Samsung KU6400 vs KU6470

nelik1987

New member
Cześć, wybieram telewizor i musiałem jednak napisać tutaj i zapytać Was o opinie. Z szerokiej gamy telewizorów wybrałem ostatecznie Samsunga głównie ze względu na oprogramowanie, i fakt, że telefony i tablety w domu to właśnie Samsung.

Poszukiwania zawęziłem do 2 modeli KU6400 i KU6470.
Porównałem parametry na stronie samsung czyli u samego źródła bo jak wiadomo strony sklepów mają błędy.
W zasadzie nie znalazłem różnic poza jedną, napisane jest że KU6400 nie osługuje sterowania głosem oraz ma inny pilot
KU6400 pilot TM1640A
KU6470 pilot TM1680A

Czy faktycznie KU6400 nie obsługuje sterowania głosem?

Czy są jeszcze jakieś znaczące różnice bo różnica w cenie jest dość duża około 450 zł (KU6400 jest tańszy)
 

rysiekrj

New member
Witam
Posiadam TV Samsung 49KU6400 od ok. pół roku. Istotnie dedykowany pilot nie obsługuje sterowania głosem. Myślę, że gdyby nawet posiadał taką funkcję, to pewnie zostałaby przeze mnie wyłączona. Co do różnic między podanymi modelami, to nie analizowałem zakupu KU6470.
Jak na razie KU6400 spisuje się bez zastrzeżeń.
 

sam2017

New member
Witam.
Ja również jestem właśnie na etapie wyboru tv.
Rozważam m.in. samsung ku6470 i ku6400.

Próbuję też porównać ku6470 do ku6450. Bezskutecznie!
Czy ktoś mógłby oświecić jakie są między nimi różnice?
 

adam80

Member
W 49KU6400 jest matryca SVA, moim zdaniem lepsza — dobre kąty, przy zachowaniu czerni, z minusów (jak dla kogo) to pilot bez mikrofonu. Stopka w 6400 w rzeczywistości wygląda lepiej niż na zdjęciach i nie przypomina „kurzych łapek” z poprzednich lat.
 
Ostatnia edycja:

nelik1987

New member
Czy w takim razie pilot można dokupić osobno? Czy telewizor KU6400 będzie miał sterowanie głosowe z mikrofonu wbudowanego w telewizor (czy w ogóle taki mikrofon jest wbudowany?)
 

adam80

Member
W TV niema mikrofonu,ale można użyć aplikacji na smartphona, gdyby dokupić pilota TM1680A to też powinno działać, aczkolwiek w tym przypadku lepiej zapytać u źródła.
 
Ostatnia edycja:

nelik1987

New member
Zdecydowałem się jednak na 49 calowy telewizor czyli jak rozumiem w tym samym modelu tzn 6400 w rozmiarach 49 i 55 cali są różne typy matryc?
 

adam80

Member
W 49 i 55 jest SVA, 43 i 65 cali VA, ale tego na 100% nie można być pewnym, ja mam 49 cali i sądząc po dobrych kątach i kontraście mam matrycę SVA, mam w rodzinie model 48JU6000 z matrycą VA, tam już przy niewielkim kącie oglądania obraz traci kontrast.
 
Ostatnia edycja:

nelik1987

New member
OK, dzięki za pomoc, zamawiam model 6400 w rozmiarze 49 cali bo stwierdziłem że 55 cali przy tak niewielkiej odległości jaką mam do telewizora to wystarczająco, obecnie mam 40 cali więc to i tak będzie przeskok.

Dzięki wszystkim za pomoc
 

kaziu106

Member
Jakiś mega stary lcd 32 lub 40 cali....będzie oglądał z ok. 3 m. głównie na wprost, materiał z kablówki, w przewadze filmy, sportu mniej..... Jest to w sumie znajomy mojego przyjaciela i prosił mnie o doradzenie w wyborze tv. Nie byłem u niego w domu ale z tego co mi dzisiaj przez tel. powiedział to ma warunki takie jak wyżej. Wstępnie jest zdecydowany na któryś z tych dwóch modeli ( budżet do ok. 3000 max 3200 ). Zastanawia się czy wato dopłacać do 6470?
 

adam80

Member
Różne stopki-kwestia gustu, wyszukiwania głosowego- jak komu potrzebne, no i najważniejsza kwestia matrycy, ja mam SVA, moim zdaniem taniej i lepiej. KIKI widzę że preferuje VA, chętnie bym się dowiedział dlaczego?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie preferuję ani IPS ani VA. To zależy od potrzeb i modelu.
W tym przypadku właśnie tak bym doradził.
 

adam80

Member
Pytałem bo odniosłem (widać mylne) wrażenie że nie masz przekonania do matryc SVA, i byłem ciekaw dlaczego. Pozdrawiam.
 

kaziu106

Member
Różne stopki-kwestia gustu, wyszukiwania głosowego- jak komu potrzebne, no i najważniejsza kwestia matrycy, ja mam SVA, moim zdaniem taniej i lepiej. KIKI widzę że preferuje VA, chętnie bym się dowiedział dlaczego?
Dlaczego wg. Ciebie SVA jest lepsza? Pomijając kwestię ceny. Ps. no i która jest lepsza pod względem czerni SVA czy VA?
 

adam80

Member
Przed ku6400 miałem Toshibe L7453 super TV z pełnym podświetleniem na 10 bitowej 100hz matrycy IPS, w dzień obraz rewelacja, wieczorem jednak słaba czerń przypominała że to IPS, za to kąty były rewelacyjne, po kupnie samsunga czerń rewelacyjna (różnicę widać również w dzień), liczyłem na kiepskie kąty - a tu niespodzianka, jest prawie jak na toshibie, a może i lepiej bo wieczorami czarny pod kątem nie "srebrzy" Nie mam nic do VA, pod warunkiem że się je ogląda centralnie, no chyba że w modelach dwa razy droższych.
 
Ostatnia edycja:
Do góry