Samsung UE55MU6102

kubaax242

New member
Witam, zastanawiam się nad zakupem tego telewizora.
Głównie będzie służył do gier na xbox one s. Czy możecie polecić ten model ?
Chcę go kupić w media expert albo media markt.



Proszę o szybką odpowiedź, ewentualnie co innego możecie polecić do 3k.
 

edloteh

New member
Adam80, jak wrażenia? Co na nim najczęściej oglądasz? W jakiej rozdzielczości? Czego brakuje w tym TV? I jak długo go masz [emoji4]
 

kubaax242

New member
Dzięki :D Jeszcze jedno pytanie do was.
Sprawdzam na stronie internetowej i zauważyłem jedną literę w nazwie co mnie teraz bardzo zastanawia, a głównie chodzi o to:
- w Media Expert jest tak "Telewizor SAMSUNG LED UE55MU6102"
- w Media Markt jest tak "Telewizor SAMSUNG UE55MU6102K"

Chodzi mi tutaj o tą literę "K" na końcu, czymś to się różni czy są to te same telewizory. Dodam też, że po wejściu na główną stronę Samsunga ten model przekierowuje mnie właśnie na te 2 aukcje.

Pozdrawiam
Kuba
 

adam80

Member
Adam80, jak wrażenia? Co na nim najczęściej oglądasz? W jakiej rozdzielczości? Czego brakuje w tym TV? I jak długo go masz [emoji4]

Jest bardzo dobrze, nie ma się do czego przyczepić, telewizor ma nawet Audio bluetooth - choć na stronie samsunga twierdzą że nie obsługuje, ja go używam jako monitor komputerowy, i do kablówki na module CI+,opinia dotyczy modelu z matrycą VA, mam też zeszłoroczny 49KU6400 na matrycy SVA z podświetleniem krawędziowym - ale to już nie ta czerń. kubaax242 ja mam z mediamarkt z literką K na końcu - może dlatego obsługuję Audio bluetooth ?
 
Ostatnia edycja:

adawro

New member
Dzięki :D Jeszcze jedno pytanie do was.
Sprawdzam na stronie internetowej i zauważyłem jedną literę w nazwie co mnie teraz bardzo zastanawia, a głównie chodzi o to:
- w Media Expert jest tak "Telewizor SAMSUNG LED UE55MU6102"
- w Media Markt jest tak "Telewizor SAMSUNG UE55MU6102K"

Chodzi mi tutaj o tą literę "K" na końcu, czymś to się różni czy są to te same telewizory. Dodam też, że po wejściu na główną stronę Samsunga ten model przekierowuje mnie właśnie na te 2 aukcje.

Pozdrawiam
Kuba
Pewnie niczym bo na stronie SAMSUNGa pełna nazwa to UE55MU6102KXXH - te końcówki są czesto mniej lub bardziej pomijane przez dealerów gdzie np ostatnia "2" oznacza europę albo polskę "K" oznacza kolor czarny "W" biały itp.
 

kubaax242

New member
Jest bardzo dobrze, nie ma się do czego przyczepić, telewizor ma nawet Audio bluetooth - choć na stronie samsunga twierdzą że nie obsługuje, ja go używam jako monitor komputerowy, i do kablówki na module CI+,opinia dotyczy modelu z matrycą VA, mam też zeszłoroczny 49KU6400 na matrycy SVA z podświetleniem krawędziowym - ale to już nie ta czerń. kubaax242 ja mam z mediamarkt z literką K na końcu - może dlatego obsługuję Audio bluetooth ?

Dzięki :D też pojadę do media markt ze względu, że jest taniej :p
 

adam80

Member
Jeśli zależy ci na czerni i wysokim kontraście (zwłaszcza wieczorem) to upewnij się że to VA, bo z tego co czytałem, to trudno o model 55-calowy na takiej matrycy.
 

edloteh

New member
adam80, dzięki. Lubię takie rzeczowe opinie [emoji1319] wiesz ile taki LCD pochodzi? Ile godzin przewidują pracy matrycy?
kubaax242,z tym VA w modelu 55* to trzeba sprawdzić niestety. Tam były dwie matryce wiec nie obędzie się bez wizyty w sklepie. IPS lepsze kąty ma, ale przewaga VA to czerń. W MM do dzisiaj dają chyba za każde wydane 300zl 25zl na kartę [emoji4] ciekawe czy nie rzucą innej promo na black friday
 
Ostatnia edycja:

adam80

Member
Dotykając matrycę VA (najlepiej płasko pazurem) na jasnym tle na chwilę pozostaje czarny ślad, na IPS nic się nie dzieje. Na VA pod kątem obraz traci kontrast - ale w sklepie na materiałach demo przy ustawieniach sklepowych można się pomylić, warto by też sprawdzić czy TV z wystawy i wydawany jest z tej samej serii.
 

edloteh

New member
Dotykając matrycę VA (najlepiej płasko pazurem) na jasnym tle na chwilę pozostaje czarny ślad, na IPS nic się nie dzieje. Na VA pod kątem obraz traci kontrast - ale w sklepie na materiałach demo przy ustawieniach sklepowych można się pomylić, warto by też sprawdzić czy TV z wystawy i wydawany jest z tej samej serii.



Dokładnie :)
 
Do góry