Samsung ue55mu7002

deusexe

Member
Cześć.
Od paru tygodni mam 55mu7002 i ciągle kombinuję z ustawieniami obrazu.
Wybierając ten w miarę dobry tv zależało mi szczególnie aby móc oglądać obraz w trybie WRLed. Jednak jakbym go nie ustawił to na ciągle jest efekt smużenia przy szybszych scenach typu machanie czy podnoszenie rąk. Nie da się takiego smużenia oglądać.
Czy to standard w tym TV czy idzie jakoś ustawić aby nie było tych przycinek obrazu?
Nie wiem czemu w trybie WRLed nie można ustawić redukcji rozmycia.

Jak się dowiesz czy można od kolegi kiki to podziel się na forum, bo od tego właśnie jest forum :p A nie tylko dla klientów sklepu...
 

simonldz

New member
Zakupiłem tv i oczywiście problem z zanikaniem obrazu na ps4 pro... Póki co udało mi się go naprawić wchodząc do ustawień wideo i zmieniając zakres rgb na pełny(wtedy następuje mignięcie takie jak podczas występowania problemu) a następnie powrót na automatyczne. Wydaje się, że ten problem to właśnie zamiana tej opcji samoczynnie przez konsole bo wygląda dokładnie tak samo kiedy zmieniamy tą opcje. Dajcie znać czy wam pomogło.
 

land

New member
Cześć.
Mnie się wydaje że ten TV nie radzi sobie z rozdzielczością 2160p w wszelkiej palecie 10/12bit
Przy RGB 8bit jest ok, nie występuje u mnie zanik źródła jest w porządku na PC jak i PSpro. Natomiast z miana na 2160p i szer.palety barw YCbCr 422/420 powoduje właśnie zanikanie.
Na PC poradziłem sobie z tym problemem w taki sposób, że grając z HDRem ustawiam 1080p YCbCr 10/12bit 422/420 50/60P
A jak gra jest bez HDRu ustawiam 2160p RGB 8bit 4:4:4 50/60P
I problemu nie ma.
Konsola niestety paleta 8bitowa :(
 

simonldz

New member
Cześć.
Mnie się wydaje że ten TV nie radzi sobie z rozdzielczością 2160p w wszelkiej palecie 10/12bit
Przy RGB 8bit jest ok, nie występuje u mnie zanik źródła jest w porządku na PC jak i PSpro. Natomiast z miana na 2160p i szer.palety barw YCbCr 422/420 powoduje właśnie zanikanie.
Na PC poradziłem sobie z tym problemem w taki sposób, że grając z HDRem ustawiam 1080p YCbCr 10/12bit 422/420 50/60P
A jak gra jest bez HDRu ustawiam 2160p RGB 8bit 4:4:4 50/60P
I problemu nie ma.
Konsola niestety paleta 8bitowa :(

Z xboxem sobie radzi dobrze więc raczej tv ogarnia temat
 

eraelpeha

New member
Zakupiłem tv i oczywiście problem z zanikaniem obrazu na ps4 pro... Póki co udało mi się go naprawić wchodząc do ustawień wideo i zmieniając zakres rgb na pełny(wtedy następuje mignięcie takie jak podczas występowania problemu) a następnie powrót na automatyczne. Wydaje się, że ten problem to właśnie zamiana tej opcji samoczynnie przez konsole bo wygląda dokładnie tak samo kiedy zmieniamy tą opcje. Dajcie znać czy wam pomogło.

Ja zmienilem rgb na yuv420 i nie widze żadnej różnicy w grafice ... a problem znika :)
 

Grzegorz82

New member
Tak, cała seria 7ma jest wyposażona w to pudełko ;-)
Różnice w serii 7ej polegają na kolorze ramki i różnych pilotach.
A czy seria 6 ma taką opcję?
Ewentualnie czy jest możliwość podłączenia one connect jako akcesorium (kupuje oddzielnie pudło i podłączam do TV)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

land

New member
Niestety nie, to pudełko ma specjalny przewód który działa na zasadzie światłowodu.
Jeżeli niezależy Ci na matrycy to bierz ten model ale w 49 calach, koszt to około 3300 zł
 

simonldz

New member
Zależy do czego ma być tv. Jeśli głównie do konsoli to 60 hz jest i tak maksimum co konsola wyciągnie i taką też matrycę posiadam. Jak oglądam mecz itp to uruchamiam tryb dynamiczny i ogląda mi się elegancko ale nie jestem tv maniakiem i szukałem tv głównie pod konsole.
 

land

New member
drogo w porównaniu do 6102 który jest za 2499.... matryca 100hz a 60hz ,,,,ale czy to aż tak widać na sporcie ????

6102 to TV zupełnie innej klasy, zdecydowanie niższej więc siłą rzeczy tańszy.

Różnice w tych TV to nie tylko odświeżanie matrycy, ale szereg innych rzeczy, na plus dla serii 7mej.

6102 nie jest złym TV, ale jest to telewizorek budżetowy :)
 
Do góry