Samsung BD-H6500 Problem z obrazem

TheWake

New member
We wspomnianym odtwarzaczu jest problem z obrazem. Jest on "ziarnisty" tak najlepiej można to opisać. Wygląda jakby był zbyt ostry ale nie ma w tym modelu ustawien ostrości. Problem występuje w plikach każdego rodzaju. Nieważne czy to oryginalne DVD czy mpg2 czy mp4 1080i czy flv. Im lepszej jakości jest sam plik tym mniej jest dokuczliwe ale występuje zawsze. Telewizor jaki mam to Toshiba 32L4333DG a powyższy odtwarzacz porównuję z Sony BD S380. Kupiłem Samsunga bo odtwarza więcej formatów plików ale z jakością coś nie tak. Kabel to HDMI tani za 15 pln ale na tym samym kablu odtwarzacz Sony takich "atrakcji" nie robi. No i samo menu z Samsunga dobrze się wyświetla.
Ustawienia (grzebałem w nich ale nic to dobrego nie dało i nic nie popsuło) wyglądają tak:

Ustawienia 3 d ....
Proporcja Obrazu TV 16:9 Pełny
BD Wise Wylaczone
Rozdzielczość 1080i
Ramka filmu (24 l./s) Wyłączone
Konwer.DVD 24 kl./s Wyłączone
Dopasuj rozmiar ekranu Rozmiar 3
Format Kolorów HDMI Auto

Jestem zielony w ych sprawach-proszę o pomoc.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kiedyś było prosto bo każdy odtwarzacz miał regulację ostrości. Teraz BD ma swoje normatywy natywne. To dziwna sprawa. I dobrze że sprawdziłeś kable inne urządzenia. Faktycznie dziwna sprawa.
A jak odtwarzane są materiały 1080p ?
 

TheWake

New member
Kiedyś było prosto bo każdy odtwarzacz miał regulację ostrości. Teraz BD ma swoje normatywy natywne. To dziwna sprawa. I dobrze że sprawdziłeś kable inne urządzenia. Faktycznie dziwna sprawa.
A jak odtwarzane są materiały 1080p ?

1080p dość dobrze ale filmy w takim formacie jakie mam sa z kamery,maja format avchd i nie mam porównania bo ten sony ich zupełnie nie czyta. W międzyczasie zauważyłem ze czasem film 'staje" i cofa sie do punktu 0. Moze to wina zabrudzonej płyty ale raczej wątpię bo raz przewinąłem film do punktu gdzie przeskoczył bez przecierania dysku DVD i było ok.
 
Do góry