprawdopodobniej na MU6452.

Z tą matrycą to faktycznie czytałem, że loteria, czy mogę to jakoś sprawdzić przez zakupem?
Mam UE55MU6452, matryca jest VA, sprawdziłem na 2szt. Pilot srebrny metalowy.
 

nelik1987

New member
no i teraz zaskoczę wszystkich bo kupiłem EU557002 :)

Dołożyłem trochę kasy i mam modle wyższy z matrycą VA. Po kilku dniach jestem tak samo zadowolony jak z poprzedniego telewizora serii 6400 jedyne co zauważyłem (żona również) to lepszy dźwięk w serii 7000 ale to bardzo subiektywne odczucie być może miałem go źle ustawiony w poprzednim modelu.

Co mnie przekonało do zakupu droższego 7000 to tylko i wyłącznie wygląd no i matryca 120 Hz.
W sklepie model serii 6000 miał nieciekawą dość plastykową ramkę (w kolorze tytanowym), natomiast seria 7000 ma bardzo wąską srebrną ramkę subtelną ramkę z czarnym paskiem (jakby kawałek matrycy (około 1 cm) na której się nic nie wyświetla). Wygląd zdecydował

po tych kilku dniach mogę stwierdzić, że soft działa płynniej, po włączeniu natychmiast dostępne jest menu i nic nie zacina natomiast w 6400 z zeszłego roku czasami przez chwilę po włączeniu TV był zamuł ale potem działało wszystko sprawnie. Korzystam nadal z modelu 6400 ale w sypiani gdzie sprawdza się idealnie.
 

nelik1987

New member
przejrzałem ustawienia i jest 100000000 możliwości ustawień. Jak na razie 3/4 z opcji nic mi nie mówi. Najgorsze jest to, że zmieniam niektóre z opcji dotyczących obrazu i nie widzę żadnej różnicy :) widać mój wzrok nie jest tak bardzo wyczulony jak innych.
Pierwsze co zauważyłem to, że na ustawieniach fabrycznych w modelu 7002 jest znacznie lepiej niż 6400 bo tam po pierwszym włączeniu obraz wyglądał jak teatr. Musiałem powyłączać upiekszacze i wtedy obraz był znacznie bardziej naturalny.

Pisałeś o kalibracji - rozumiem, że miałeś na myśli profesjonalna kalibrację miernikami na miejscu? Ile kosztuje taka usługa w Gdańsku?
 
Do góry