samsung ue40d5500 sam sie wyłacza i włącza

danielos81

New member
witam wszystkich
od wczoraj mój tv ue40d5500 po włączeniu sam sie wyłącza i włącza. i tak cały czas, nie reaguje na pilota, nie pomaga dłuższe trzymanie exitu. po wyłaczeniu z sieci na jakiś czas jest to samo. dzisiaj podpiąłem internet kablem bo myślałem że cos sie zaktualizuje ale minęła godzina i nic, także podłączenie do hdmi nic nie pomogło a także zgranie na usb aktualizacji ze strony samsunga. telewizor ma około 5 lat ale był mało używany.
jakaś podpowiedź ?
 

berthold61

New member
nie wiem czy to działa tak samo jak seria F ale nie zawadzi sprawdzić
wył tv guzikiem , potem po kolei naciska info/menu/mute/start , jak działa to wyskoczy ci ramka z danymi i tam jest opcja resetu
 

byny

New member
Witam trochę odświeżę temat ponieważ spotkała mnie dzisiaj identyczna usterka w tym modelu i to już drugi raz. Gdy po raz pierwszy wystąpiła awaria mechanik oświadczył że to jest typowa usterka dla tego tv tj. restart co około 15 sek i wtedy do wymiany/naprawy jest płyta główna. Niestety w moim przypadku restart były częstsze bo co około 1-2 sek. w takim przypadku awarii ulega zasilacz, a konkretnie jeden z układów scalonych który znajduje się w zasilaczu trochę się przegrzewa. Bardzo łatwo można zdiagnozować czy to aby na pewno jest wina w/w scalaka, po prostu bierzemy suszarkę, włączamy koniecznie zimny nadmuch i chłodzony układ. W moim przypadku po schlodzeniu scalaka tv działał normalnie tj. włączył się bez problemu, natomiast gdy przestałem chłodzić lub zmieniłem nadmuch na ciepłe powietrze tv się restartował. Jak mi się uda to wrzucę foto o który układ mi chodzi. Kupując używany zasilacz rozwiązałem problem z restartem i tv działał normalnie (tj. przez około 2 lata) aż do dzisiaj gdzie znów tv wpadł w pętlę restartu.
 

danielos81

New member
Moj TV po wymiane chodzil nieco ponad 6 mcy, uzywany nie czesto jako drugi w domu. Znowu pojawil sie ten sam problem, ale juz nie naprawialem. Sprzedany za 300zl. Kupiłem 32 calowego Thomsona smart. Na jakis czas bedzie spokój.
 
Do góry