Samsung 65JS9500 vs 65KS8000

cytruus

New member
Witam,
Jestem na kupnie TV ( założenia 65 cali) i stanąłem przed dylematem jak w temacie
65JS9500 vs 65KS8000
W sklepie na S mogę dostać JS9500 za 14k
minus: towar z ekspozycji 6 miesięcy na chodzie...., zakrzywiony ekran
zalety - podświetlanie strefowe, 3D, HDR?, szybkość obróki obrazu

KS8000 - cena nominalna 12K
minus - brak 3D
zalety - HDR

Oczywiście różnią się zakrzywieniem obrazu ale zeszłoroczne lepsze model wszystkie były krzywe ;)
Porównianie w sklepie (choć na ten moment tylko na materiale promocyjnym) wizualnie nie pokazało mi różnic ... a sugerujać się opisami myślałem że podświetlanie strefowe zaowocuje lepszą czernią.

Przeznaczenie TV - telewizja + filmy (źródło NC+), w perspektywie też i gry stąd mnie kusi samsung jako niski lag w przeciwieństwie np do Sonego
Pokój z ekspozycją południową
Odległość od TV jakie 2,8 - 3m

Odwieczne pytanie - czy warto dopłacić ?
 

jarek9306

New member
ciężki wybór ks8000 moim zdaniem słabszy... hdr.... hmm czytałem test tego tv w którym autor testu pisze ze tv przy sygnale hdr jest w stanie przez dłuzszy czas utrzymać jedynie 540 nitów czyli tyle ile bez hdr.... wartość maksymalna 1500 nit działa tylko przez 2 sekundy :p no i to podświetlenie tylko od dołu... i nie jest zbyt równomirne... i wygaszanie z tego powodu też lipa js9500 to owiele lepsza opcja... tyle tylko ze z wystawy nie chciałbym tv... codziennie po 12h js9000 i js8500 na wystawie maja powypalane rogi... jak zużyty jest ten model??
 

cytruus

New member
JS9500 - trafił do sklepu w grudniu więc zakładałbym że 6mcy na wystawie - wg relacji sprzedawcy, bez wchodzenia w menu ...
 

barburian

New member
Bez reklam
A czemu nie SONY 65XD9305 ?

A jak Ci się nie śpieszy poczekaj na Philipsa 65PUS7601 Direct LED 128 stref i cena 11 tyś ...

A jak chcesz poczekać i masz więcej kasy to Samsung 65KS9500 Cena 15.900 - Na niemieckich forach oceniany jak DX900
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam zgoda KS9500 po pierwszych testach to jest klasa TV ! Tylko kolega wybiera między 65JS9500 vs 65KS8000 ? Ale faktycznie jak stać to oczywiście warto dołożyć do 65KS9500 ! Tylko ten kurs złotówka leci na łeb...
 

cytruus

New member
A czemu nie SONY 65XD9305 ?

A jak Ci się nie śpieszy poczekaj na Philipsa 65PUS7601 Direct LED 128 stref i cena 11 tyś ...

A jak chcesz poczekać i masz więcej kasy to Samsung 65KS9500 Cena 15.900 - Na niemieckich forach oceniany jak DX900

Dzięki za poradę ...
Sony - nie wiem czy dokładnie ten model ale input lagi na Sonym były rzędu 50 vs 21 na Samsungu ...

O Philipsie poczytam ... cena atrakcyjna ale nie wiem na ile rzeczywiście dobry jest to sprzęt....
 

cytruus

New member
KS9500 ... nie ma to jak zawsze poczekać na flagowca .... tylko że to już kolejne X tysięcy dodatkowo ... choć przy tej cenie faktycznie 2k więcej i zero zużycia ...
Jak tak dalej pójdzie to skończyłoby się na OLEDzie ;)

A serio ... wątpliwość którą tu zgłaszałem dotyczyła różnicy jakościowiej.
Czytałem i o wszem o podswietlaniu strefami które to technicznie powinno dawać różnicę .... tylko że w praktyce jej nie dostrzegłem ...
a więc czy opłaca się dorzucać te X tysięcy więcej do 9500 (tak JS czy KS) ?
 

colibri75

New member
Nie wiem jak z dostepnoscia ks9500 i prawda ze waluty szaleja ale moim zdaniem jesli mowimy o roznicy 2000 przy zakupie na ile? 5 lat?...no to ja bym sie powaznie zastanowil.
O ile oczywiscie cena bedzie 15 900.
Mowie za siebie i na swoim przykladzie bo sam mialem podobne dylematy tylko niestety roznica wieksza bo dx900 byl niestety sporo drozszy niz ks9000 ktorego mialem kupic.
Ani przez moment nie zaluje decyzji, nie dlatego ze panasonic jest taki wspanialy tylko dlatego ze samsungi ktore ogladalem byly slabe ( swiecace krawedziowe podswietlenie)
 

cytruus

New member
Nie wiem jak z dostepnoscia ks9500 i prawda ze waluty szaleja ale moim zdaniem jesli mowimy o roznicy 2000 przy zakupie na ile? 5 lat?...no to ja bym sie powaznie zastanowil.
O ile oczywiscie cena bedzie 15 900.
Mowie za siebie i na swoim przykladzie bo sam mialem podobne dylematy tylko niestety roznica wieksza bo dx900 byl niestety sporo drozszy niz ks9000 ktorego mialem kupic.
Ani przez moment nie zaluje decyzji, nie dlatego ze panasonic jest taki wspanialy tylko dlatego ze samsungi ktore ogladalem byly slabe ( swiecace krawedziowe podswietlenie)

Ale dałeś prawie dwukrotnie więcej ....
... choć mogę zrozumieć bo wieki temu jak szukałem panoramy (jeszcze CRT) to zacząłem przegląd od Phlipsa a kupiłem Loewe bo poprzednie po prostu nie trzymały obrazu ...
 

barburian

New member
Bez reklam
Oled

KS9500 ... nie ma to jak zawsze poczekać na flagowca .... tylko że to już kolejne X tysięcy dodatkowo ... choć przy tej cenie faktycznie 2k więcej i zero zużycia ...
Jak tak dalej pójdzie to skończyłoby się na OLEDzie ;)

A serio ... wątpliwość którą tu zgłaszałem dotyczyła różnicy jakościowiej.
Czytałem i o wszem o podswietlaniu strefami które to technicznie powinno dawać różnicę .... tylko że w praktyce jej nie dostrzegłem ...
a więc czy opłaca się dorzucać te X tysięcy więcej do 9500 (tak JS czy KS) ?


Na Allegropl widziałem ostatnio OLED 65 cali za 14.500-15.000
 
Do góry