Samsung K8500 pierwsze wrażenia

D

Deleted member 452525

Guest
Zakupiłem Samsunga za 1079zł. Zależało mi głownie na właściwościach sieciowych oraz dobrym obrazie jako, że zmienię tv, więc chciałem juz sprzęt przyszłościowy.
Wygląd to rzecz gustu. Brak wyświetlacza tylko dioda sygnalizacyjna. Tak naprawdę przy korzystaniu nie przeszkadza, bo do mp3 trzeba tv załączyć a płytę cd odczytuje od razu. Szukanie utworów niepotrzebne. Jesli chodzi o czytanie różnych formatów robi to szybko i jak na razie bez problemu. Łączenie po sieci bardzo szybko. Obraz brzytwa. Czy to divx czy blu ray. Skalowanie super. Dzwięk z filmów i sieci bardzo dobry. Z płyt cd i mp3 brakuje dynamiki. gra szczegółowo detalicznie, ale dynamika leży. Ampli mam onkyo 828. Z plików mp3 nie czyta polskich liter. Pilot troche za mały. Wyszukiwanie wieczorem klawiszy fatalne. Właściwie to nie klawisze tylko przyciski na wzór funkcji. Bateria cr2032. Tani nie jest, ale tańszy od konkurencji czyli sony uhp h1 czy bardzo drogiego panasonica ub 900, ub700. Odpukać póki co zwiechy nie zaliczył.

image upload

adult picture hosting

photo sharing websites

pictures upload

upload pics


post a picture
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 452525

Guest
Przy odczytywaniu rmvb z laptopa po sieci po paru minutach przeskakuje na kolejny film. Natomiast z usb w ogóle nie widzi formatu rmvb. To samo odtwarzam na tv bezpośrednio bez problemu. Co dziwne na stronie producenta nie ma wzmianki o rmvb a na stronie sprzedawcy taki format jest wpisany.

W instrukcji znalazłem na str. 59, że ma obsługiwać rmvb czyli feler sprzętu. Ściema samsunga jak zwykle.


Kolejny zonk z aktualizacją.
Aktualizuje po sieci, ale po usb już nie. Na polskiej stronie samsunga nawet nie ma plików aktualizacyjnych do ściągnięcia na usb.
Ściągnąłem nowszą wersję multi udostępnioną na stronie angielskiej. Po odłączeniu wifi odtwarzacz zapytał o szukanie update na usb, niestety wypisał, że aktualizacji brak. Nowa aktualizacja 1008,4 stara w bd 1008.
Cuda wianki. Coraz większy chaos.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 452525

Guest
Po zmianie rozszerzenia rmvb na avi odtwarzacz widzi plik. Niestety po uruchomieniu wypisuje..nieobsługiwany kodek RV40. Produkt niezgodny z umową. Według specyfikacji obsługuje RV30/ RV40
 
D

Deleted member 452525

Guest
Jest nowa aktualizacja 1009 po sieci. Oczywiście rmvb wciąż nie czyta, więc pozostaje konwertowanie formatu do mp4 lub avi. Druga sprawa to samsung się zdziadział. Mają okropny bałagan. Na stronie podają aktualizacje 1008,4, której odtwarzacz nie przyjmuje, bo jej po prostu nie widzi. Pozostaje tylko po sieci. W sieci jest już nowa 1009 a na stronie wciąż trzymaja tą, która jest bezużyteczna. No chyba, że ja mam jakiś dziwny sprzęt i nie czyta aktualizacji z usb.
 
D

Deleted member 452525

Guest
A co tak się uparłeś na to rmvb? Nie ma lepszych formatów?

Bo nie lubie jak ktoś mnie oszukuje. Ty lubisz? Dlatego kupiłem ten odtwarzacz, bo oprócz dobrej jakości obrazu ma czytać rmvb. Obraz jest bardzo dobry, ale formatu nie czyta. Mam 300 plików rmvb i co mam teraz specjalnie konwerować do innego formatu?

W odpowiedzi z samsunga otrzymałem tylko info, że mam wgrać aktualizacje z ich strony, której odtwarzacz w ogóle nie obsługuje. Poza tv i telefonami to jak widać cała reszta z samsunga to badziew. Z resztą bardzo dawno miałem jakiś bd z sams to była tragedia.
 
Do góry