Samsung ue55mu7002

mario.79

New member
Mam ustawiony tryb standard. Dopalacze wyłączone, podświetlanie 10 i powiem że efekt w sporcie nawet nawet (sprawdzałem wczoraj na Eleven z NC+). Zgodnie z sugestiami ostrość mam 0 a na trochę włączyłem 5 i jest fajnie. Tylko trochę dziwnie w studio itp (nie w czasie meczu) bo obraz jest ok bez efektu halo tylko taki lekko mdły, niby ostry ale takie pseudo HD i nie wiem czy tak ma być i się przyzwyczaję czy jednak podnieść ostrość (lecz boję się o halo i ziarno w tle)
 

Maverick7909

New member
Mam ustawiony tryb standard. Dopalacze wyłączone, podświetlanie 10 i powiem że efekt w sporcie nawet nawet (sprawdzałem wczoraj na Eleven z NC+). Zgodnie z sugestiami ostrość mam 0 a na trochę włączyłem 5 i jest fajnie. Tylko trochę dziwnie w studio itp (nie w czasie meczu) bo obraz jest ok bez efektu halo tylko taki lekko mdły, niby ostry ale takie pseudo HD i nie wiem czy tak ma być i się przyzwyczaję czy jednak podnieść ostrość (lecz boję się o halo i ziarno w tle)
Jakie ziarno ? Ten tv mój MU7052 obraz ma przepiękny filmy stare oglodam jak na noweo czerń super może multimedia hu brak wybierania glosowego dziwiek po optyku na yutube beznadzieja. Ustaw podswietlenie matrycy przynajmej na 18 i przestan dusuc go w ustawieniach. Podał bym ci moje ustawienia to byś zobczyl jak wygloda obraz. A to normlne ustalenia bez jakieś kalibracji bo ten tv jest poprawienie nawet skalibrowny. Jedynie niewielkie poprawki można wprowadzić ale nie trzeba. Wiernej oddaje kolory podobno niż qled. Poczytaj o tym na forum testach tv.
 

Lionel

New member
W moim MU raczej z dnia na dzień pojawiła się mała plamka/mgiełka w dolnej części matrycy.

Plamka jest widoczna tylko na jasnych tłach (szczególnie szary). Na nasyconych kolorach jej nie widać. Podczas normalnego oglądania TV widać w zależności od sceny i jej koloru...

TV ma jakieś pół roku, zgłaszać to ? Jest to wada ?


Załączam fotkę innego TT, na którym widać taką plamkę/przebarwienie - zaznaczona na czerwono.
I nie mam tu na myśli bleedingu jak w KSach...


Dodam, że na kolorze białym jak i czarnym nic nie widać, nawet w nocy. Więc nie jest to clouding.
 

Attachments

  • MU.jpg
    MU.jpg
    75,8 KB · Wyś: 144

mario.79

New member
Jak u Was z posteryzacją ? Takie zanikanie kolorów np na twarzach, taki puder. Zauważyłem że zwykle robi się w trybie film, na ciemnych scenach. A pogłębiła to kalibracja? Macie to ? Na innych trybach też ?
 

relakzstyle

New member
masakra jak u ciebie tez widac krawedziowe podswietlanie :eek: u mnie nie ma takiego efektu . Ten tv psuje sie wam na potęge , większośc ludzi na tym forum ma z nim jakis problem
 

Lebaj

New member
W mu7052 nie widze takiej opcji ...

Jest w tym samym menu w tv co tryb gra hdmi uhd color hdmi cec. Tam masz poziom jasności czerni hdmi. Jeżeli w konsoli masz rgb pełne to w tv powinnes mieć ustawione na normalne. Jeżeli auto to tu i tu tak samo a jeżeli w konsoli ustawisz ograniczone to w tv musisz ustawić na niskie.
 

eraelpeha

New member
Mam ... a powiedz mi jaki masz poziom czerni ustawiony do ogladania tv bo mialem auto ale wydaje mi sie ze na normalnym lepiej jest glownie przy sporcie ...
 

wisniaaa

New member
czesc,

czy UE55MU7002 to dobry wybór w tej półce cenowej? bo jak widzę, bardzo dużo osób ma z nim problemy, doradzicie? ;)


pozdrawiam
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Dużo osób ma problemy z obsługą a nie z samym tv.
Moim zdaniem ten tv to dobry wybór tylko potrzeba trochę cierpliwości i czasu na ogarnięcie ustawień.
 
Do góry