Problem z podłączeniem PC (laptop) z TV PDP

DarekS

New member
Witam wszystkich!
Jako nowy oczywiście użyłem opcji "Search" i prawie się udało. "Prawie" robi różnicę.
Otóż laptop to Legend (coś na podzespołach Toshiba) z kartą GeForce4 420Go z najnowszymi możliwymi sterownikami. W laptopie ustawiona rozdzielczość 1024 x 768 pikseli przy odświeżaniu 60 Hz.
A telewizor to plazma PS-42E7H.
Oba są połączone przewodem VGA - nowy i najlepszy jaki był w MM.
Opis problemu:
Na tv widać pulpit, ale bez ikon, bo jak sam stwierdziłem ekran laptopa nie pokrywa się z ekranem tv. Wytłumaczę: otóż jak ruszam myszką po monitorze laptopa to widzę wskaźnik, ale jak wskaźnik znika za prawą ścianką monitora w laptopie to ukazuje się na ekranie tv. Idąc dalej jak otwieram okna na ekranie laptopa to aby je widzieć na tv muszę je przesunąć za prawą ściankę laptopa. Wszelkie centrowanie obrazów na cały ekran, puszczenia filmów wyklucza oglądanie ich na tv - są tam poprostu niewidoczne.
Pytanie:
O co tu chodzi??? Co jeszcze muszę zrobić / zakupić / ściągnąć z netu????
Za wszelakią pomoc będę dźwięczny.

Pozdrawiam
Darek
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Musisz albo włączyć klonowanie obrazu, ale ustawić plazmę jako dołączony ekran i wtedy jak przeniesiesz okno z filmem na plazmę powinno śmigać.

Pozdrawiam
 

Markcox

New member
Tak jak napisała AR2 - jeżeli chcesz mieć wszystko tak samo na PDP co na ekranie laptopa, musisz ustawić wyświetlanie obrazów jako KLON.
W tej chwili podejrzewam (a nawet jestem pewien :p ) że masz ustawiony jako DUAL VIEW.
A propo tego wątku ja też mam pytania. W momencie kiedy mam ustawiony DUAL VIEW i PDP jako 2-gi ekran (dołączony) to bez problemu wyświetla mi się film, ale niestety nie ma napisów. Czy ktoś wie co może być tego przyczyną?? Wspomnę tylko że korzystam z sub-edit player'a

pzdr
 

DarekS

New member
Witam!
Dziękuję za pomoc, ale proszę o jeszcze. Otóż nie za bardzo łapię jak wykonać czynności, które zalecacie :confused:.Mam faktycznie ustawiony Dual View ale nie widzę nigdzie opcji pt. Klon... Proszę więc o dalsze instrukcje.

Wiele już kombinowałem, ale dalej to samo - j.w.
Co dalej?? jak zmusić kompa to współpracy z tym 40 kilogramowym maleństwem????
Pozdrawiam
Darek
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Dope

New member
Mi

Mi po podlaczeniu do lapka odrazu wskakuje odpowiedni obraz. Lapek z karta Ati x1600

Sprobuj zainstalowac program NVtools <program do zmiany ustawien obrazu>
 

sebol81

New member
Witam.
To może ja teraz spróbuję...
Od kilku dni mam plazme podłączoną do komputera (grafika to GeForce 6600) poprzez kabel D-Sub. Sterowniki to ForceWare 84.21. I tak...
Jeśli nie masz podłączonej plazmy to podłącz ją teraz. Wyłącz "DualView" (prawdopodobnie będzie potrzebny restart kompa) i nie baw się w żadne klony bo będziesz miał wyświetlany obraz zniekształcony albo na kompie albo na plazmie (tak jest u mnie). W sterownikach w zakładce "Pulpit -> Właściwości Ekranu -> Ustawienia -> Zaawansowane -> Zakładka Geforce -> nview Display Setttings" display mode wybierz "single display" a niżej w "current display" wybierz sobie na czym chcesz oglądać obraz - albo plazma albo komputer (na tym drugim będzie czarny ekran). Po wybraniu urządzenia docelowego warto jeszcze dokonać w nim ustawień poprez "Device setiing" znajdujący się poniżej wybieranego ekranu wyświetlania...
 
Do góry