Alternatywa dla samsung ue50ju6872

olsenik6

New member
Witam,
Potrzebuję wymienić stary telewizor 40" i wybór padł na Samsunga ue50ju6872.
U podstaw wyboru legły:
- Przystępna cena 3.290 w euro-RTV-agd, jak za model z zeszłego roku. Nowsze ceną powalają.
- Wbudowany tuner sat, możliwość współpracy z modułem CI+ Polsatu i możliwość wgrania listy programów (do serii K nie znalazłem opisu). Brak konieczności używania zewnętrznego dekodera był podstawą wyboru.
- Możliwość używania uproszczonych pilotów producenta (tzw. hotelowych) np. CY-HDR1110B (jeszcze to zweryfikuję i najwyżej poszukam innego prostego pilota).
- W miarę dobra matryca w tym modelu, w 55" gorsza.
- Telewizor będzie wisiał w zacienionym rogu pokoju i nie będzie bezpośrednio oświetlany światłem z okien.
- Praktycznie tylko program z SATki, żadnych multimediów z pena itd.
- Oglądany praktycznie z 2,5m (stół) oraz 4,5m (kanapa).


Czy jest jakaś sensowna alternatywa dla tego wyboru? Niekoniecznie Samsung.
Czy PQI 1400 to aż czy tylko? I co to znaczy? I jak to się ma do matrycy 50Hz?
Czy będę zadowolony?


Dzięki za jakąkolwiek podpowiedź.
Olsenik
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam alternatywa to na przykład Panasonic TX-50CX680E, TCL U50S7806S Ja bym został przy tym Samsungu a najlepiej sam sprawdź jak masz taką możliwość...
 

olsenik6

New member
Niby co mam sprawdzić? Odczucia ogólne? Znaleźć EURO_RTV_AGD gdzie mają oba/wszystkie TV i porównać? Niby można ale jeśli wezmę pod uwagę, że mogą być różnie/błędnie/w ogóle nie skalibrowane to jakby wiódł ślepy kulawego. Niewiele to da.
Parametry zaraz porównam i wyjdzie, który z nich teoretycznie jest/powinien być lepszy.
Dzięki za typy.
Może jeszcze jakaś konkretna propozycja z podaniem "dlaczego właśnie ten"?
 
Do góry