Samsung 65Ju7000L

kaper.1981

New member
Bez reklam
Kalibracja powinna być wykonywana bardzo dobrym kolorymetrem urządzeniem do weryfikacji kolorymetru i oprogramowaniem komputerowym po takim zabiegu musisz otrzymać raport ze wszystkimi pomiarami przed i po i z ustawieniami ktore sa zastosowane podczas tej kalibracji ,kalibracja bez raportu to pseudo kalibracja i za tak wykonana usługę się nie płaci bo to naciąganie klienta.
Wszystkie ustawienia kalibracyje ustawia się pod specjalne standardy stosowane na całym świecie nie na oko kalibratora.
 
Ostatnia edycja:

krzysbiker

New member
sporo to kosztuje jak na ustawienie suwakami hmm
hmm teraz pytanie czy np taki sam tv po kalibracji np jak mój 65ju7000 po wprowadzeniu takich samych parametrów bedzie taki sam obraz?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Nie,Nie,Nie....nie będzie taki sam obraz ! Kalibracja profesjonalna to jest dużo więcej niż ustawianie suwakami !
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
kalibracja dotyczy tylko sztuki kalibrowanej i obraz na inny tv po wprowadzeniu moich ustawień bedzie inny u mnie bliski referencji a na drugim tv moze bardzo zepsuć obraz
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
poczytaj sobie o tym , jesli było by to takie proste to wszyscy sami by sobie to robili a to wymaga wiedzy i sprzetu za blisko 100 tysiecy złotych
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Jak się wykłada za TV 5-8 tys., to naprawdę warto dopłacić 500 zł za profesjonalną kalibrację. Oczywiście należy pamiętać, że w przypadku wymiany matrycy w przyszłości wskutek jej awarii, kalibrację należy wykonać ponownie.
 

krzysbiker

New member
ok wizyta zamówiona na kalibracje ciekawią mnie efekty

koledzy jakie polecilibyscie kino domowy do tego zeby było kompatybilne z tv
 

C.marcin

Member
Tez sie nad nimi zastanawiam takze bede wdzieczny za opinie. Ja w tej kwocie czyli 3000 ze 2 lata temu kupilem pioneer vsx828 plus bd pioneer glosniki taga harmony 606 i subwoofer. Moim zdaniem przede wszystkim kina trzeba posłuchać. Ja tak uczynilem i wybralem to ktore dla mnie najlepiej gralo.
 

birut

New member
A czy ju7000 ma hdr i szerszą paletę barw.
Bo grubo się nad nim zastanawiam.
Ciekawi mnie też czy przed mistrzostwami sklepy planują jakiś weekend przecen tv jak to parę razy było.
 
Do góry