Samsung UE60J6240

maniek530

Banned
Fach-man w Saturnie wszedł w MS i potwierdził matrycę 100/120Hz (60"j6240) - 1 w symbolu to właśnie te matryce jeśli jest 6 to matryca 50/60Hz
U mnie AMP z jednym suwakiem.
Obraz na wprost OK ale jeszcze nie bawiłem się z ustawieniami - kąty ma słabe no ale to VA więc coś za coś.
PS3 śmiga pięknie - inpug niski wszystko działa płynnie
Narazie testuję - zobaczymy czy zostanie u mnie na stałe - mam 30 dni na oddanie
 

kubik20

New member
Idź do tego sprzedawcy, niech pokaże mi menu serwisowe w tym tv. W 60" na 1000% jest 120.hz matryca sharpa. Wiem bo mam ten tv

Wysłane z mojego ZUK Z1 przy użyciu Tapatalka
 

maniek530

Banned
jakby ktoś miał wątpliwości :
IMG_20161127_123644_resized_20161128_125132246.jpg
 

maniek530

Banned
Chciałem się zapytać użytkowników tej serii bo ostatnio zaobserwowałem dwie rzeczy :
- na transmisji np. meczu przy szybkim ruchu krawędzie np. koszulek zawodników lekko się "szarpią/strzępią" -ale tylko na kolorze czerwonym - inny kolor jest ok
- nieraz na obrazie przy szybszym ruchu obraz klatkuje na ułamek sekundy - zwalnia znacząco
Sama jakość obrazu (kolory i wyrazistość) po ustawieniach jest OK.
Wszystkie upłynniacze mam wyłączone.
Zaobserwowaliście coś takiego i co może być przyczyną ? - nie powiem czasem to irytuje ! Wcześniej Philips 47PFL6007 i to samo źródło i nie było takich problemów !
Wina matrycy, procesora ? Toć to budżetowy sprzęt więc może nie należy wymagać za dużo ???
 

nightcon

New member
Salute :D Jestem, myślę, że jestem szczęśliwym posiadaczem UE60J6240. O tyle, że za sugestią tego forum polazłem w phillipsa 55pus6561. Sprawdziłem 3 egzemplarze z MM Torun (09/2016). Wszystkie miały wady. Tragiczny banding , plus jeden w ogóle góra naświetlanie jak ze słońca :) . Żeby nie rozszerzać dalej opowieści. Pan w MM (ogarnięty!) polecił mi tego sama. Wróciłem do domu ogarnąłem, kupiłem, sprawdziłem w domu i.
Ma wszystko to co trzeba dla:
- Filmy hd
- monitor
- input lag ok

Obraz ogarnąłem kalibracją podaną wcześniej ale jakoś blado więc kalibrację zrobię prv.

Stwierdziłem, że jak za 2 lata i tak wymienię tv to na serio te błyskotki 4k - hdr nie mają znaczenia bo przed tym jeszcze długa droga zanim w domu u nas będzie (mam dostęp do 4k i hdr i jest on znikomy na dziś).

Nie mniej czy tam więcej: nie jestem żadnym reklamowcem ale wybralem tego sama zamiast phillipsa na okres 2 lat. Jak ktoś ma pytania to prv.
 

nightcon

New member
edit: to mało mało, wiem ale sporo by pisać - strasznie zadowolony jestem jako przesiadkowieć z plazmy st60e. Jak ktoś będzie chciał opis co jest ok, a co szit to napiszę.
 

maniek530

Banned
A nie zaobserwowales tych minusikow o ktorych pisalem ?
Tak od siebie : mam ampli I kd ale misze przyznac ze dzwiek z samego tv jest naprawde dobry - o niebo lepszy niz na poprzednim Philu !
 

nightcon

New member
A nie zaobserwowales tych minusikow o ktorych pisalem ?
Tak od siebie : mam ampli I kd ale misze przyznac ze dzwiek z samego tv jest naprawde dobry - o niebo lepszy niz na poprzednim Philu !

Nie - przeszedłem z plazmy panasonica gt60e więc bym ogarnął. 3 phillipsy (rocznik 09/2016) oddalem spowrotem do sklepu bo niby były najlepsze tej klasie cenowej. Podejrzewam, że Kiki potwierdzi, że jeśli masz tv na 2-3 lata to ten tv co wziąłem jest najlepszą alternatywą. Nie razi mnie tak ani clouding ani banding w tym tv, a to 60" jest. Nie żałuje zmiany i ani grosza kasy na tego tv. Jak coś się zepsuje to dam znać. Dam go do kalibracji profesjonalnej i zobaczę ile można wyciągnąć z niego.
 
Ostatnia edycja:

kubik20

New member
Dajcie dane jak zrobić kalibracje, bo ostatni zrobiłem, ale nie jestem zadowolony

Wysłane z mojego ZUK Z1 przy użyciu Tapatalka
 

majkwro

New member
Witam, myślę nad tym tv (tak samo jak myslalem juz o tcl58, sony 55w805c) ale szukam duzego tv fhd 100/120hz. Pytanie do uzytkownikow: jak dziala smart tv (jak dzialaja: ipla tvn i tvpplayer, netflix-pelna funkcjonalnosc czy jakies zawiechy itp? Jak tv dziala po podlaczeniu do kompa? Czy nie laguje myszka jak podobno jest to w tcl 58? Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

maniek530

Banned
Chodzi mi o coś darmowego...

Wysłane z mojego ZUK Z1 przy użyciu Tapatalka

???????????
darmowo to masz podane ustawienia tego TV a kalibracji profesjonalnej nie zrobisz sam

Witam, myślę nad tym tv (tak samo jak myslalem juz o tcl58, sony 55w805c) ale szukam duzego tv fhd 100/120hz. Pytanie do uzytkownikow: jak dziala smart tv (jak dzialaja: ipla tvn i tvpplayer, netflix-pelna funkcjonalnosc czy jakies zawiechy itp? Jak tv dziala po podlaczeniu do kompa? Czy nie laguje myszka jak podobno jest to w tcl 58? Pozdrawiam

Smart (Tizen) działa bezproblemowo - oczywiście wszystko zależy od neta jakim dysponujesz, kompa nie podłączałem więc się nie wypowiem
w tej cenie trudno o lepszy TV z tymi parametrami - na 2-3 lata w sam raz !
 

majkwro

New member
Tv zamowiony, teraz czekam na przybycie, zdrowaski i bede testowal matryce... jest jakas nowsza paczka do testow na wszelkie bolaczki matrycy? Dysponuje jakas z 2013. Ma ktos cos nowszego?
 
Do góry