Samsung ue55mu7002

W1ndy1ndy

New member
Mam podłączone WIFI i działa bardzo dobrze. Czytałem że KS mają czasami z tym problem a ja mam router piętro niżej (w piwnicy) za zamkniętymi drzwiami i TV nie ma żadnych problemów z netem. Ponadto jeszcze słowo o smart, nie instalowałem żadnych dodatkowych aplikacji testowałem na tym co już było i wszystko włącza się w ułamku sekundy, nie zdąże mrugnąć okiem i już jest YouTube to samo z włączaniem i wyłączaniem TV - bardzo szybkie działanie
 

Miker88

New member
A ja mam nadal mały problem z głosowym wybieraniem niby wszystko mam włączone po polsku a komendy trzeba podawać w języku ang.. ??

I nie wiem jak to zmienić ech... ?
Jest może gdzieś lista komend głosowych ?
 

jamie84

New member
Witam, znalazłem ten tv w sklepie Euro i mocno zastanawiam się nad zakupem, zastanawiam się czy jest to ten sam tv ponieważ został on oznaczony jako MU 7042, czy to ta sama wersja co MU 7000/7002?
 

PiesPies

New member
Panowie, model MU7002 to po prostu wykastrowany z quantum dot KS7000, sam dzisiaj zauważyłem ten model w saturnie i aż podszedłem do pracownika samsunga żeby spytać się co to jest za wynalazek (bo kupiłem KS7000 w styczniu i byłem ciekaw czy to jakiś następca).

Według jego wyjaśnień przy wsparciu displayspecyfications:
55KS7000: 10bit quantum dot, jasność 1200nit
55MU7002: 8bit+frc (symulowane 10bit) dynamic crystal color, jasnosc 600nit

Ciekawe jak w praktyce wyciąga to HDR1000, subiektywnie oceniając KS7000 ma dużo lepsze kolory.

w MU poprawili mocowanie tylnej obudowy ktora ma teraz wzor jak KS8000+ i pewnie nie jest na zatrzaski, kabel od tego docka z przyłączami wychodzi nóżką, dół z napisem SAMSUNG ma matowy finisz i nie napis nie jest podświetlany. Myślałem że wydali poprawionego KS7000 a okazało się, że wydali okrojonego z quantum dot i jasności ale w tej samej cenie :D. Do tego jeszcze pracownik mi powiedział, ze wiekszosc MU ma matryce 60hz a w KS to były 120hz, ale widze ze w specsach modelu 55" oba maja 120. Wygląda jakby chcieli zostawić kropki kwantowe tylko w swoim topowym QLED, z reszty trzeba było je pousuwać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To bardzo dobry model co do jakości .
Jednak dalej trzeba sprawdzać czy się obudowa nie odkleja.
 

tomekszm

New member
a gdzie w tym wszystkim jest ue55mu7052? Na stronie displayspecifications.com nie ma takiego modelu a w niektórych sklepach jest i wygląda jak ciemniejsza odmiana ue55mu7002. To tylko kwestia koloru czy różnice są większe?
 

dominika_123

New member
Telewizor SAMSUNG LED UE55MU7072

Cześć,
zastanawiam się nad zakupem UE55MU7072.
Znalazłam w media expert promocję z soundbarem za 1zł oraz 5 letnią gwarancją w pakiecie.

Tylko nie wiem co z tą 5 letnią gwarancją. Jak ona jest realizowana? Może ktoś z Was już z tego korzystał?;-)
 

frogi4

New member
Zakupiłem kilka dni temu model ue55mu7072. Liczyłem na 5 letnia gwarancję, ale to była tylko ściema. Trudno.
Ale mam inny problem. Za czorta nie wiem jak bezpiecznie odłączyć pendrive'a lub HDD przy włączonym tv. Na ikonie urządzenia pokazują się opcje ale nie ma tam odłączenia.
 

dadd

New member
@Miker88 z Samsunga dostałem odpowiedź, że to jest najnowszy model na 2017 r. i nie ma interakcji głosowej po polsku i co najgorsze nie przewidują aktualizacji do naszego języka
 

PiesPies

New member
KSy to przecież były zeszłoroczne flagowce więc teraz zastąpiły je Qledy, MU jest komentowane jako "affordable HDR" czyli budżetowa wersja z HDR, ale wyglądem i numerami sprytnie udaje KSy bo to była przeciez bardzo udana seria.

Czasem mam wrażenie że tak udana, że musieli przestac je produkować żeby zacząć sprzedawać Qledy hehe
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, bezpośrednim następcą jest 49Q7F za 7450 zł
To za niewielką dopłatą dostaniesz najnowszy Oled Philipsa 55"POS9002 z Ambilightem, Androidem, kalibracją.
 

Miker88

New member
,,Telewizory z serii MU7002 wyposażone są w dwa tunery telewizyjne, dzięki czemu jednocześnie, na ekranie telewizora i smartfona, można oglądać dwa różne programy." - jak to uruchomić na tablecie lub telefonie mam zainstalowaną aplikacje - Smart View ??. Obecnie do TV jest tylko podłączona naziemna TV
 

orzechszek

New member
Czy widzi ktoś jakieś znaczne różnice pomiędzy MU7000 a MU8000? Z tego co udało mi się wygrzebać to oczywiście design, UHD Dimming ( MU8000 posiada Supreme UHD Dimming ). Coś jeszcze wpływającego na jakość obrazu? Obydwa posiadają błyszczącą matrycę?
 
Do góry