Seria mu64xx jaka matryca

mosio

New member
Chciałem kupić model ue55mu6442 bądź jego odmiany. Po przeczytaniu kilku informacji na forum zaczynam się wahać bo ponoć jest loteria z matrycami - osobiście bardziej zależy mi na dobrej czerni i kontraście. Przeszedłem się po jednej sieci i dotykałem matryc co prawda niższych modeli w tym rozmiarze i wszystkie były VA, dlatego ciężko mi uwierzyć, że wyższa wersja jej nie ma. Ewentualnie ktoś może powiedzieć czy ten IPS taki zły w tych modelach i czy ten ich wskażnik PQI (większa wartość lepszy obraz?)
 
Ostatnia edycja:

Waldorff

Member
Jak zależy Ci na dobrej czerni i kontraście to nawet nie zastanawiaj się nad IPS. Loteria z matrycami znana jest już od dawna i króluje w niej chyba głównie Samsung. Pamiętam czasy zakupu monitora 226BW, gdzie były matryce chyba trzech producentów. W końcu kupiłem droższy model 226CW, bo ponoć tam były już tylko oryginalne matryce Samsunga, ale i w tym wypadku chyba trafiłem na inną :D Trudno było sprawdzić, bo cwaniaki zablokowali dostęp do info o matrycach w Menu serwisowym, gdy ludzi masowo robili przesiew w sklepach wybierając tylko te samsungowe :D W telewizorach serii C650 też były jak dobrze pamiętam 4, a na pewno 3 różne matryce. I tak to trawa w najlepsze do dziś. Dziwne, że UE ze swoimi niektórymi zidiociałymi przepisami nie zajęła się ciągle takimi zagrywkami. Trudno wciskać dalej komuś ciemnotę (VA vs IPS), że matryce mają prawie identyczne parametry i właściwości, dlatego też mogą sobie wstawiać do TV co chcą....
Najlepiej zamów przez neta model, który sobie upatrzyłeś i najwyżej odeślesz. Ewentualnie jakiś MM czy inny szkopski stragan.
 

Waldorff

Member
Na jednej z ruskich stron widziałem, że jednak jest duże prawdopodobieństwo, że przy większych przekątnych trafisz PLS, czyli samsungowego IPS'a. Jak 50" cali nie będzie za mało to sprawdź w sklepie 50MU6102. Podobno jest na VA, a już wersja 55" na PLS, ale to też trzeba sprawdzić.
 

mosio

New member
No wlasnie sie zastanawiam czy nie lepiej kupic mniejszy rozmiar bo tam czesciej daja ponoc VA


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Waldorff

Member
Nie no faktycznie, cała masa tych modeli z VA ;)
Wybrałbym jednak coś z Samsunga, bo pomijając to, że trzeba się już pogodzić z 60Hz matrycą w tych modelach, mają one najlepsze upłynniacze.
Soniak ma gorsze, na dodatek dobre 700 zł droższy, a TCL w wymienionych modelach, z tego co kojarzę, wcale.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
A co to jest za matryca ADS ? ( Producent BOE ) bo widzę że występuje w modelu UE55MU6400 , UE49MU6400 a już w tym samym modelu ale 65 calowym już jest VA .Ma ktoś te modele z tymi matrycami ? Jak obraz ??? itp ...
 
Ostatnia edycja:

damian2988

New member
ja mam MU6102 i srednio jestem zadowolony, na tv satelitarnej jedynie przy wlaczonej funkcji auto motion obraz jest dobry ale czasami przy ciemnych scenach nie potrafi dobrze obrazu dostroic i wyglada jak by film byl z przed 30lat czasami potrafi zasmuzyc, na Youtube 4k wyglada elegancko

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

adam80

Member
I dlatego jak tylko mogę, to doradzam unikanie tych matryc (żeby nie było, sam wcześniej miałem) - to jakiś ponury żart że tak ważny parametr nie jest specyfikowany.
 

mosio

New member
Dzisiaj bylem w media expert i sprawdzilem model 6452 i okazal sie IPS. Zastanawia mnie jeszcze model 6652u ten zakrzywiony byl na VA, czy wie ktos czy w przypadku tych zakrzywionych pewne jest VA?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Waldorff

Member
Ostatnia edycja:

mosio

New member
No to ja już zaczynam głupieć. Czy biorąc coś z niższej serii z matrycą VA wyjdę na tym lepiej niż biorąc mu6452 na IPS(bo raczej trudno będzie trafić VA)?
 

adam80

Member
Mam 49KU6400 na matrycy SVA i 50MU6102 - w dzień porównywalnie, ze wskazaniem na KU6400, za to wieczorem o wiele lepiej na MU6102, przede wszystkim żadnej nawet najmniejszej chmurki na ciemnym tle, no i rewelacyjna czerń, zupełnie zlewająca się z ramką.
 

damian2988

New member
mozna wiedziec jak masz ustawionego swojego 6102? moj ma maly problem z czernia i ciemne sceny widac kwadraty tak jak by nie nadazal ustawic obrazu

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

adam80

Member
Problem z czarnym? Nie masz przypadkiem matrycy IPS? Ustawienia:TRYB NATURALNY Podś:3, jasność:-5, kontr:85, ostr:50, kolor:40, czysty obraz cyfrowy:wył., auto motion plus:wył, contrast enhancer:wysoko, hdr+:wył., tryb film:wył., tonacja:standard. Są to ustawienia wieczorne, w dzień skopiowane do trybu STANDARD z wyższym poziomem podświetlenia.
 
Ostatnia edycja:
Do góry