Samsung UE60J6240

marc1nn

Member
Cześć,

Czy ktoś ma podobny problem z niebieskimi / fioletowymi plamami na matrycy? U mnie pojawiły się niedawno i zastanawiam się czy da się coś z tym zrobić, czy już pora na wymianę po 5,5 roku.
 

Attachments

  • 20220916_081747.jpg
    20220916_081747.jpg
    389,1 KB · Wyś: 48

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli Ci faktycznie mocno dokuczają na obrazach programowych to niestety pora już na wymianę.
I tak jeszcze w miarę wygląda. Na dynamicznych obrazach tego nie będzie wiele widać.
A jakie masz warunki i potrzeby na nowości ?
 

marc1nn

Member
Trochę przeszkadza na jasnych scenach. Przy Broad Peak miałem fioletowy śnieg 🤣

Mam 4m do ekranu, podłączona tv naziemna, czasem coś tam poogladamy, poza tym Netflix, YT. Zastanawiam się nad 65 Oled lub 75 LED. W marketach można spotkać ostatnie sztuki z ekspozycji QE75Q77AAT za 4800 i QE75Q80AAT za 5800. Nie wiem czy TV z ekspozycji to nie za duże ryzyko.
 

boxster

Member
Od kilku dni mam problem z matrycą ma moim Samsungu. W okolicy środka ekranu pojawiły się dwa znacznie jaśniejsze punkty świetlne. Zadzwoniłem do pobliskiego serwisu RTV i poinformowano mnie, że to najpewniej problem z soczewkami w układzie podświetlenia - odpadły dwie soczewki. Z relacji serwisanta naprawa konkretnych dwóch punktów jest nieopłacalna, gdyż najprawdopodobniej w krótkim czasie zaczną pojawiać się problemy w innych częściach ekranu. Osoba zaproponowała wymianą całości podświetlenia za kwotę 800 PLN. Pytanie, czy jest to cena akceptowalna i czy rzeczywiście nie warto naprawić/kleić tylko uszkodzonych soczewek?

20230814_130148.jpg
 
Do góry