Samsung UE49MU6272 - Nie działa port HDMI2 i HDMI3

Ari911

New member
Witam,

Mam od 4 miesięcy telewizor Samsung UE49MU6272 i nawet nie wiem kiedy przestały mi działać porty HDMI2 i HDMI3, co to znaczy że nie działają:

1. Kiedy podłączam pod nie jakiekolewiek urządzenie telewizor go nie widzi, w przypadku komputera komputer nie widzi telewizora, a telewizor nie widzi komputera. Oczywiście na porcie HDMI1 jest ok

2. Kiedy przełączam dekoder z portu HDMI1 na HDMI2 lub HDMI3 nie jest widziany

======

Próbowałem:

1. Restartować TV do ustawień fabrycznych, nie pomogło

2. Według jakiegoś tutoriala odłączyć telewizor od prądu, odłączyć urządzenia, po 5 min. podłączyć prąd, podłączyć urządzenia i je włączyć, ale nie pomogło


Wyczytałem żeby w menu serwisowym zrestartować porty hdmi, ale jak na tym telewizorze i skromnym pilocie w nie wejść?


Bądź macie jakieś inne pomysły?
 

Ari911

New member
Witam po 3 latach,

Pozwolę sobie odkopać wątek i tym samym lekko zamykając historię tego telewizora.

Telewizor trafił do serwisu samsunga na gwarancję gdzie został naprawiony (wymieniona cała płyta główna) z notki serwisowej wynika tylko tyle że "zero sygnału na portach, płyta wymieniona". W między czasie tych 3 lat telewizor trafił drugi raz do serwisu ponieważ pojawiły się białe smugi na ekranie.

Teraz mamy rok 2020 i z dnia na dzień (bez powodu, nawet kable nie były ruszane) przestały znowu mi działać porty HDMI2 i HDMI3, przez kilka dni działał HDMI1 ale tez przestał.

Objawy takie same jak wcześniej, telewizor twierdzi że z portu nie ma sygnału. Co ciekawe jeśli wyłączy się telewizor z prądu, podłączony komputer i włączy telewizor to w ustawieniach nvidii pojawi się telewizor niestety sam telewizor dalej nie odbiera sygnału.

Mój stary samsung 40 calowy działa do dziś w drugim pokoju bez awarii czy badpixela. "nowy" bez komentarza.

Kompletnie nie polecam Samsung UE49MU6272
 
Do góry