Samsung ue55mu7002

deusexe

Member
Kabel, inny switch też sprawdziłem - bez zmian. Twardy reset czyli wyciągnięcie wtyczki z prądu robię średnio 1 w tygodniu z powodu znikania z ustawień audio "Odbiornik (HDMI)"
 
Ostatnia edycja:

kubus76k

New member
Kabel, inny switch też sprawdziłem - bez zmian. Twardy reset czyli wyciągnięcie wtyczki z prądu robię średnio 1 w tygodniu z powodu znikania z ustawień audio "Odbiornik (HDMI)"

Jaki masz router ? Ja mam tpLink z GARGOYLE na pokładzie i nie mam problemów sieciowych (podłączenie przez ETH ponieważ jest bardziej stabilne niż WiFi).
 

land

New member
Kabel, inny switch też sprawdziłem - bez zmian. Twardy reset czyli wyciągnięcie wtyczki z prądu robię średnio 1 w tygodniu z powodu znikania z ustawień audio "Odbiornik (HDMI)"
Zrób ponowną instalacje/konfigurację tak jak byś tv z pudełka wyciągnął.
Osobiście jeszcze mi się nie zdążyło rozłączenie z netem, masz zaktualizowany telewizor ?.
 

relakzstyle

New member
cały czas jest problem z ps4 pro. Najgorzej gdy wydarzy się to przy online w MK XL :)czarny ekran przez 3-4 sekundy , pojawia się co powiedzmy 2 godziny. MASAKRA
 

land

New member
Co 2h to masz dobrze, ja na PSpro mam co chwile takie zanikanie, ale na ułamek sekundy.
Na PC jest to bardziej uciążliwe, radzę sobie tak że jak gram z hdr ustawiam 10bit 422 1080/60Hz a jak bez daje 8bit rgb 2160/60Hz i jest ok
Ale muszę zmieniać ustawienia co jest irytujące.
 

panamejra

New member
cały czas jest problem z ps4 pro. Najgorzej gdy wydarzy się to przy online w MK XL :)czarny ekran przez 3-4 sekundy , pojawia się co powiedzmy 2 godziny. MASAKRA

MASAKRA to jest z waszymi ps4 pro, i tu kieruj swoje zapytanie do Sony kiedy wam udostępni aktualizację. Użytkownicy ps4 nie maja tego problemu tak samo jak posiadacze xbox one x.
 

land

New member
MASAKRA to jest z waszymi ps4 pro, i tu kieruj swoje zapytanie do Sony kiedy wam udostępni aktualizację. Użytkownicy ps4 nie maja tego problemu tak samo jak posiadacze xbox one x.
A jak wyjaśnić problem z PC, mam dwie karty i dwa kompy.
Pierwszy pod Tv mediacenter z gtx1060 od msi a drugi z gtx 1080 od asusa, spięte mam to kablem hdmi 2.0 od uniteka.
I problem jest podobny, ale można go rozwiązać tak jak opisałem wyżej.
Dodam że PC i kabel hdmi zabrałem do rodziców i zparowałem z tv panasonic ex780 i wszystko grało jak ta lala.
 

panamejra

New member
A jak wyjaśnić problem z PC, mam dwie karty i dwa kompy.

Z PC-tami zawsze był problem z kompatybilnością, to masz tak samo jak z nowo wydaną grą - jednym gra chodzi płynnie na słabych podzespołach a drugim nie chce ruszyć na podzespołach z górnej półki. Wychodzi aktualizacja i sytuacja się odmienia i znowu płacz bo chodziło płynnie a teraz tnie i spadek fps. Każdy PC-t ma inne podzespoły, co innego z konsolami te wszystkie bebechy mają takie same.
 

land

New member
Z PC-tami zawsze był problem z kompatybilnością, to masz tak samo jak z nowo wydaną grą - jednym gra chodzi płynnie na słabych podzespołach a drugim nie chce ruszyć na podzespołach z górnej półki. Wychodzi aktualizacja i sytuacja się odmienia i znowu płacz bo chodziło płynnie a teraz tnie i spadek fps. Każdy PC-t ma inne podzespoły, co innego z konsolami te wszystkie bebechy mają takie same.

Powielasz stereotypy, dziś współczesny PC niewiele różni się od konsoli poza wydajnością ;-)
Natomiast gry chodzą tak jak je zoptymalizują ich twórcy, a patche potrafią zepsuć grę tak samo na konsolach jak i PC.

Moim zdaniem w tym przypadku winę ponosi samsung.
 

deusexe

Member
Zrób ponowną instalacje/konfigurację tak jak byś tv z pudełka wyciągnął.
Osobiście jeszcze mi się nie zdążyło rozłączenie z netem, masz zaktualizowany telewizor ?.

TV zaktualizowany do najnowszego systemu (na każdym było tak samo).

Jaki masz router ? Ja mam tpLink z GARGOYLE na pokładzie i nie mam problemów sieciowych (podłączenie przez ETH ponieważ jest bardziej stabilne niż WiFi).

Router Zyxel na DSL z ORANGE, ale tak jak pisałem wcześniej na innych kompach nie rozłącza czyli jest wina ewidentnie TV zwłaszcza, że rozłączenie trwa ułamek sekundy(pojawia się komunikat - rozłączono i zaraz połączono i komunikat kilkadziesiąt sek. nie znika i to mnie wkurza), dlatego wolałbym wyłączyć powiadomienie, tylko nie wiem czy można tak ingerować w system Tizen.
A WiFi w telewizorze to od razu wyłączyłem bo rwało cały czas nie dało się nic na NETFLIXie obejrzeć mimo, że router 1m od TV...
Wyłączasz router pod twą nie obecność, jakieś luzy na wtykach RJ45, ewentualnie słabo wpięte w gniazda router/TV
Routera nie wyłączam kable wszystkie stabilne.
 

land

New member
W takim razie reklamuj, bo to nie jest normalne.
Gwarancję powinieneś mieć door to door, przyjdzie technik i może coś w menu serwisowym wygrzebie ;-)
 

deusexe

Member
Zrobilem ponowną instalację i teraz prawie za każdym razem problem z komunikacją z amplitunerem... Trzeba chyba będzie go reklamować...
 

relakzstyle

New member
player.pl - podczas włączenia wyskakuje : "error loading config please restart the application" , zrobiłem "instaluj ponownie" tvn player jednak nic nie pomogło :/ macie jakies pomysły ?

Probem rozwiązał się sam. Prawdopodobnie błąd ustąpił gdy wylogowałem się z playera na telefonie po czym zalogowałem ponownie.

No i znowu problem powrócił. (edit godz. 20:03 27-04) Tym razem nie pomaga wylogowywanie itd.
 
Ostatnia edycja:

lasyk

New member
Po kilku miesiącach użytkowania tego TV jestem co najwyżej średnio zadowolony. Wieczny problem z efektem pudru na twarzach który można zniwelować robiąc reset TV poprzez dłuższe przytrzymanie przycisku włączania na pilocie.
Zanikanie obrazu/dźwięku na PC/PS4pro któremu u mnie na dodatek lubią towarzyszyć dziwne artefakty ( pionowe czerwone linie ) Myślałem, że to wina kabla HDMI ale po sprawdzeniu 3 kabli stwierdziłem, że to wina tv a najprawdopodobniej one connecta lub kabla łączącego go z TV.

HDR to jakaś kpina. Jest fatalny. Przynajmniej w grach na konsoli. Jedyne co robi to pobija jasność przez co obraz traci głębię a barwą obrywa się srogo. Przeszedłem horizon zero dawn z HDRem a potem włączyłem sobie z ciekawości zwykły tryb. I odkryłem obraz na nowo. Bez hdr ta gra wyglądała o niebo lepiej. soczyste piekne barwy. W HDR wszystko było z nich bardziej wyprane. W Uncharted Zaginione dziedzictwo ta sama sytuacja. Ten HDR to fikcja i nie ma nic wspólnego z wiernym oddaniem obrazu.

Local dimming.. Bez komentarza. Wystarczy malutkie źródło światła w ciemnej scenie a cały obraz natychmiast traci głębię/czerń i robi się rozjaśniony. Jakbym mógł to od razu bym to wyłączył.

Porównując animację "Smerfy" w fullHD i 4K odkryłem jedną rzecz. Mianowicie to jak bardzo ten telewizor ma osłabioną paletę barw w 4K. Bajka zwyczajnie zrobiła się pastelowa. Barwy straciły swoje nasycenie. W fullHD wyglądało to bardzo dobrze. W 4K się zawiodłem.

Bardzo przeciętny panel. Tyle ode mnie.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Lasyk
Czytając Twoją opinie odnoszę wrażenie, że trafiłeś na uszkodzony egzemplarz. Mam ten tv i sporo robiłem testów HDR i bez, 4k vs FullHD, zestawiałem go obok mojego drugiego tv Samsunga H6400. Moja opinia jest przeciwna do Twojej. Moim zdaniem jak na te pieniądze, które wydałem na niego gra świetnie. Kolory, barwy w HDR to przepaść względem fullHD.

W weekend z ciekawości podłączyłem Xbox one x do H6400 by porównać Far Cey 5 i różnica jest kolosalna.

Dobrym materiałem do porównania 4k HDR vs FullHD jest 7 odcinek serialu Altered Carbon, w którym HDR robi ogromną robotę.

Od razu Ci napiszę, że nie jestem sprzedawcą tv ani żadnym fanatykiem Samsunga. Moim zdaniem ten tv gra całkiem fajnie i materiały 4K wcale nie tracą głębi kolorów, a zestawiałem ze sobą filmy np. Transformers albo Dark Knight Rises.

Mnie w tym tc wkurza tylko włączanie się samoczynne ostatnio używanego źródła...
 

lasyk

New member
Różnice w nasyceniu barw ciężko jest wychwycić w materiałach, które tęczowymi barwami nie stoją. W zwykłych filmach różnice nie są specjalnie widoczne. Ale jak wspomniałem. Porównaj smerfy które są bardzo kolorowe. Zobaczysz o czym mówię. I w testach było to również potwierdzone.

Co do hdr. W filmach działa poprawnie i czasem daje fajne efekty. Mi chodziło o hdr na konsoli. Tego ten TV zdaje się nie ogarniać. Gdy włączę hdr barwy tracą swoją soczystość względem SDR. TV podbija ogólną jasność obrazu. Równie dobrze zrobiłbym tak samo w opcjach i wyszło by na to samo. Jest problem na linii konsola tv. Z czego to wynika? Pojęcia nie mam. Ale wydaje mi się że przyczyną jest osłabiona paleta barw w rozdzielczości 4k o której wspomniałem i o której mówią recenzenci.
 
Do góry