Bardzo proszę o pomoc w wyborze.

Ewaaaaaa

New member
Cześć. Zgłaszam się tu bo widzę że jest tu dość spore grono . Mam zamiar kupić tv samsung. Chcę wybrać spośród dwóch modeli:

Samsung UE50H6400

oraz

Samsung UE48JU6440

Czytam różne opinie i nie wiem czy warto inwestować w 4k UHD czy jedna wybrać tv z funcją 3D. Proszę o opinie i pomoc.
 

flugo

New member
Cześć. Zgłaszam się tu bo widzę że jest tu dość spore grono . Mam zamiar kupić tv samsung. Chcę wybrać spośród dwóch modeli:

Samsung UE50H6400

oraz

Samsung UE48JU6440

Czytam różne opinie i nie wiem czy warto inwestować w 4k UHD czy jedna wybrać tv z funcją 3D. Proszę o opinie i pomoc.

A potrzebne jest Ci 4K czy 3D? Obecnie to ciężko nawet o dobrą telewizję HD a 4K to nieokreślona przyszłość. 3D ewentualnie może być przydatne jak się ma dzieci, chyba że sama lubisz tego typu filmy. Oczywiście do 3D musisz mieć blue ray i filmy.

Przeglądnij wątek: " Gwarancja Samsunga. UWAGA! "

Osobiście wybrałem inną markę, (bez 4k i 3d), chociaż się nad Samsungiem zastanawiałem, miałem główne założenie - nic poniżej 50 cali :) teraz widzę że i 65 by się zmieścił a 55 byłby idealny :) Najważniejsza jest jakość obrazu. Możesz zastanowić się czego oczekujesz od funkcji interaktywnych i internetowych a potem sprawdzić czy wybrany TV ma to czego oczekujesz.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Cześć. Zgłaszam się tu bo widzę że jest tu dość spore grono . Mam zamiar kupić tv samsung. Chcę wybrać spośród dwóch modeli:

Samsung UE50H6400

oraz

Samsung UE48JU6440

Czytam różne opinie i nie wiem czy warto inwestować w 4k UHD czy jedna wybrać tv z funcją 3D. Proszę o opinie i pomoc.

Podaj odległość od ekranu oraz budżet jakim dysponujesz na zakup TV.

Samsung UE48JU6440 to słaby TV Ultra HD z uwagi na wolną matrycę 60Hz.


Samsung UE50H6400 to dobry TV Full HD na matrcy 120Hz.

Propozycje z zakresu TV Full HD:
Samsung H6400 - matryca VA 120Hz z aktywnym 3D
Samsung J6200 / J6300 - matryca VA 120Hz bez 3D
LG LF652V - matryca IPS 120Hz z pasywnym 3D
Soniak W755 - matryca VA bez 3D
Soniak W805C / W808C - matryca 120Hz VA z aktywnym 3D

Modele Ultra HD:
Samsung JU7000 / JU7500 - matryce VA 120Hz z aktywnym 3D
Sony X8505C / X8508C / X8509C - matryce VA 120Hz z aktywnym 3D na androidzie
LG UF950V - matryca IPS 120 Hz z pasywnym 3D (model 55")
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Cześć. Zgłaszam się tu bo widzę że jest tu dość spore grono . Mam zamiar kupić tv samsung. Chcę wybrać spośród dwóch modeli:

Samsung UE50H6400

oraz

Samsung UE48JU6440

Czytam różne opinie i nie wiem czy warto inwestować w 4k UHD czy jedna wybrać tv z funcją 3D. Proszę o opinie i pomoc.
H6400 to bardzo dobry model z 2014r., na 120 Hz matrycy. Dodatkowo posiada 3D, 2 pary okularów w zestawie i dodatkowego pilota do obsługi smarta. JU6440 to słaby model UHD na 60 Hz matrycy i ja osobiście darowałbym sobie taki zakup.
Zobacz też: J6200 i J6300, modele FHD, bez 3D, również na 120 Hz matrycach z 2015r., działające w oparciu o nowy system Tizen.

Oczywiście do 3D musisz mieć blue ray i filmy.
Nie, nie musisz. Indywidualną kwestią użytkownika pozostaje jak będzie z tego korzystał. Czy zakupi odtwarzacz BD 3D i filmy, czy może skorzysta z innej alternatywy.

Przeglądnij wątek: " Gwarancja Samsunga. UWAGA! "
Skończcie już proszę z tematem zakurzonych matryc. Przy kolejnej serii również będzie on doklejany do każdego modelu Samsunga?
 
Ostatnia edycja:

franus1

New member
Witam panow i panie na tym forum Chce podpiac sie pod ten temat i jest to moj pierwszy post tutaj Chce kupic telewizor nowy i troche wiekszy jak ten plazme panasonica 42 Jurz sie tego tyle naczytalem ze metlik w glowie poterzny Ogladam filmy i telewizje z nc Jaki telewizor wybrac do tego zeby bylo dobrze Jezeli ktos odpisze to serdecznie dziekuje Kwota do 7000 tys
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Witam panow i panie na tym forum Chce podpiac sie pod ten temat i jest to moj pierwszy post tutaj Chce kupic telewizor nowy i troche wiekszy jak ten plazme panasonica 42 Jurz sie tego tyle naczytalem ze metlik w glowie poterzny Ogladam filmy i telewizje z nc Jaki telewizor wybrac do tego zeby bylo dobrze Jezeli ktos odpisze to serdecznie dziekuje Kwota do 7000 tys
Załóż nowy wątek i podaj swoje wymagania. Dysponujesz dużo większym budżetem więc i typy będą inne. Podaj jaką masz odległość od ekranu, czego oczekujesz od TV itp. Sa tutaj takie standardowe pytania do uzupełnienia. Znajdziesz na forum.
 

Ewaaaaaa

New member
Podaj odległość od ekranu oraz budżet jakim dysponujesz na zakup TV.

Samsung UE48JU6440 to słaby TV Ultra HD z uwagi na wolną matrycę 60Hz.


Samsung UE50H6400 to dobry TV Full HD na matrcy 120Hz.

Propozycje z zakresu TV Full HD:
Samsung H6400 - matryca VA 120Hz z aktywnym 3D
Samsung J6200 / J6300 - matryca VA 120Hz bez 3D
LG LF652V - matryca IPS 120Hz z pasywnym 3D
Soniak W755 - matryca VA bez 3D
Soniak W805C / W808C - matryca 120Hz VA z aktywnym 3D

Modele Ultra HD:
Samsung JU7000 / JU7500 - matryce VA 120Hz z aktywnym 3D
Sony X8505C / X8508C / X8509C - matryce VA 120Hz z aktywnym 3D na androidzie
LG UF950V - matryca IPS 120 Hz z pasywnym 3D (model 55")
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - ok. 12m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2 - 2,5 metra
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? brak słońca
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung LE32A551P2R
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobry obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? UPC
10 .Jakie urządzenia? Kino domowe
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok 4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? brak preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport,filmy
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie koniecznie
15. Czy zamierzasz grać w gry - nie
16. Preferencje co do marki? Samusung
17. Preferencje co do wielkości? 48? 50? 55? Przy takiej odległości od tv jaką wielkość polecacie
18. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? głównie wieczorem
19. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Najlepiej ok 3000 zł ale tak do 4000 max.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - nie koniecznie
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Nie, nie musisz. Indywidualną kwestią użytkownika pozostaje jak będzie z tego korzystał. Czy zakupi odtwarzacz BD 3D i filmy, czy może skorzysta z innej alternatywy.

Skończcie już proszę z tematem zakurzonych matryc. Przy kolejnej serii również będzie on doklejany do każdego modelu Samsunga?

Bardzo dobrze napisane. Samsung odtwarza z pamięci przenośnej niemalże wszystko:)

Co do kurzenia matryc to nie zaobserwowałem tego w swoim tv, ale może to dlatego, że regularnie odkurzam:D

Samsung seria H6400 jest całkiem udana i jeżeli mieści się w Twoim budżecie to bierz, tylko sprawdź TV przed zakupem w sklepie i nie kupuj TV z ekspozycji.
 
Do góry