43KU6400 (2016) vs 43MU6172 (2017)

Dorczenzo

New member
Cześć!

Wracam po ponad 8 latach (!) od ostatnich poszukiwań odpowiedniego telewizora ;) Tym razem mam dylemat dotyczący dwóch modeli Samsunga.

Uprzedzając pytania - szukam budżetowego telewizora 4K do 2500zł i z jak najniższym input lagiem. Zdaję sobie sprawę, że za tę cenę nie dostanę ideału, ale mimo wszystko chciałbym te pieniądze wydać jak najlepiej :) No i zastanawiam się, co tu wybrać.

Wiem, że (jeśli nie brać pod uwagę roku produkcji) 6400 plasuje się nieco wyżej od 6100. Pytanie, czy modele z 2017 mają coś, co sprawia, że warto wybrać je zamiast tych z 2016?

Dylematy mam następujące:
- czy w KU6400 znajduje się lepsza matryca, niż w MU6172?
- czy warto kierować się PQI? tutaj 1500 vs 1300
- czy HDR jest tak samo "średni" w obu modelach?
- czy MU mają podobnie niski lag, jak KU?
- czy Tizen 3.0 jest dużo "ciekawszy" od Tizena 2.4? i czy modele KU można zaktualizować do 3.0?
- czy któryś z tych modeli może mieć problem z aktualnym standardem telewizji naziemnej?

Pytań dużo, a w Internecie mało testów. Szukałem sporo, ale nie znalazłem satysfakcjonujących odpowiedzi. Dlatego przybywam tutaj i to Was proszę o pomoc ;) Z góry dzięki!
 

Nic0

New member
Chętnie podepnę się pod Twoje pytania, wszystkie interesują mnie równie bardzo tylko ze celuje w modele 55 cali. Fajny jakby znalazł się tutaj ktoś mogący udzielić odpowiedzi.
 

Jaro-J3

New member
Wiem, że (jeśli nie brać pod uwagę roku produkcji) 6400 plasuje się nieco wyżej od 6100. Pytanie, czy modele z 2017 mają coś, co sprawia, że warto wybrać je zamiast tych z 2016?

Dylematy mam następujące:
- czy w KU6400 znajduje się lepsza matryca, niż w MU6172?
- czy warto kierować się PQI? tutaj 1500 vs 1300
- czy HDR jest tak samo "średni" w obu modelach?
- czy MU mają podobnie niski lag, jak KU?
- czy Tizen 3.0 jest dużo "ciekawszy" od Tizena 2.4? i czy modele KU można zaktualizować do 3.0?
- czy któryś z tych modeli może mieć problem z aktualnym standardem telewizji naziemnej?
Również bardzo proszę o odpowiedź na powyższe pytania. Zastanawiam się nad rozmiarem 65 cali serii KU lub MU. Nie wiem czy warto dopłacać do MU - na papierze właściwie tylko tizen w nowszej wersji.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W MU jest IPS, ----------------w KU jest matryca VA.
matryca 10 bit -----------------matryca 8 bit
10x więcej kolorów

PQI - bez znaczenia.
HDR tak samo
Input Lag podobny
Standard TV - ten sam.
 

danielus7

New member
W modelu Samsung 43mu6172 jest matryca VA a nie IPS!! Wiem, bo najpierw rozmawiałem z przedstawicielem samsunga (dopytał w dziale technicznym), a na infolinii Euro-Agd też znaleźli info że matryca VA.
 

Sanches

New member
Na display 43MU6170 Panel type: AMVA, IPS.Przy okazji zapytam się czemu jest wymienione jedno i drugie, a także czym różni się AMVA od MVA od VA, bo różnie w specyfikacji widnieje :)
 
Do góry