Samsung Direct LED

jarek198867

New member
Witam ponownie wszystkich na forum. Nie wiem czy nie potrafię szukać informacji na forum, czy po prostu nikt nie zwraca uwagi na to, o co chcę zapytać. Planuję zakup nowego telewizora LCD z podświetlaniem LED. Jak wynika z działu myślę o Samsungu. Od razu nasuwa się pierwsze pytanie – w myślach mam jeszcze LG lub Panasonic. Czy Samsung to dobry wybór? Myślę o przekątnej 55 – 60 cali. Z tego co już zdążyłem przeczytać, to mimo programów nadawanych w FullHD, lepiej wybrać telewizor 4K dla takiej przekątnej. Chyba, że ktoś mnie wyprowadzi z błędu. Wiadomo, każdy producent ma swoją technologię, jakieś tam bajery. Ja trochę nie nadążam za technologią. Ja pamiętam czasy kiedy jedną z właściwości TV była częstotliwość odświeżania. Teraz widzę, że każdy producent zamienił tę właściwość na jakąś tam podobną (nie wiem, może żeby zamydlić oczy potencjalnym kupcom). Ja myślałem wg dawnych parametrów o 100 – 400 Hz. Nie wiem czy jest jakiś przelicznik jeśli mam np. PQI = 900 czy 1300. No i kolejna ważna kwestia – sposób podświetlania matrycy. Chyba często pomijany w opisie telewizorów. Zetknąłem się z tzw. cloudingiem w telewizorach Edge LED. Dlatego szukam TV z podświetlaniem Direct LED. Smart TV jak najbardziej tak, 3D niekoniecznie, ekran płaski (w sensie niezakrzywiony). Może podsumuję mój dotychczasowy wywód:
Marka: Samsung (ew. LG, Panasonic) – do potwierdzenia czy dobry wybór
Typ: LED
Przekątna: 55 – 60”
Technologia: 4K – do potwierdzenia czy warto przy takiej przekątnej.
Dawniej częstotliwość odświeżania: 100-400 Hz
Podświetlanie matrycy: Direct LED – czy to dobry wybór?
Smart TV: tak
3D: niekoniecznie
Ekran: płaski.
Wiadomo że wg moich wymagań koszt nie będzie mały. Ale dobrze jakby coś znaleźć poniżej 5 tys. zł.
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam po kolei:
4K-moim zdaniem warto.
odświeżanie:dawniej czy dzisiaj to zawsze liczy się odświeżanie natywne matrycy:50/60 Hz, 100/120, 200/240 Hz innych nie ma.W 99% dostępne i istotne są 50/60 hz i 100/120 Hz.
Direct Led FALD tak, ale występuje przeważnie w bardzo drogich topowych TV."Zwykły direkt led" czyli bez pełnego podświetlenia w "tanich modelach" często jest gorszym rozwiązaniem od Edge Led.Zależy jak się trafi ?
Z FHD polecam Samsunga UE60J6240 "tani" bardzo fajny TV.Matryca Sharpa-120 Hz. Z UHD polecam Samsunga UE55KS7000 matryca Samsunga VA-120 Hz
 

jarek198867

New member
Po czym poznać czy Direct LED w danym modelu jest gorszy od Edge LED? I co z cloudingiem? Spotkałem się z tym osobiście i mnóstwo razy na forach. Nie można tego reklamować itd. Stąd mój pomysł z Direct LED. Ogólnie chodzi mi o dobrej jakości obraz bez żadnych prześwietleń. Nie musi to też być samsung. Skoro uważasz, że 4K warto wziąć, to ja również się przychylam do tego. Wyobrażam sobie że FullHD na 4K lepiej będzie wyglądać niż na FullHD.
 

wilos

New member
Najlepiej polecam ci oglądać modele UHD z IPS matryca 60 hz (kupuj UHD bo obraz jest rewelacyjny z dobrego żródła FHD) można takie kupić do 3000 zł. Odradzam panele VA słabej jakości, mierne kąty.
Ja osobiście oglądałem LG, samsunga oraz Sharpa. Z tych 3 najlepiej wizualnie design(wykonanie obudowy ) Sharp LC-55CUF8472ES , obraz , skalowanie do UHD o wiele lepszy niż w samsungu i LG.
NETFLIX dodany wczoraj rewelacja - dużo filmów i seriali w UHD.

A oglądałem modele SAMSUNGA 6... z przodu, wykonanie obudowy - strasznie tandetne, czarne tanie plastiki, zle spasowane, wyginają się i trzeszczą. Produkcja Słowacja.
Sharpa masz produkcji polskiej (matryca 60hz, IPS) w zakładzie który od dawna produkuje TV.
 

jarek198867

New member
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Czy ktoś coś może jeszcze powiedzieć na temat tego telewizora bądź samej marki Sharp? Dużo napisałeś, czego nie można przeczytać w specyfikacji produktu na stronie sklepów. Ale widziałem, że jest Direct LED. Poprzedni kolega pisał, że Direct LED w tańszych telewizorach może być gorsze niż Edge LED. Czy widać różnicę na plus dla Direct LED w tym modelu? I czy przy Direct LED mogę trafić na nierównomierne podświetlenie matrycy?
 

wilos

New member
Nie jest to zauważalne w moim modelu. Polecam CI ShARPA, no chyba że masz wyższy budżet.
Trafić zawsze można - po tym co przeczytałem o Samsungach jak sie psują i jak serwis traktuje klientów to mnie przekonało sefinitywnie do SHARPA
 

jarek198867

New member
Wezmę go bardzo pod uwagę. Cena jest naprawdę świetna. Super informacje podałeś, które są dla mnie ważne a sam nie do końca na nich się znam. Przykładowo matryca IPS. U nas zawsze kupowaliśmy Samsung albo LG. Nawet bardziej LG. Widzę jednak różnicę między tym kupionym ładnych parę lat temu, a tym co był kupiony niedawno. Starszy model wygląda na solidniejszy, na pierwszy rzut oka wygląda, że zostały użyte lepsze materiały. Dlatego chciałem spróbować czegoś innego. Myślałem o Panasonicu. Teraz pomyślę o Sharpie. Fajnie jakby ktoś jeszcze dał opinię ogólną co do marki
 

jarek198867

New member
ekstra, super, dzięki. A czy ten model występuje z większymi przekątnymi? 55" cali obrałem jako minimum. jakby był większy to bym się zastanowił nad większym. jeśli nie, to zdam się na Wasze opinie i wybiorę 55". Spełnia moje kryterium, a i opinie jak widać dobre
 

jarek198867

New member
Zaczyna mi się podobać. Wiem, jestem upierdliwy, ale nie wiem jeszcze jaką przekątną chcę. Prawie na 100% przekonałem się do Sharpa, ale przekątna... czy polecacie jakiś inny model Sharpa co by miał takie właściwości jak omawiany, tylko z większą matrycą? Obecnie użytkuję 42" i w nowym pokoju jest stanowczo za mały. 55" będzie większy, ale nie wiem czy wystarczający. Jest 4K, można zaszaleć :) Spodziewam się wyższej ceny, ale po prostu będę miał wybór. Być może zostanie omawiany 55"
 

jarek198867

New member
Witam, przepraszam, że długo się nie odzywałem, ale wiecie, święta, nowy rok itd. Jeśli chodzi o wybór, to wybrałem to co polecali koledzy, czyli Sharp 55”. Niestety jeszcze nie kupiłem. Widziałem go na żywo, stał obok jakiegoś Samsunga o tej samej wielkości i w tej samej cenie. Była różnica w obrazie. Na pewno kwestia ustawień, ale Sharp był jaśniejszy, kolory wyraźniejsze. A Samsung jakiś blady. Z żoną mamy jeszcze kilka innych wydatków a TV nie jest produktem pierwszej potrzeby. Jak wywiercę już dziurę w brzuchu i go kupimy, dam informację jakie wrażenia z oglądania 
 

jarek198867

New member
Witam Panowie po długiej przerwie. W końcu się zdecydowałem. W sklepie odradzili mi Sharpa - zdecydowanie. Polecili zaś Philips 55PUS6401. Póki co jestem zadowolony. Ładne kolory, android, ładnie śmiga, połączenie z telefonem śmiga. Tylko dźwięk :/ Może to jeszcze kwestia ustawienia, ale dźwięk jest jakby wydobywał się gdzieś z kartonowego pudełka. Masakra. Może coś spróbuję ustawić, ale chyba poprawy nie będzie. Myślałem, że wszystkie TV mają standardowy dźwięk. Jak np mój stary LG. Także muszę podłączać zewnętrzne głośniki, bo tego się nie da przesłuchać. Na szczęście TV ma wyjście słuchawkowe i tam podłączyłem głośniki od laptopa. Takie za 80 zł, ale są z subwooferem i efekt jest naprawdę ekstra. Myślałem o kupnie grajbelki ale myślę, że nie jest warto przy tym co mogę osiągnąć na tych głośnikach. Na pewno są tematy o tym TV, ale jakby ktoś chciał powiedzieć czy dobrze zrobiłem biorąc tego Philipsa zamiast proponowanego Sharpa, to będę wdzięczny :)
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Ktoś wie ile w ogóle ten Sharp bierze prądu ? ale nie ze specyfikacji tylko przy danych ustawieniach ktoś w ogóle to mierzył?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie lepiej. Dopiero modele koniec tego roku Sharpa i marzec 2018 mają być z udziałem produkcji Sharpa a nie Blaupunkta.
 
Do góry