Samsung ue55mu7002

L

Lobo PL

Guest
Ale mam też drugi telewizor Sony KD-55XE9005 i efekt HDR jest bardziej widoczny direct led daje o sobie znać.
 

lasyk

New member
Ja narazie obejrzalem tylko marsjanina porownujac go do zwyklej wersji ww 1080p. II jestem barDzo zawiedziony . Nie widze wlascowie zadnej roznicy . Dzis bede sprawdzac smerfy . Moze tu Zauwaze jakas roznice .
 
L

Lobo PL

Guest
Jeszcze żadnego filmu nie oglądałem w HDR, tylko gry. Krótkie filmy na YouTube w 4k HDR wyglądały ok ale bez szału. Sony zdecydowanie lepiej wypada.
 

lasyk

New member
Ogladam z dysku zew. Spędziłem dziś kilka godzin i moje wnioski są takie, że porównując kilka tych samych materiałów w 4K i 1080p na identycznych ustawieniach ekranu nie ma większych wyraźnie rzucających się w oczy różnic w jasności. Oczywiście momentami można coś dojrzeć, ale to zbyt tani TV zeby efekt rzucał na kolana. Tak więc mogę z czystym sumieniem że HDR w tym TV własciwie nie istnieje. Przynajmniej w filmach.
 
L

Lobo PL

Guest
Do HDR trzeba ustawić podświetlenie na min. 18 i Local Dimming na wysokie kontrast 95 wtedy jest różnica. Sony też tak samo podświetlenie na max i Extended Dynamic range max
 
Ostatnia edycja:

qrak11

New member
Zrobiłem sobie rezerwację na Samsunga MU7052 za kwotę 4288 zł, zastanawiam się jednak czy nie zrezygnować z Samsunga i nie wziąć Sony 55XD8505 - w trochę droższej cenie .

Proszę o opinię ....
 

lasyk

New member
Szybkie pytanie. Czy kabel hdmi 1.4 obsługuje 60fps tylko w 1080p? Pytam bo mam podłączonego kompa pod ten TV i mam blokadę 30fps w każdej rozdzielczości powyżej 1080p. Muszę zainwestować w kabel 2.0?

OK widzę że ten problem jest większy niż myślałem. Kto mi powie: Jak uruchomić na tym TV jakąkolwiek grę w np rozdzielczości 2560x1440 i 60 klatkami na sekundę? Bo we wszystkich oprócz 1080p i 2160p (w tych osiąga 60fps) mam tylko 30fps. Ten TV nie obsługuje odświeżania 60hz w innych rozdzielczościach niż full HD i 4k?
 
Ostatnia edycja:

adawro

New member
O ile dobrze rozumiem to 2160p@60hz wymaga kabla hispeed. Inna sprawa to czy problem nie leży po stronie karty graficznej w PC.
 

brulak10

New member
Witam, Panowie mam mu7002 55" od prawie dwóch miesięcy, mam problem przy wyświetlaniu napisów. Mianowicie gdy się pojawiają, podświetla się cały ekran (rozjaśnia się), gdy znikają ekran się przyciemnia. Zgłaszałem sprawę do Samsunga, na info nie byli mi w stanie pomóc. Przyjechał gość z Samsunga z pilotem serwisowym, zrobił reset i powiedział żeby go potestować. O dziwo widział to o czym ja mu mówiłem, ogólnie sprawiał wrażenie jakby zależało mu na rozwiązaniu problemu. Powiedział że pojedzie do sklepu i popatrzy czy w innych tv jest tak samo. Czy ktoś się z tym spotkał?? Ogólnie tv jest ok, ale to jest bardzo irytujące, dodam że najbardziej jest to widoczne w ciemnych sceneriach.
 

adawro

New member
Witam, Panowie mam mu7002 55" od prawie dwóch miesięcy, mam problem przy wyświetlaniu napisów. Mianowicie gdy się pojawiają, podświetla się cały ekran (rozjaśnia się), gdy znikają ekran się przyciemnia. [...]
dodam że najbardziej jest to widoczne w ciemnych sceneriach.

Jeśli cały ekran przy długim napisie to to się nazywa Local Dimming.
Zobacz jak z krótkim napisem - powinno podświetlić tylko środkową część ekranu.
Przestaw local dimming na minimum (niestety nie ma opcji całkowitego wyłączenia).
Chyba wszystkie tv podświetlane krawędziowo będą mniej lub więcej pokazywać ten efekt.
 

brulak10

New member
Sprawdzę z tymi ustawieniami. Kolega ma Sony XE8505 i sprawdzałem u niego czy taki efekt występuje i nie zauważyłem tego, zaczynam żałować tego zakupu. Większość filmów oglądam z napisami, mega wkurzający efekt.
 

lasyk

New member
Witam, Panowie mam mu7002 55" od prawie dwóch miesięcy, mam problem przy wyświetlaniu napisów. Mianowicie gdy się pojawiają, podświetla się cały ekran (rozjaśnia się), gdy znikają ekran się przyciemnia.


Mam dokładnie to samo w filmach z napisami. mało tego. Jest tak również gdy na ekranie w ciemnej scenie pojawia się źródło światła. Rozjaśnia się cały ekran, czerń blednie, obraz traci głębie. Wyraźnie to zaobserwowałem w "piraci z karaibów - Zemsta salazara" I fakt jest to irytujące i nie ma nic wspólnego z pozytywnym odbiorem obrazu. I dzieje się tak przez ten syfiasty local dimming...
 

lasyk

New member
O ile dobrze rozumiem to 2160p@60hz wymaga kabla hispeed. Inna sprawa to czy problem nie leży po stronie karty graficznej w PC.

I taki mam, bo gdybym nie miał to w 2160p nie osiagałbym wiecej niż 30fps. katra graficzna sprawna z całą pewnością. Posiadam gtx 980 ti. Nie wiem w czym tkwi problem.. Kiedy zmieniam rozdzielczość pulpitu w panelu sterowania to w każdej rozdzielczości powyżej 1080p aż do 2160p mam odświeżanie 30hz. Widzę to w:
Panel sterowania-->ekran-->rozdzielczość ekranu-->ustawienia zaawansowane-->monitor.
Czy ktoś kto gra w gry na tym TV mógłby poświęcić kilka minut i powiedzieć mi czy tak też ma? Wydaje mi się, że to nie jest normalne, żeby TV działał w 60Hz tylko w 1080p i 4k a w innych rozdzielczościach już tylko w 30Hz.
 

adawro

New member
I taki mam, bo gdybym nie miał to w 2160p nie osiagałbym wiecej niż 30fps. katra graficzna sprawna z całą pewnością. Posiadam gtx 980 ti. Nie wiem w czym tkwi problem.. Kiedy zmieniam rozdzielczość pulpitu w panelu sterowania to w każdej rozdzielczości powyżej 1080p aż do 2160p mam odświeżanie 30hz. Widzę to w:
Panel sterowania-->ekran-->rozdzielczość ekranu-->ustawienia zaawansowane-->monitor.
Czy ktoś kto gra w gry na tym TV mógłby poświęcić kilka minut i powiedzieć mi czy tak też ma? Wydaje mi się, że to nie jest normalne, żeby TV działał w 60Hz tylko w 1080p i 4k a w innych rozdzielczościach już tylko w 30Hz.

Coś widzę w tym linku:
https://steamcommunity.com/discussions/forum/11/144513248273680452/
Możliwe, że to 60Hz w 2160p jest oszukane - i tak na prawdę mimo ustawienia spada do 30Hz.

Możliwe też, że TV ma problem ze skalowaniem obrazu pośrednich rozdzielczości - zobacz ograniczenia dla funkcji PIP i sygnałów 4K UHD w instrukcji.
Przy 2160p nic nie musi już skalować więc wyciąga te 60Hz
 

rafald86

New member
Sprawdzę z tymi ustawieniami. Kolega ma Sony XE8505 i sprawdzałem u niego czy taki efekt występuje i nie zauważyłem tego, zaczynam żałować tego zakupu. Większość filmów oglądam z napisami, mega wkurzający efekt.

Ja właśnie poważnie myślę nad zakupem tego Samsunga. Czy efekt z tymi napisami jest największą wadą tego telewizora? Czy są jakieś inne jeszcze w porównaniu do tego sony?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony ma dużo, dużo większe możliwości multimedialne.
Dla niebieskich cena na Samsunga 4299 zł, Kalibracja gratis.
 

dzbbdg

New member
Ja mam od 2 tygodni ue55mu7052. Zakupiony w neonet za 4200. Telewizor wygląda bardzo dobrze praktycznie ma tylko widoczna ramkę na dole z przodu obudowy. Z tyłu ma maskownice i wygląda jakby nie miał żadnych wejść, zgrabna całość . Idą od niego tylko dwa kable które można schować w nóżkach. Jeśli chodzi o obraz to po ustawieniach otrzymanych od KIKI jest bardzo dobrze. Oglądając filmy w całkowicie ciemnym pokoju gdy na ekranie robi się ciemno nie ma żadnej poswiaty od telewizora czyli czerń jest czarna[emoji12] Nie zauważyłem tych objawów z napisami. Oglądając sport nie ma smuzenia Telewizor chodzi z dekoderem orange i tutaj zero problemów pilot bez problemu przy pierwszym uruchomieniu działał z dekoderem. Do tv podłączony jest xbox one i wszystko jest idealnie, nie ma żadnych opóźnień i tym podobnych. YouTube na telewizorze śmiga aż miło. Przełączajac się pomiędzy oglądaniem z dekodera a aplikacja YouTube trwa to ułamki sekund. Zero lagow ładowania, klikasz i masz. Pod tv podłączony jest również dysk 4tb 2.5' wykrywany bez problemu. Z dysku filmy odtwarzane w formacie 4k chodzą bez jakichkolwiek przyciec nawet przewijanie filmu czy też przesunięcie na połowę filmu paska postępu skutkuje natychmiastowym odtwarzaniem od tego fragmentu. Podsumowując jako zwykły użytkownik nie wnikający w tabele i wykresy jestem mega zadowolony. Nie wiem czy dałbym za ten telewizor 5000zl tyle ile kosztuje normalnie ale jeśli miałbym go kupić ponownie za 4200 brał bym bez zastanowienia. Jedyny minus to brak wyjścia JACK przez co zmuszony byłem do kupna nowego wzmacniacza[emoji38]. Ogólnie polecam jedynie żałuję że nie wziąłem go w wersji 65 cali ale niestety tutaj budżet juz nie pozwalał na to, a po kilku godzinach oglądania oko przyzwyczaiło się do wielkości i telewizor zrobił się za maly[emoji14]

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

testa

New member
Mam dokładnie to samo w filmach z napisami. mało tego. Jest tak również gdy na ekranie w ciemnej scenie pojawia się źródło światła. Rozjaśnia się cały ekran, czerń blednie, obraz traci głębie. Wyraźnie to zaobserwowałem w "piraci z karaibów - Zemsta salazara" I fakt jest to irytujące i nie ma nic wspólnego z pozytywnym odbiorem obrazu. I dzieje się tak przez ten syfiasty local dimming...


Trochę mnie przeraża to co napisałeś. W tym tygodniu planuje kupić tego samsunga, głównie pod filmy z napisami. Jeżeli sprawa wygląda tak nieciekawie chyba przyjrzę się bliżej philipsowi pus7502.
To jest aż tak bardzo widoczne ? Nie da sie tego jakoś wyłączyć np. ustawienie local dimming na minimum ?
 
Do góry