SAMSUNG UE55MU7052 vs SONY KD55XE8505

qrak11

New member
Witam,

mam zarezerwowany TV SAMSUNG UE55MU7052 w cenie 4200 zł zacząłem czytać i zastanawiać się nad nieco droższym KD55XE8505.

Proszę o opinie
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
XE może mieć lepsze kolory , matryca 120hz , Samsung matryca 120hz według mnie gigantycznej różnicy nie ma bo to ta sama półka...bierz co tańsze
 

jarek9306

New member
Sony lepsze wykonanie, fajniejsze kolory (bardziej nasycone) i lepszy smart tv. - android to mega opcja. Osobiście dla siebie kupowałbym xe8505.
 

synuuuuu

New member
Rtings wejdź zobacz suche dane samsung wypada lepiej (troszeczkę!) kontrast, sdr, hdr, lokal dimming.

Po stronie sonego android możliwość instalowania kodi itd (ale miej świadomość że to android i może ale nie musi się przyciąć!). Jak sony bardzo dobrze wykonany pod względem obudowy, ale czytałem że czasami występuje clouding - ale nie wiem ile w tym prawdy.

Samsunga musisz sprawdzić pod względem wykonania (aczkolwiek seria mu je już lepsza niż ks i jak widziałem w sklepie jest dobrze spasowane), pilot metalowy dobrze wykonany. No i tizen który działa bez zaciecia, może mało apek ale zawsze można dokupić boxa.

Ogólnie to ta sama półka ale według mnie lekko po stronie samsunga.

Xe9005 jest półka wyżej i jest lepszym tv od tych dwóch więc oczywiście jest też droższy.
 

sodalit1990

New member
Sony to zdecydowanie lepszy wybór.Jakość samsunga jest na niskim poziomie od dawna , poprawy nie widać , awaryjność bardzo duża.Przeczytaj wątek samsung uwaga gwarancja lub dokładnie inny watek samsung ks7000.
Liczy się Sony i Panasonic.
 

synuuuuu

New member
Sodalit1990 Widziałeś mu ze tak mówisz? Zgadzam się sony jest lepiej wykonany ale seria mu jest dobrze spasowane i z lepszych tworzyw skonstruowana. Nie ma porównania do serii ks.

A jeżeli chodzi o awaryjność to wszystko się może zepsuć nie zwarzajac na markę.
 

qrak11

New member
ceny mu7052 i xe8505 praktycznie się zrównały. Jak jest z matrycami i ich podświetleniem - który wypada lepiej?

pozdro
 

qrak11

New member
Samsung wisi już na ścianie. Trochę zabawy było z pilotem ale już ogarnięte.
Dziękuję wszystkim za pomoc.

Ps. Czy w tym modelu jest tryb gry ?

Pozdro
 
Do góry