Samsung PS-42Q7H - opinie

ygrek

New member
Jako że jest to mój pierwszy post na forum, pragnę wszytkich serdecznie przywitać. Chciałbym aby użytkownicy tego modelu, lub serii Q7H wypowiedzieli się na temat jakości obrazu, jak i samego wykonania tej plazmy. Czy seria Q7H ma podobne problemy z migotaniem obrazu, takie jak w C7H
Noszę się z zamiarem zakupu tego modelu, jednak opinii i testów tego konkretnego modelu brak. Sądząc po specyfikacjach jest to model podobny do 42C7H, jednak jak wiadomo specyfikacje swoją drogą, a rzeczywistość może być inna.

Pozdrawiam
 

AproX D

New member
to chyba niedokładnie czytałeś odnośnie problemu "węży" w Panasie a z drugiej strony poczytaj jeszcze o obsłudzie klientów w serwisach SAMASUNGA - życzę powodzenia
 

ygrek

New member
AproX D napisał:
to chyba niedokładnie czytałeś odnośnie problemu "węży" w Panasie a z drugiej strony poczytaj jeszcze o obsłudzie klientów w serwisach SAMASUNGA - życzę powodzenia

Jeśli możesz to przybliż mi sprawę, bo może faktycznie ominąłem coś ważnego, a przedzieranie się przez tyle stron ponownie to katorga. Generalnie do Panasonica nie jestem nastawiony negatywnie, tym bardziej że za chwilę pojawi sie seria PV70.
 

AproX D

New member
Panasonic już wie o problemie "węży" w niektórych modelach i wystarczy zgłosić się do serwisu i po kłopocie - ja na Twoim miejscu nawet bym się nie zastanawiał tylko kupił PV70 - natomiast z tego co można wyczytać z postów forumowiczów odnośnie serwisów SAMSUNGA to DROGA PRZEZ MĘKĘ !!! - totalne olewanie klientów ...
 

Szopan

New member
ygrek napisał:
Jako że jest to mój pierwszy post na forum, pragnę wszytkich serdecznie przywitać. Chciałbym aby użytkownicy tego modelu, lub serii Q7H wypowiedzieli się na temat jakości obrazu, jak i samego wykonania tej plazmy. Czy seria Q7H ma podobne problemy z migotaniem obrazu, takie jak w C7H
Noszę się z zamiarem zakupu tego modelu, jednak opinii i testów tego konkretnego modelu brak. Sądząc po specyfikacjach jest to model podobny do 42C7H, jednak jak wiadomo specyfikacje swoją drogą, a rzeczywistość może być inna.

Pozdrawiam

Jak widzisz,zwolennicy Panasa szerzą się wszędzie niczym WĘŻE w amazońskiej dżungli. Na szczęście tylko część jest jadowita :p
Model, o który pytasz różni się tym od C7H,iż posiada dodatkowo 2 tweetery,a także trochę inaczej wykończoną obudowę - na tzw.połysk - podobnie,jak lcd'ki tej firmy. Poza tym raczej nie ma żadnych różnic - matryca jest ta sama - a migotanie - Ci ,co widzą (zwolennicy innych firm,wiadomo jakich:grin: ,nawet,jak nie widzieli),powiedzą,że miga.Ci,którym to nie przeszkadza lub miga w znikomym stopniu - powiedzą,że nie miga.
Zalecam obserwację organoleptyczną. Mi pomogła (patrz podpis).
Natomiast kwestia designu i jakości obrazu (pogląd tylko i wyłącznie subiektywny,acz podzielany przez innych) - SAMSUNG RULEZ i niech żaden zwolennik plastikowych zabawek :mrgreen: nie twierdzi inaczej. Przynajmniej w tym wątku...
Pozdro For All:evil:
 

lewar1309

New member
porównywałem z dwoma kolegami obrazy z panasa PV60 i samsunga c7h. Zmienialiśmy w sklepie sygnały. najpierw z dvd, potem cyfre+. I bez porównania. Dużo lepiej grał samsung. Sam miałem w domu takiego ale przez 1 dzień bo mrugał , nie wytrzymałem i oddałem do sklepu ze zwrotem kasy. Teraz czekam na nowe samsungi które mają dojść do hurtowni ale pewnie też zamrugają i wtedy pomyśle może o LCD. Na pioonera mnie nie stać a wiem że gra najlepiej.
 

orteam

New member
ja równiez sie zastanawiałem czy panas , czy samsung i dla mnie obraz z cyfry + zdecydowanie lepszy SAMSUNG
no i jeszcze ten wyglad panasa , zonie jak go pokazałem w sklepie to nawet sie nie odezwała , zawinęła sie na obcasie i było po temacie:p

a teraz jej dziekuje bo z SAMSUNGA jestem bardzo zadowolony no i jeszcze kasa w kieszeni pozostała .
 

orteam

New member
tak , mówie o C7H i problem migotania u mnie wystapił ale po wyłaczeniu funkcji DNIE problem zniknął.

A obraz czy z tą funkcją czy tez bez niej jak na moje oko jest identyczny , takze zastanawiam sie czy go wogóle oddawac do serwisu bo wiem ze juz serwis sobie z tym poradził i wymienia jakąs elektronikę.
 

lewar1309

New member
Wszystko fajnie, tylkomały problem. Ponoć jak się wyłączy DNIe to wyłączasz wiele innych opcji. Nie można w menu serwisowym wyłączyć samego DNIe. Ponoć nawet wyłancza ochrone przed wypaleniem.
pozdr.
 

wydma8

New member
Nie dajcie sie robic w konia, wczoraj mialem okazje porownac dwa modele:

samsunga ps-42c7h oraz
panasa 42pv60,

Porównywałem z całą rodziną oraz okolo 5 przypadkowymi klientami sklepu w ktorym bylem i wszyscy jednoglosnie stwierdzili ze panas ma duzo lepszy obraz, porownywalismy glownie sygnal z anteny analogowej, zalapalismy sie miedzy innymi na wiadomosci, patrzac na drobny szczegol jakim byl kolczyk od prowadzacej mozna bylo zobaczym drastyczna roznice, samsung kolczyk caly rozmywal natomiast panas nie mial z nim problemu, mysle ze to nie przypadek ze ok 8 osob zdecydowanie przyznalo ze panas ma lepszy obraz. Kontury w samsungu nie byly konturami, robily sie jakies dziwne schodzy a w panasie byla sliczna linia. Cos w tym musi byc, ostatnio w MM e7h kosztowal 2999 taniej plazmy chyba nie da sie znalesc, ale jakim kosztem, zastanawialiscie sie dlaczego chcieli sie ich pozbyc.

Kiedys porownywalem c7h z pv45 i wowczas rzeczywiscie samsung byl lepszy, ale z pv 60 nie ma juz szans.Jedynie czym moze wygrac ta rywalizacje samsung to wygladem, ale nie o to w tym chodzi...

Pozdrawiam serdecznie
 

lewar1309

New member
Ja porównywałem w piątek w makro. stały oba obok siebie.Dla mnie bez dwóch zdań obraz w samsungu wyglądał lepiej. Może linie w panasie były ostrzejsze, lecz cały obraz to jedno wielkie ziarno. Oba sygnały były identyczne z dvd.
 

lewar1309

New member
Obraz jest bardziej czysty i klarowny w samsungu.( nie tylko moje zdanie ale innych kolegów) I te kolory...nie do porównania. Tylko to migotania.( chyba nie do przeskoczenia) Też kupowałem ostatnio pazme i wybrałem samsunga ale po 1 dniu oddałem bo nie wyrabiałem i teraz sam nie wiem co wybrać. Najlepszy wybór do piooner ale inna cena. LG I Philips to tragedia więc tylko samsung i panas zostają. Teraz ma być nowa dostawa do hurtowni samsungów i czekam na nią, Jeśli nadal będzie migotał chyba znowu go zabiore i wyłącze DNIe ale przed tym wyborem dowiem się dokładniej czy wyłączyć można samo DNIe czy trzeba dużo innych funkcji jak to koledzy napisali w innych postach. Ide dziś do kumpla zobaczyc jeszcze LCD SAMSUNGA jak wypada przy sygnale z cyfry i dvd. Ale pewnie nie dorówna plaźmie.
 

ygrek

New member
No właśnie wszyscy narzekają na to migotanie i z tego co tu czytam i czytałem w osobnym wątku o serii C7H jest to dość uciążliwe.
Ciekawe tylko dlaczego nikt nie porownał organoleptycznie serii C7H z Q7H ?
42Q7H można kupić za około 4700 zł, więc jeśli nie miał by wad z C7H to myślę że warto. Czekam na rozwój wydarzeń, może ktoś będzie miał możliwość takiego porównania.
 
Do góry