UE43M5602 seria 5 (Tizen 2017)

maciejwl

New member
Cześć, pożegnania nastał czas z poczciwym LE37C650 :) no i pojawił się w chacie nowy sprzęt UE43M5602. Ogólne wrażenie bardzo pozytywne, szczególnie bardzo przypadł mi do gustu bajer z owym pilotem - Smart Control. Mam dekoder Netii i elegancko ten samsungowy w pełni zastępuje pilot Netii, więc jeden pilot już na stoliku jest mniej :)

No ale pojawił się problem nieoczekiwany z saundbarem, dodam również Samsung (HW-H430). Otóż TV z owym zestawem grającym nijak się nie chcę skomunikować radiowo. Próbowałem najpierw po bluetooth (ustawiłem takie źródło w soundbarze), ale Tv nie znajduje owego sprzętu (dodam iż inne urządzenia jak tablet, smarphone bez problemu komunikują się z soundbarem w ten sposób).

Następnie spróbowałem poprzez źródło na soundbarze TV soundconnect no ale i tutaj porażka. Trzymałem 5 sekund na soundbarze klawisz play/pausa, bo ponoć niekiedy tak trzeba by sprzęty się sparowały, no ale nic w TV się nie pojawiło.

No i póki co tylko przez kabel optyczny dźwięk puszczam ale przez to nie mam wyeliminowanego drugiego pilota :( W życiu bym nie pomyślał, że tutaj napotkam jakiś problem.
 

maciejwl

New member
Więc problem już rozwiązany. Zgodnie z sugestią działu wsparcia Samsung pomogło przywrócenie do ustawień fabrycznych Tv i ten od razu soundbara zaczął widzieć.

I kolejny pilot do szuflady :) z 3 pilotów zrobił się 1.
 

maciejwl

New member
To podzielę się jakie aplikacje z tych ciekawszych są a jakich nie ma jeszcze w owym Smart TV - Tizen 2017

Dostępne: HBO GO, YouTube, Netflix, Player.pl, Ipla, PolVOD, Eurosport player, AmazonVideo, Eleven Sports, Onet VOD, FilmBOX live, TubaFM, Spotify, Filmweb, Dailymotion, ShowMax, Chili, Filmy i Tv Google Play,

Z większych braków jakie póki co wyłapałem to: TVP VOD
 
Ostatnia edycja:

1ns2deout

New member
Cześć
Chciałem się podpytać jak Ci się telewizor sprawuje bo sam się zastanawiam nad jego kupnem. Czy pod kątami jest duża utrata koloru? Czy może podłączałeś do niego jakąś konsole? Jak wygląda sytuacja z dynamicznymi scenami?
 

farba

New member
To podzielę się jakie aplikacje z tych ciekawszych są a jakich nie ma jeszcze w owym Smart TV - Tizen 2017

Dostępne: HBO GO, YouTube, Netflix, Player.pl, Ipla, PolVOD, Eurosport player, AmazonVideo, Eleven Sports, Onet VOD, FilmBOX live, TubaFM, Spotify, Filmweb, Dailymotion, ShowMax, Chili, Filmy i Tv Google Play,

Z większych braków jakie póki co wyłapałem to: TVP VOD

To podziel się jeszcze opinią nt kątów widzenia. Obraz bardzo blednie gdy nie siedzimy idealnie na wprost? Lekki ruch głową czy trzeba zrobić konkretną "żyrafę" ;) Wiadomo, to nie IPS, więc nie ma co liczyć na dobre kąty, ale w przypadku niektórych matryc VA jest tragedia w tej kwestii. Dosłownie jak w tanich laptopach z matrycami TN.
 

maciejwl

New member
Cześć
Chciałem się podpytać jak Ci się telewizor sprawuje bo sam się zastanawiam nad jego kupnem. Czy pod kątami jest duża utrata koloru? Czy może podłączałeś do niego jakąś konsole? Jak wygląda sytuacja z dynamicznymi scenami?

Sorki, że tak późno. Więc tak, konsole mam podpiętą PS3, no tylko ja jakimś tam graczem wielkim nie jestem, prócz kilku sportowych/wyścigowych i party game więcej gier nie posiadam. Bynajmniej mając owy sprzęt od ok. 2 tygodni mogę z czystym sumieniem powiedzieć iż kąty jak i płynność obrazu (Gran Turismo 6) jak dla mnie jest na bardzo na wysokim poziomie. Ale serio nie mam wielkiego doświadczenia w grach akcji więc proszę moją opinią się nie sugerować. :!:
Mnie głównie zależało na tym by zachować racjonalny stosunek jakości do ceny, smart TV (z bogatą ofertą aplikacji), komunikującym się ze wszystkim sprzętami, z szybkim softem i tyle. I pod tym względem sprzęt spełnia moje oczekiwania w 100% :lol: No i cały czas, dla zwykłego zjadacza chleba, póki co dla mnie opcja z pilotem robi największe wrażenie – nie muszę żonglować 3 pilotami, tylko jednym :-o
 

Zolinka

New member
Sorki, że tak późno. Więc tak, konsole mam podpiętą PS3, no tylko ja jakimś tam graczem wielkim nie jestem, prócz kilku sportowych/wyścigowych i party game więcej gier nie posiadam. Bynajmniej mając owy sprzęt od ok. 2 tygodni mogę z czystym sumieniem powiedzieć iż kąty jak i płynność obrazu (Gran Turismo 6) jak dla mnie jest na bardzo na wysokim poziomie. Ale serio nie mam wielkiego doświadczenia w grach akcji więc proszę moją opinią się nie sugerować. :!:
Mnie głównie zależało na tym by zachować racjonalny stosunek jakości do ceny, smart TV (z bogatą ofertą aplikacji), komunikującym się ze wszystkim sprzętami, z szybkim softem i tyle. I pod tym względem sprzęt spełnia moje oczekiwania w 100% :lol: No i cały czas, dla zwykłego zjadacza chleba, póki co dla mnie opcja z pilotem robi największe wrażenie – nie muszę żonglować 3 pilotami, tylko jednym :-o
Jestem tu pierwszy raz, mam nadzieję, że nie namieszam.
Od razu mam pytanie: w jakiej odległości od telewizora zazwyczaj siedzisz? Pytam, ponieważ też jestem zdecydowana na ten TV tylko nie wiem, czy brać 43 czy 49 cali. Oglądamy TV zazwyczaj z odległości 3,2 do 4,2 metrów.
 

adam80

Member
3 metry to minimalnie 49cali , ja mam 50 cali i 1,5 metra, i już nie mógłbym chyba oglądać na mniejszym - mam model 4K, ale 99% oglądanego materiału to "zwykłe" HD
 
Ostatnia edycja:

Zolinka

New member
3 metry to minimalnie 49cali , ja mam 50 cali i 1,5 metra, i już nie mógłbym chyba oglądać na mniejszym - mam model 4K, ale 99% oglądanego materiału to "zwykłe" HD
I tak zrobiliśmy, kupiliśmy 49 cali, w sumie to mąż decydował, bo mnie się nadal wydawało, że tv będzie za duży. Mam jeszcze jedno pytanie: uruchomiliśmy wszystko, skonfigurowaliśmy pod siebie, wszystko ładnie chodzi, strony się otwierają, YouTube, spotify... Nie możemy jednak uruchomić radia open fm, ani np. tuba fm. Tzn. uruchamia się obraz, przeskakuje nam, co aktualnie leci, ale nic nie słychać, na tubie fm widać, że się coś wpisuje ("kręci się" kółeczko) i to by było na tyle. Dzwoniłam na infolinię, powiedzieli, że jeśli cała reszta chodzi a tylko takie aplikacje się nie uruchamiają, to nie problem z tv, tylko z aplikacjami. Zalecili zrobić reset, zrobiliśmy, nie pomogło. Czy winą może być zbyt wolne albo słabe łącze internetowe? Korzystamy z Neostrady, ale... tu gdzie mieszkamy światłowodu nie pociągną...
 

krisr77

New member
a jak ocenianie ten model po katem smarta i ogólnie działania
zastanawiam sie nad tym modelem do sypialni
w tej chwili ma w salonie 48h6400 i nie narzekam bardzo dobry model ale w pracy mialem okazje potestowac 40j7000 bodajze i straszna padaka po mimo ze wyzsza seria i juz tizen
responsywnosc menu, smarta i w ogole obsluga gorsza niz w moim h6400
ten jest Mka czyli juz 2 modele wyzej ale nizsza seria.
na jakosci mi nie zalezy glownie na wlasciwosciach multimdeialnych:
Plex, Netfix, wszystkie polskie vod (TVP,TVN, IPLA)
 

maciejwl

New member
I tak zrobiliśmy, kupiliśmy 49 cali, w sumie to mąż decydował, bo mnie się nadal wydawało, że tv będzie za duży. Mam jeszcze jedno pytanie: uruchomiliśmy wszystko, skonfigurowaliśmy pod siebie, wszystko ładnie chodzi, strony się otwierają, YouTube, spotify... Nie możemy jednak uruchomić radia open fm, ani np. tuba fm. Tzn. uruchamia się obraz, przeskakuje nam, co aktualnie leci, ale nic nie słychać, na tubie fm widać, że się coś wpisuje ("kręci się" kółeczko) i to by było na tyle. Dzwoniłam na infolinię, powiedzieli, że jeśli cała reszta chodzi a tylko takie aplikacje się nie uruchamiają, to nie problem z tv, tylko z aplikacjami. Zalecili zrobić reset, zrobiliśmy, nie pomogło. Czy winą może być zbyt wolne albo słabe łącze internetowe? Korzystamy z Neostrady, ale... tu gdzie mieszkamy światłowodu nie pociągną...
...przed chwilą sprawdziłem i u mnie obie apki działają bez problemu. Ale akurat mało z nich korzystam, więc może miałem szczęście. Co do muzyki to głównie korzystam z Spotify no i tutaj mogę powiedzieć, że czasem zdarza się, że utwór jakoby leci, sekundy na timerze mijają, ale muzyki nie słychać. Pomaga wyłączenie i ponowne włączenie aplikacji - na marginesie, spotify na tv działa prawie jak premium, a tu mamy za free :) Bez reklam no i piosenki można przełączać jak się chce, a nie losowo jak to mamy na smartphonie.
 
Do góry