Samsung 49/50 cali do 3k

MrNovember

New member
Witam,

Poszukuje tv i zdecydowałem, że będzie to Samsung choć od zawsze Sony. Modele , które mi wpadły w oko to :
UE49KU6470S
UE50MU6172
UE49MU6472

TV pod TV Youtube Netflix i PS4/PS4 PRO

Przyznam szczerze że już zgłupiałem przeglądam strony marketów z TV i posiłkuje się stroną displayspecifications . Wychodzą pewne rozbieżności w opisach typu Edge Led/ Direct Led. Matryca to kolejna sprawa i szedłbym w VA ale ciągle czytam po forach że to loteria z tymi matrycami u Samsunga.

Proszę o pomoc jakieś sugestie. Nie powiem też ale zastanawiałem się nad Sony , które mają przynajmniej na materiałach sklepowych lepszą jakość obrazu zn. jaśniej i barwniej to wygląda.

Może porzucić 4k dla Full HD Z HDR ?

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Naprawdę chcesz fullhd, to tak jakbyś z motocykla przesiadł się na hulajnogę. No ok atrakcja jest... Ale daleko nie ujedziesz.
A przecież do 3K masz w czym wybierać .
Ile % do grania i ile do filmów ?
 

adam80

Member
Mam UE50MU6072 od 6172 różni się brakiem tunera satelitarnego, polecam w 100% direct led, VA, żadnych chmurek wieczorami, i piękna czerń, w drugim pokoju mam 49ku6400, to zeszłoroczny odpowiednik pozostałych telewizorów które wymieniłeś, jest na matrycy SVA , edgeled - nie jest źle, ale dopiero kupno 50MU6072 uświadomiło mi że może być lepiej, ogólnie KU6400 lepszy w dzień, MU6072 lepszy wieczorem. U mnie MU6072 w 50% pracuje jako monitor PC, reszta to kablówka z modułem CI.
 
Ostatnia edycja:

MrNovember

New member
Właśnie jestem RTV AGD i na wystawie widzę EU50MU6172 no i nie wiem na ile to jest prawda ale test palca pokazuje smugę czyli mamy tu matryce VA resztą to jeśli dobrze widzę ips. Na modelu 43 też widzę smugę a podobno w mniejszych rozmiarach to tylko IPS
 

adam80

Member
Testowałem kilka ips i żadne smugi nie zostawały, nawet SVA nic nie widać, zobacz tego 6172 pod kątem na VA powinien stracić nasycenie kolorów, i "głębie czerni"
 

MrNovember

New member
Tak też było więc w tych dwóch przypadkach mówimy o VA. Choć czytałem przypadki że to co ostatecznie klient dostawał nie zawsze było tym co widział na półce. Loteria matryc by Samsung
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz extra TCLa na Va 49C79 za 2799 zł z pakietem. Będzie bardzo dobry do tych potrzeb jeśli musi mieć Va.
Najlepsze monitory na świecie są na IPS i nikt nie narzeka.
 

adam80

Member
dla mnie kolory są OK, co do HDR to w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz, dla mnie to nie ma znaczenia bo nie lubię jak mi telewizor świeci po oczach, miałem krótko netfixa i " jakiś" efekt był. Jeśli kupujesz w RTVAGD to załóż sobie u nich konto i kup z odbiorem w sklepie (kiedyś tak było, trzeba by to sprawdzić), lub internetowo to zawsze będziesz mógł zwrócić do 14dni
 
Ostatnia edycja:

MrNovember

New member
Jestem w drugim EURO AGD i sytuacja wygląda tak samo tylko dlaczego patrząc na inne tv Samsung dosyć ciemno prezentuje obraz w porównaniu do np Sony czy tu pomoże kalibracja ?
 

adam80

Member
Poproś o pilota i sam sprawdź, ja nie wykorzystuje jasności tego telewizora w dzień nawet w 50% , a wieczorem to góra 30%. Najlepszym sposobem jest zabranie do sklepu pendrive z własnym materiałem.
 
Ostatnia edycja:

MrNovember

New member
Wisi ale akurat na wysokości moich oczu ,więc patrze na niego na wprost. Może to winna ustawień choć dziwne, bo sklepy zawsze starają się jak najlepiej wyeksponować TV. Jeszcze wrócę do nich z materiałem i popróbuje na nim. Jestem na 99% przekonany. 2399 pln wydaje się chyba dobrą ceną .
 

adam80

Member
Jeśli będziesz brał jednak że sklepu to powiedz w RTVAGD że ich bezpośrednia konkurencja ma taniej - powinni trochę upuścić z ceny.
 
Ostatnia edycja:
Do góry