Samsung ue55mu7002

dzonson

New member
Siemanko. Mam ten telewizorek i do niego dekoder cyfrowego Polsatu. Czy warto przechodzić na moduł cam czy zostać przy dekoderze. Dekoder jest jako główny w moltiroom.
 

artgot

New member
ja mam 55 cali i nie mam takiej ciemnej poswiaty, na marginesie mam dekoder z dyskiem rownież pod TV .

Witam,
Byłem dziś w MediaMarkcie żeby wymienić mój egzemplarz na inny. Niestety nie obyło się bez problemów; pierwsze co magiczne "wyślemy na gwarancję", ja niestety (dla nich) upierałem się na "niezgodności towaru z umową" i natychmiastową wymianę, która z wielkim bólem się ostatecznie dokonała (wspominałem, że "akcja" dzieje się w Niemczech?).

Zabrałem ze sobą USB z testowymi obrazami. Wystawowy model 7000 w wersji 65" również przejawiał problem z bandigiem, chyba nawet większy niż w moim. Lepiej było w modelu 8000 aczkolwiek jakieś tam minimalne ciemniejsze pionowe kreski było widać. W związku z tym podjąłem decyzję o jeszcze głębszym sięgnięciu do portfela i zakup KD-65XE9005 z Direct LED. I tak po 6 latach moja przygoda z Samsungami (D5000 i H6400) dobiega końca. Dziękuje za pomoc oraz zainteresowanie i do zobaczenia w dziale Sony :cry:
 
Ostatnia edycja:

iSlav

New member
Witam,
Byłem dziś w MediaMarkcie żeby wymienić mój egzemplarz na inny. Niestety nie obyło się bez problemów; pierwsze co magiczne "wyślemy na gwarancję", ja niestety (dla nich) upierałem się na "niezgodności towaru z umową" i natychmiastową wymianę, która z wielkim bólem się ostatecznie dokonała (wspominałem, że "akcja" dzieje się w Niemczech?).

Zabrałem ze sobą USB z testowymi obrazami. Wystawowy model 7000 w wersji 65" również przejawiał problem z bandigiem, chyba nawet większy niż w moim. Lepiej było w modelu 8000 aczkolwiek jakieś tam minimalne ciemniejsze pionowe kreski było widać. W związku z tym podjąłem decyzję o jeszcze głębszym sięgnięciu do portfela i zakup KD-65XE9005 z Direct LED. I tak po 6 latach moja przygoda z Samsungami (D5000 i H6400) dobiega końca. Dziękuje za pomoc oraz zainteresowanie i do zobaczenia w dziale Sony :cry:

No ja właśnie oddaje swojego 65mu7070 z powodu samoistnego włączania i wylaczania się i tak tez sie zastanawiam nad sony KD-65XE9005, możesz mi powiedzieć jakie są twoje pierwsze porównania do samsunga? Jak obraz i jak działa android bo tego chyba się najbardziej obawiam.
 

artgot

New member
No ja właśnie oddaje swojego 65mu7070 z powodu samoistnego włączania i wylaczania się i tak tez sie zastanawiam nad sony KD-65XE9005, możesz mi powiedzieć jakie są twoje pierwsze porównania do samsunga? Jak obraz i jak działa android bo tego chyba się najbardziej obawiam.
Oj za dużo to Ci nie powiem bo mam go dopiero z 2 godziny. Na pierwszy rzut oka bardzo ładne wykonanie TV, obraz też niczym nie odbiega od Samsunga serii 7000 czy nawet 8000 nawet przy standardowych ustawieniach, na razie jestem strasznie zagubiony w menu itd. bo do tej pory miałem tylko Samsungi a tu jednak jest zupełnie inaczej, jedyne co mnie denerwuje to pilot bo przyciski jakieś takie "plastikowe" i dość głośny przy duszeniu, więcej na tą chwilę nie potrafię Ci powiedzieć.

PS. No może dodam, że jak dla mnie lepiej widać pod kątem niż w Samsungu, matryca ta sama VA, ale chyba podświetlenie Direct Led robi swoje.
 

ebola1972

Member
Napisz swoje wrażenia za 2-3 dni jak oko sie przyzwyczai. Jestem ciekawy różnicy pod względem jakości obrazu jak i działaniem androida w stosunku do tizena.
 

dzonson

New member
Ponawiam pytanie.
Siemanko. Mam ten telewizorek i do niego dekoder cyfrowego Polsatu. Czy warto przechodzić na moduł cam czy zostać przy dekoderze. Dekoder jest jako główny w moltiroom.
 

adam80

Member
Ponawiam pytanie.
Siemanko. Mam ten telewizorek i do niego dekoder cyfrowego Polsatu. Czy warto przechodzić na moduł cam czy zostać przy dekoderze. Dekoder jest jako główny w moltiroom.

Jeśli masz dekoder bez dysku to oczywiście że warto przejść na moduł, ale jeśli masz dekoder z PVR z podwójną głowicą to - też warto - o ile nie zależy ci na możliwości równoczesnego nagrywania i oglądania innego programu.
 
Ostatnia edycja:

jawex

New member
Ponawiam pytanie.
Siemanko. Mam ten telewizorek i do niego dekoder cyfrowego Polsatu. Czy warto przechodzić na moduł cam czy zostać przy dekoderze. Dekoder jest jako główny w moltiroom.
Jak zależy Ci na multiroom to jesteś skazany na tuner zewnętrzny. Przynajmniej tak jest w NC+. Ja Testuję obecnie UE55MU6452 z modułem NC+ i jest ok. Nawet własną listę kanałów można utworzyć i posortować wg. własnych upodobań, ale to temat innego mojego wątku.
 

panamejra

New member
Ponawiam pytanie.
Siemanko. Mam ten telewizorek i do niego dekoder cyfrowego Polsatu. Czy warto przechodzić na moduł cam czy zostać przy dekoderze. Dekoder jest jako główny w moltiroom.

Przechodź na moduł, to nie czasy kiedy TV nie miały slotu CI i brało się tuner. Wszyscy wiedzą że tunery operatorów to badźew jakich mało, a na dodatek kolejne urządzenie podpięte pod licznik.
 

Boniunio

New member
Mam tego Samsunga UE55MU7002 od ponad 2 tygodni i mam do Was pytanie mianowicie przy oglądaniu np. jakiegoś meczu co jakiś czas na 1-2 sek występuje dziwne spowolnienie obrazu jak by się przycinał czym może być to spowodowane ? Sygnał mam z UPC i kartę CI+
 

czarek46

Banned
Mam innego Samsunga i też to mam z tym przycinaniem ,,,,, na meczach szczególnie z UPC przez CI+ , po entym oprogramowaniu wgranym jest teraz prawie ok . Po kilku rozmowach i mailach wyszło na to że to wina .... dostawcy sygnału czyli np. Canal plus czy Eleven . A co do dekoderów , nigdy więcej w zyciu żadnych dekoderów czy tunerów .....
 

Makelele

New member
U mnie niestety też przycina i nie tylko a meczach ale także na kanałach z telewizji cyfrowej. Z pendrive czy na netflixie tego nie ma. Zwrócić tv już nie mogę bo minęły 2tyg ale chyba wystawie na allegro bo to trochę irytuje.
 
Do góry