Samsung ue55mu7002

W1ndy1ndy

New member
Witam. Ktoś ma informację na temat SAMSUNG UE55MU7002? Sprzedaje go np MediaMarkt. Czy to następca KS7000? Oglądałem zdjęcia MU7000 i wydawało mi się że są robione na wzór KS6400 a ten 7002 jest prawie identyczny z KS7000 - z tyłu trochę innaczej odstają nóżki. Jestem pewien że oglądałem dzisiaj ten model na displayspecyfications ale teraz go nie mogę wyszukać. Praktycznie nie różnił sie od KS7000. Z tego co pamiętam miał minimalnie większe PQI i lag nie 0.21 tylko 0.20.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Następca ale nie odpowiednik. Lepiej i taniej wypada ks 7000 niż mu 7000, no chyba, że q Led.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przyjechał na testy- ale go jeszcze nie wyjąłem.
Dla niebieskich członków forum jest w specjalnej ofercie razem z kalibracją.
 

W1ndy1ndy

New member
Wygląda na to że są dwa rodzaje MU7000
- UN55MU7000 na matrycy 60Hz, HDR ok. 250 nitów, panel 8bit
- UE55MU7000 na matrycy 120Hz, HDR ok. 600 nitów, panel 10bit
 

tomekszm

New member
55" MU (wersja UE) jest tańszy niż KS w MediaMarkt... dziwna sprawa... przypadek czy coś jest na rzeczy?
 

mervik

New member
55" MU (wersja UE) jest tańszy niż KS w MediaMarkt... dziwna sprawa... przypadek czy coś jest na rzeczy?




...nie przypadek...tylko ma słabsze parametry...ale ogólnie biorąc nawet ładny ma obraz
...uwaga na ten sam model ue55 mu 70 120Hz a 49mu70 w tych jest 60Hz matryca
 

Jawor86

New member
Cześć, mój tato ma dylemat między ue55ks7000 a ue55mu7002, ten pierwszy jest odradzany przez pracownika media Markt, który twierdzi, że są w nim ramki wokół tv na zaczepy a nie zespolone, co powoduje, że po 3 miesiącach wiszenia na ścianie ramki zaczynają odstawać, czasem nawet tak że widać bebechy TV, mnóstwo reklamacji z tego tytułu. Co do drugiego TV, zauważyłem w porównaniu matryc brightness na poziomie 600 lcd2 czyli dwukrotnie mniejszy niż ue55ks7000, czy jest to duża różnica mająca wpływ na jakość obrazu? Będę wdzięczny za odpowiedź.
 

Miker88

New member
Witam od paru dni jestem posiadaczem Sama 55MU7052 jak dla mnie telewizor super materiały 4K z youtuba uczta dla oczu robi wrażenie obudowa jak i całość wykonania duży plus. Tizen chodzi naprawdę szybko i sprawnie jeszcze nic się nie przywiesiło .

- Wybierałem między sony a philipsem 100hz jedynie co to android mnie trochę zniechęcał
- Szkoda że TLC X2 ma mieć premiere na sierpień bo na pewno bym go też brał pod uwagę i nawet kupił .

Mam też mała prośbę odnośnie kalibracji takiej nawet podstawowej może by ktoś podesłał jak mam ustawione tryby standard i film np. z KS7000 .

I jeszcze jedno pytanie odnośnie wybierania głosowego jak ustawić po polsku bo mam eng... a ustawiony jest język polski i czy jest jakaś lista komend głosowych ?
 

christoff.w

Banned
Tak, był niedawno test przez "naczelnego" robiony, poszperaj ciut niżej, głębiej, mocniej... ;)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
 

christoff.w

Banned
Ps.PWI nie jest ważne, ale fakt o 200 mniej na korzyść "nastpcy" czyli MU, ale za to "następca" ma tylko 600 nitów vs 1200 w KS7000, choc jak już poraz setny powtórzę po testerach- spada do około 600 po około 30sek więc remis w tej kwesti a przynajmniej tak się wydaje z suchych danych (?)
PS.Ja bym nie przeplacał, tylko wziął już tańszego ks700 a najlepiej któregoś Oleda bo ceny podobne.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dziwię się też, że te cyferki robią jeszcze na ludziach wrażenie.
Kiedyś LG podawało, że plazma ich ma kontrast 10.000.000:1 a Plazma Pioneera miała tylko 200.000 :1. Z tym, że Pioneer grał 100 razy lepiej.
Papier jest cierpliwy i przyjmie wszystko.
 

W1ndy1ndy

New member
Zakupiłem MU7002 ze 2 tygodnie temu i jestem bardzo zadowolony. Nie wykonywałem kalibracji jedynie ustawienia z neta + pokombinowanie tak żeby mi jak najbardziej odpowiadało. Zastanawiałem się do ostatniego momentu czy KS7000 czy MU7000 Ten pierwszy na papierze oczywiście wygląda lepiej. Co przeważyło? Bałem się końcówki modeli KS - zakupienie zwrotu, i rozklejającej się obudowy. MU posiada bardziej matowy metal i matowy tył w przeciwieństwie do KS. MU w moim egzemplarzu ma bardzo dobrze spasowaną obudowę. Jeśli chodzi o jasność to okazało się że 600 nitów mi w zupełności wystarcza. 1 dnia jak testowałem TV to wręcz po jakimś czasie bolały mnie oczy od tego jak świecił. Może jestem bardziej wrażliwy po pracy przed monitorem przez cały dzień ale nie wiem czy chciałbym jaśniejszy efekt HDR. Przy tym wystarczająco mrużyłem gały. W KS jest więcej nitów ale tylko na chwilę i później obraz się zaciemnia. Wolę stały efekt na jednym poziomie niż rozjaśnienia i przygasanie po chwili. Podobno denerwujące podczas oglądania jasnych dłużej trwających scen w filmach. Brak kwantowych kropek i kilka % mniejsze pokrycie kolorów w porównaniu do KS. Czytając te dane też nie chciałem odpuścić. Jednak po ogarnięci MU w domu, obejrzeniu 2 filmów i podłączniu PS4 pro jestem zachwycony i tyle naprawdę mi wystarczy. Mam tylko jedno pytanie. Przy puszczeniu filmu z dysku napisy w formacie SRT nie znikają. To znaczy znikają ale dopiero jak wyświetli się nowa kwestia. Jak w filmie przez 5 min nikt nie mówi to poprzednie napisy cały czas są na ekranie. Sprawdzałem na różnych plikach i są na nich znaczniki zakończenia wyświetalnia. Na LG 7-letnim nie miałem tego problemu z tymi samymi plikami.
 

vanishHD

New member
Fajna recenzja. Oby częściej ludzie dzielili się wrażeniami na forum.

A jak połączenie internetu? Masz WiFi, czy kablem? Jak ze stabilnością? W moim Samsungu słaba karta wifi to największy minus.
 
Do góry