SAMSUNG UHD-K8500 pierwszy problem z dźwiękiem

chmiel88

New member
Witam Was szanowni forumowicze

otóż zakupiłem SAMSUNGA UHD-K8500 i postanowiłem przetestować działanie plików *MKV
przechodząc do rzeczy 9 filmów (rambo, tożsamość bourna, szybcy wściekli) na około 70 innych filmów było GŁUCHYCH. Obraz super - dźwięku brak (hdmi 2.0a, kabel optyczny) ani na TV ani na Głośnikach dźwięku nie ma

Uprzedzając pytania próbowałem odczytu z płyt i z zewnętrznych nośników na wszystkich urządzeniach. Ścieżka dźwiękowa jest zakodowana w różnych standardach m.in. DTS HD MA, DTS, DD
Wgrany jest najnowszy soft 1009.
Najlepsze jest to, że na innym sprzęcie "starszym" Blurayu BD-H6500, i bezpośrednio na TV też SAMSUNG wszystko działa ok.

Czy macie jakieś porady jak się z tym uporać? w instrukcji jest napisane że w/w odtwarzacz powinien wszytko czytać, tym bardziej że stary czyta wszystko i dźwięk też jest ok
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Nie napisales nic na temat ustawien, tj czy dzwiek dekodujesz (do jakiego formatu) czy bitstreamujesz i jakim sprzetem audio dysponujesz i jak elementy Teoje systemu sa polaczone. Szklanej kuli nie mam ale zalozyc moge, ze problem lezy w ustawieniach lub/i niewlasciwym polaczeniu.
 

collider

New member
Bez reklam
Jak sama nazwa wskazuje to odtwarzacz bluray UHD i jest dedykowany do nosnikow na plytach bluray. Reszta to tylko ekstrasy. Najczesciej wina lezy po stronie sciaganych plikow a nie odtwarzaczy. Jezeli jest inaczej to zapewne kolejne aktualizacje przyniosa poprawe tego stanu.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
To nie ma nic do rzeczy. Odtwarzacz ma czytać to do czego jest przeznaczony i co ma w specyfikacji.
Samsung według mnie wypuścił gniota.

Ściągnąłem z tej strony thedigitaltheater.com trailer mkv w 3D. Dźwięk działa w dts, ale sprzęt się zawiesza, obraz miga, nie potrafi przesłać obrazu w 3d a według specyfikacji bluray odtwarza 3D. Zapuściłem na pioneerze bd 160 i wszystko działa.

Jeśli samsung tego nie naprawi to sprzęt nadaje się na śmietnik a ceny zleca maksymalnie.
To poczekam jak te ceny zlecą !
Zgadzan się z @coliiderem ;)
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Ustaw bezstratne audio i spróbuj. Niestety ten odtwarzacz jest zwalony jak pisał xseeb w wątku. Nie czyta rmvb, mam też wersje 1009. Do tego na stronie samsunga jest wciąż wersja firmware 1008,4, która w ogóle nie daje się zainstalować z poziomu usb. Po prostu wypuścili szmelc i do tego olewają użytkowników. Nie dziwiłbym się jakby nie dekodował dźwięku. Sprawdzę na swoim.

Przepraszam ale czynienie zarzutu, że nie czyta rmvb.....
 

collider

New member
Bez reklam
Kolego trzeba bylo zostac przy PC (tam mozna wszystko) a nie kupowac player UHD do ogladania sciagnietych z najciemniejszych zakatkow internetu plikow.
Znalazlem takie cos w instrukcji dotyczace kodeka Rmvb:

The RMVB format is supported only by models
made for China and Hong Kong.
-
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Tak kupilem i jestem zadowolonym uzytkownikiem. Polecam.
I do tych VHS potrzebujesz bluray UHD? Masakra ;).
Na marginesie czyta sie instrukcje a nie opisy sklepu Euro.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Zanim kupilem jakikolwiek sprzet interesowalem sie nim duzo wczesniej. Jezeli nie bylo polskiej instrukcji to sciagalem angielska i sprawdzalem specyfikacje i chocby pobieznie przegladalem. Czytalem tez fora czy testy by potem nie byc zdziwionym.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
A no cóż. Oczywiście reklamuj w sklepie albo oddaj jeżeli było kupione przez neta. Szkoda czasu. X300 Pionka ma tylko upscaling a nie odtwarza uhd blu ray. Podobnie Sony UH1, chociaż on ma 60 klatek i wyjścia analogowe audio. Pans pewnie zbyt drogi i mało popularny co do opinii...
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
To po co się odzywasz jak nie masz nic do powiedzenia?

Z infolinii mam korespondencję mailowa. Napisali 4 maile, że przekażą do działu programowego i skończyli konwersację.

Z mojej strony koniec rozmowy. Kolega napisał o mkv a wy guzik możecie w tym temacie napisać tylko się mądrzycie. Zadowoleni jesteście to idzcie oglądać sobie w 4k :)) a zapomniałem, że vvv nie stać bidulek będzie czekał aż ceny spadną a teraz to może sobie polizać przez szybę laptopa.
Wylałeś swój JAD ?
To teraz ochłoń 😘😘😘
 

chmiel88

New member
witam ponownie
kupiłem bluraya i do płyt i do mkv. Przy mkv niestety są problemy z DTS, natomiast TRUEHD wcale nie dekoduje.

ktoś pytał jak podpiąłem sprzęt.
1 kablem hdmi 2.0a di TV
2 toslinkiem do głośników LOGITECH z906 które dekodują DTS i DD

w ustawieniach BD bez względu na to jak był skonfigurowany dźwięk była cisza w większości MKV. Stary bluray BD-H6500 i TV UE46ES6800 czyta te same pliki bez "pierdnięcia".


narazie towar oddałem do EURO reklamując go z powodu oznaczenia na pudełku TRUEHD, którego nie czyta i DTS z którym mam problemy.
Prawdopodobnie będzie zwrot gotówki..

jeszcze się odezwę. Puki co odradzam wam kupno tego złomu
 

chmiel88

New member
Tak to jest jak sie kupuje bluray do odtwarzania filmow sciaganych z sieci.

Płyty płytami - wiadomo jakość i wygoda, ale skoro producent umożliwia odtwarzanie filmów z *mkv to dlaczego nie można z tego korzystać?

to tak jakbyś miał 2 samochody w garażu a mógłbyś jeździć tylko jednym ot takie moje zdanie :)
Bądź pozdrowiony
 

collider

New member
Bez reklam
Płyty płytami - wiadomo jakość i wygoda, ale skoro producent umożliwia odtwarzanie filmów z *mkv to dlaczego nie można z tego korzystać?

to tak jakbyś miał 2 samochody w garażu a mógłbyś jeździć tylko jednym ot takie moje zdanie :)
Bądź pozdrowiony

Mozna korzystac.Odsylam do instrukcji i obslugi odpowiednich kodekow do kontenera.

witam ponownie
kupiłem bluraya i do płyt i do mkv. Przy mkv niestety są problemy z DTS, natomiast TRUEHD wcale nie dekoduje.

ktoś pytał jak podpiąłem sprzęt.
1 kablem hdmi 2.0a di TV
2 toslinkiem do głośników LOGITECH z906 które dekodują DTS i DD

w ustawieniach BD bez względu na to jak był skonfigurowany dźwięk była cisza w większości MKV. Stary bluray BD-H6500 i TV UE46ES6800 czyta te same pliki bez "pierdnięcia".


narazie towar oddałem do EURO reklamując go z powodu oznaczenia na pudełku TRUEHD, którego nie czyta i DTS z którym mam problemy.
Prawdopodobnie będzie zwrot gotówki..

jeszcze się odezwę. Puki co odradzam wam kupno tego złomu

A ustawiles bitsteram w odtwarzaczu bo ianczej to wszystko on wysyla w PCM?
 

bubafat

Active member
Bez reklam
witam ponownie
kupiłem bluraya i do płyt i do mkv. Przy mkv niestety są problemy z DTS, natomiast TRUEHD wcale nie dekoduje.

ktoś pytał jak podpiąłem sprzęt.
1 kablem hdmi 2.0a di TV
2 toslinkiem do głośników LOGITECH z906 które dekodują DTS i DD

w ustawieniach BD bez względu na to jak był skonfigurowany dźwięk była cisza w większości MKV. Stary bluray BD-H6500 i TV UE46ES6800 czyta te same pliki bez "pierdnięcia".


narazie towar oddałem do EURO reklamując go z powodu oznaczenia na pudełku TRUEHD, którego nie czyta i DTS z którym mam problemy.
Prawdopodobnie będzie zwrot gotówki..

jeszcze się odezwę. Puki co odradzam wam kupno tego złomu

O ile jest to oczywiste, ze nie podlaczyles urzadzen sznurkiem do snopowiazalki, tylko odpowiednimi kablami, o tyle sposob podlaczenia urzadzen jakie wykorzystales do tego pozostawiles w tajemnicy. Skad czytelnicy moga sie domyslac czy nie podlaczyles moze odtwarzacza do soundbrara na przelotke tj. wykorzystujac zlacza HDMI-IN i OUT, czy moze rozdzieliles Audio i Video na poszczegolne HDMI i w jakiej konfigracji znalazl sie TOS-link ( tez mozna wyobrazic soebie kilka opcji). O braku mozliwosci dekodowania bitstreamu przez pewne urzadzenia ( a jakimi dysponujesz przeciez nie zdradziles), czy przeslania gestych formatow przez TOS-Linka juz nawet nie wspominajac.
Jak sam sie przekonales, w praktyce to bez znaczenia, ale dla kogos ,kto od kilku lat nie obcuje z odtwarzaczni Samsunga, albo nie wie, ze o tym , ze ani dekodowanie do PCM na pokladzie playera, ani funkcja Bitstream (Reencode do DD), nie pomoze z Dolby TrueHD, w przypadku multimediow nie pochodzacych z plyty, to tez nie jest takie oczywiste.
Sprawdzilem DTS dziala, DTS-HD generalnie tez, dekodujac DTS Core, przynajmniej w przypadku MKV, z M2TS nie mialem szczescia, z kilkoma plikami testowymi. Dolby TrueHD i Multichannel Flac nie dzialaja. Generalnie zachowuje sie jak moj odtwarzacz w TV Samsunga, sprzed nieco ponad 2 lat.
na przyszlosc musisz byc bardziej precyzyjny w opisach, nie chodzi tylko o to aby szybko rozwiazac Twoj problem, Forum to nie Consumer Support i ma sluzyc nie tylko Tobie, ale wszystkim, rowniez tym ktorzy beda szukali rozwiazania klopotow z wlasnych sprzetem, badz probowali ich uniknac eliminujac podczas wyboru, sprzet ktorego wlasciwosci moga wg nich byc wada. Warto miec to zawsze na wzgledzie.
 

Audio_33

New member
Witam, przeglądam oferty odtwarzaczy blu ray UHD i ten wydał mi się całkiem ok. Gdzieś przeczytałem, że brak HDR w tv 4k może stanowić problem. Czy to prawda?
 
Do góry