Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie lepiej brać sprawdzone 65" . I tak po miesiącu ów 65" będzie za mały.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Dzwoniłem właśnie na infolinię Samsunga i co??? Oni nie mają info nt. rodzaju zastosowanej matrycy w modelu KS7000 - przekątne 55" i 60".

Odpowiedź pracownika Samsunga na infolinii cytuję: "Nie mamy takiej informacji od producenta"
Jak dla mnie kompromitacja i wstyd. To żałosne, że poziom merytoryczny na infolinii tak wygląda. MATRYCA TO GŁÓWNY ELEMENT TV. To tak jakbym zadzwonił do salonu Audi i zapytał ile koni ma konkretny model auta oraz czy to diesel czy benzyna a pracownik salonu odpowiedziałby mi "Nie mamy takiej informacji od producenta"

Reasumując..... ŻENADA.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Nie lepiej brać sprawdzone 65" . I tak po miesiącu ów 65" będzie za mały.

Kolego Kiki, 65" zdecydowanie przekracza mój budżet i dlatego nie biorę go pod uwagę. W grę wchodzi niestety tylko 55" i 60". Jeśli będą miały takie same matryce to zapewne wezmę 60".

Kiedy możesz mieć na stanie wersje 55" i 60"??? Jak będziesz miał to - jeśli możesz - sprawdź rodzaj matrycy, bo od tych "geniuszów" od Samsunga niczego się nie można dowiedzieć.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Nie tylko Samsung nie podaje rodzaju matrycy w swoich modelach. To samo uczynili na infolinii Panasonic, jak zapytałem, czy DXM710 ma 60Hz matrycę, czy szybszą.

Trzeba czekać zatem, aż 60" pojawi się w sklepach. Cena za 65 cali to już niestety wielka dysproporcja od nieco mniejszego rozmiaru i lepiej zainwestować różnice w napęd UHD oraz wygodny fotel, aby się zbliżyć do ekranu o metr lub półtora, albo po prostu zaoszczędzić ;)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Co chcesz dokładnie wiedzieć na temat matrycy ?

To czy w obydwu wersjach KS7000 - 55" i 60" są matryce VA i czy mają zbliżone właściwości - kontrast i poziom czerni, czy dają podobną jakość obrazu.

Samsungi J6200 w wersjach 55" i 60" były VA ale od różnych producentów. Ta słabsza matryca była w 60" od Sharpa.

Samsungi UHD JU6800 w 50" miały matryce VA (Innolux) a w 55" chińskie IPS-sy.

Gdzieś czytałem, że generalnie matryce 60" są produkowane w mniejszych ilościach i przez mniejszą ilość producentów.

Reasumując, w KS7000 o wersję 55" jestem spokojny. Chodzi tylko o wersję 60" czy nie wsadzili tam jakiegoś badziewia.
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Nie tylko Samsung nie podaje rodzaju matrycy w swoich modelach. To samo uczynili na infolinii Panasonic, jak zapytałem, czy DXM710 ma 60Hz matrycę, czy szybszą.

Trzeba czekać zatem, aż 60" pojawi się w sklepach. Cena za 65 cali to już niestety wielka dysproporcja od nieco mniejszego rozmiaru i lepiej zainwestować różnice w napęd UHD oraz wygodny fotel, aby się zbliżyć do ekranu o metr lub półtora, albo po prostu zaoszczędzić ;)

Podejrzewam, że może to być celowe działanie producentów - zwyczajne krętactwo. Piszą w specyfikacji o pierdołach typu współczynnik odświeżania 800 czy 1800Hz itd. zamiast istoty rzeczy. Wielu nieświadomych klientów kupuje przez to TV z 50/60Hz-owymi mułowatymi matrycami, a często jakby wiedzieli, byli uświadomieni, to by woleli dołożyć, doskładać parę groszy i kupić coś lepszego na matrycy 100/120hz. Ja rozumiem jeszcze 50hz w TV 32", ale żeby pakować do 55" 50Hz to jest kpina z klientów.
 

klata69

New member
Strasznie mnie ciekawi jak ten KS7000 radzi sobie ze skalowaniem filmów HD (bluray) i DVD. Czy to się da oglądać z 2 metrów na ekranie 49ks7000 bez zgrzytania zębami?

Teraz mam Sony 32w4000 (fullHD) i filmy DVD i BD wyglądają bardzo przyzwoicie. Martwi mnie, że przy większym ekranie (49') będę miał taką 'pikseliozę' że pożałuję zakupu większego LCD i w dodatku 4K.

Wiadomo, że jeszcze długo nie będzie zbyt wiele źródeł 4K, więc oprócz przeglądania zdjęć i krótkich filmików z youtube będę skazany przez dłuższy czas na źródła DVD (duża biblioteka ulubionych filmów) i BD (720p, 1080p) (telewizji nie oglądam od wielu lat) :-D ...


Przy okazji pytanie od syna :) Czy KS7000 oferuje jakieś gry w 4K (wyścigi samochodowe preferowane :) ) i jak w to się gra (czy LCD nie zamula za bardzo). Obecnie nie mamy kompa, który pociągnął by grafikę 4K (max to fullHD - mamy Nvidia Geforce GTX 850m), więc jedynie gry 4K dostępne w sklepie Samsunga wchodziły by w grę :).
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Właśnie na dużym TV filmy z BluRay będą wyglądały świetnie. Skalowanie z HD na UHD (4K) na pewno będzie bardzo dobre. Ja mam do TV 260cm i nawet 49" nie biorę pod uwagę, tylko zastanawiam się nad KS7000 w rozmiarach 55" i 60". Uważam, że jeżeli budżet Ci pozwoli, to na 2 metry powinieneś brać 55", jeśli nie, to 49" na pewno nie będzie za duży.
Nie wiem jak ze skalowaniem DVD, ale już przy rozdziałce 720p powinno być naprawdę dobrze. Sprawdzałem materiał 720p, 1080p na ubiegłorocznych modelach: Samsung 55JU7000, LG 55UF950V, Sony 55X8509C i Panasonic 55CX750 i skalowanie z HD do 4K wyglądało bardzo dobrze.
 

Zibowski

New member
Właśnie na dużym TV filmy z BluRay będą wyglądały świetnie. Skalowanie z HD na UHD (4K) na pewno będzie bardzo dobre. Ja mam do TV 260cm i nawet 49" nie biorę pod uwagę, tylko zastanawiam się nad KS7000 w rozmiarach 55" i 60". Uważam, że jeżeli budżet Ci pozwoli, to na 2 metry powinieneś brać 55", jeśli nie, to 49" na pewno nie będzie za duży.
Nie wiem jak ze skalowaniem DVD, ale już przy rozdziałce 720p powinno być naprawdę dobrze. Sprawdzałem materiał 720p, 1080p na ubiegłorocznych modelach: Samsung 55JU7000, LG 55UF950V, Sony 55X8509C i Panasonic 55CX750 i skalowanie z HD do 4K wyglądało bardzo dobrze.

I właśnie mam 49" , a przesiadłem z 32" soniaka z wielką d.....
 

jaro9999

New member
Kolego Kiki, 65" zdecydowanie przekracza mój budżet i dlatego nie biorę go pod uwagę. W grę wchodzi niestety tylko 55" i 60". Jeśli będą miały takie same matryce to zapewne wezmę 60".

Kiedy możesz mieć na stanie wersje 55" i 60"??? Jak będziesz miał to - jeśli możesz - sprawdź rodzaj matrycy, bo od tych "geniuszów" od Samsunga niczego się nie można dowiedzieć.

Też jestem zainteresowany zakupem UE60KS7000, zaciekawiony tym wątkiem wynalazłem tylko takie info - ups.. nie mogę wkleić linka jeszcze... ale znajdziecie to info na displayspecifications.com

poza typem SVA (czylil chyba samsungowy PVA?) stoi że producentem panela jest Samsung - tylko czy ma to pokrycie w rzeczywistości?
 

galaxteck

New member
Jaka była cena 55JU7000 na starcie? Czekam na jakąś promocję KS7000, ale np. w RTV 55" za 6500 to chyba trochę sporo (49 chyba około 5000 zł), gdyby 60" było w tej cenie co 55" to skusiłbym się chętnie :)
 

jaro9999

New member
Jaka była cena 55JU7000 na starcie? Czekam na jakąś promocję KS7000, ale np. w RTV 55" za 6500 to chyba trochę sporo (49 chyba około 5000 zł), gdyby 60" było w tej cenie co 55" to skusiłbym się chętnie :)

Na razie 60" dostępny jest w Neonecie z promocją -300PLN czyli wychodzi 7600PLN
 

bodziokrak

New member
W jednym ze sklepów internetowych UE60ks7000 jest w cenie 7 789
w komplecie z soundbarem samsunga którego wartość około 1100zł,
jeśli komuś niepotrzebny można sprzedać za 789zł na aukcji, końcowa
cena tv 7000zł.
 

bodziokrak

New member
Jeśli ktoś ma wątpliwości jakie panele są użyte w serii ks7000, 60 czy 100,
cytuję z niedawnego artykułu o samsungu, wypowiedź marketingowca:
"Nowe model telewizorów Samsunga znajdujące się pod wspólną nazwą SUHD od serii 7000 wyposażone są matryce natywne 100Hz ."
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
W jednym ze sklepów internetowych UE60ks7000 jest w cenie 7 789
w komplecie z soundbarem samsunga którego wartość około 1100zł,
jeśli komuś niepotrzebny można sprzedać za 789zł na aukcji, końcowa
cena tv 7000zł.

Niestety KS7000 60"w tym sklepie jest tylko wirtualny. Na stanie go nie mają i nie wiadomo kiedy będzie.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Jaka była cena 55JU7000 na starcie? Czekam na jakąś promocję KS7000, ale np. w RTV 55" za 6500 to chyba trochę sporo (49 chyba około 5000 zł), gdyby 60" było w tej cenie co 55" to skusiłbym się chętnie :)

Cennik TV wybranych modeli śledzę na bieżąco od jakiegoś czasu.
Na starcie najniższa cena za KS7000 w wersji 55" wynosiła 5999 zł na allegro z dostawą gratis. Kilka dni temu do swojej oferty Media Expert włączył ten model w cenie 5999 zł, ale po 1 dniu zmienili cenę na 6499 zł dostosowując się do poziomu RTV Euro Agd. Jak dla mnie zwyczajne zdzierstwo i w cenie powyżej 6000 zł tego modelu 55" w życiu nie kupię. Tym bardziej, że zeszłoroczny nieco wyższy model kosztuje 5990 zł (tyle że zakrzywiony).
Co do KS7000 w wersji 60" to najniższa cena była w neonecie po rabacie - 7490 zł. W obecnej promocji neonet doszedł do wniosku ze zniżka była zbyt duża jak na kieszenie Polaków i dali obniżkę 7595 zł.

Reasumując, ceny startowe były lepsze od tych obecnych.
 
Ostatnia edycja:

bodziokrak

New member
Ja mierzę w 60", rzeczywistą cenę ustali popyt, konkurencja itp,
teraz jest nagonka spowodowana między innymi euro. Mój sharp
działa bez problemu euro pociągnie a dobry czas na zakupy
wydaje mi się że będzie pod koniec wakacji kiedy ludzie mają na głowie
inne wydatki, urlopy, wakacje i zbliżający się nowy rok szkolny.
Kiedy rynek się nasyci wszystkimi modelami na 2016 rok,
będzie większy wybór a sprzedawcy zobaczą że coś leży 2,3 miesiące
sami obniżą. Te telewizory w 3,4 sklepach to żadna konkurencja, równają
do siebie. Według mnie za 60" 7000zł to realna cena w przeciągu kilku miesięcy.
 
Do góry