plamy brak płynnego przejścia kolorów

thomasov

New member
Jestem posiadaczem Q7H od ok. 2 miesięcy. Od samego początku zauważyłem pojawiające sie w głównie w ciemych scenach plamy np. rozświetlenia latarką, na twarzach - brak płynności w przejsciach kolorów. Na poczatku zwalałem to na cyfre. Ale ostatnio zainstalowełem n-kę i ku mojemu zdziwieniu plamy występują nawet przy podłączeniu przez kabelek HDMI na Discovery HD. Zdarzają się bardzie sporadczynie ale są. Czy da się to wyeliminować czy te typy SAMSUNGi tak mają. A może jest to przypadłość wszystki plasm.
 

draa

New member
Mam chyba to samo

Posiadam 42C7H - od poczatku zauwazylem cos na ksztalt ditheringu, wyglada to tak jakby na komputerze zmniejszyc glebie kolorow z 32 na 16 bpp. Brak jest plynnych przejsc tonalnych, szczegolnie jest to widoczne przy lagodnych roznicach poszczegolnych kolorow (np: jasne niebo) nie wiem czy jest to wada czy samsungi tak maja dlatego bylbym wdzieczny jezeli ktos moglby udzielic wyczerpujacej odpowiedzi. Dodam ze efekt ten wystepuje zarowno przy podlaczeniu PC przez HDMI (GF7800GT) jak i DVD przez komponent (S559MKII), wejscia TV niestety nie mialem jeszcze okazji przetestowac. Nie jest to strasznie meczace i bardzo widoczne ale reklamowane 13 bitow na kanal jakos ma sie nijak do tego co widac na ekranie.
 

thomasov

New member
czy tylko mój SAMSUNG tak ma

Widzę, że temat nie znalaz większego zainteresowania. Nie wiem tylko czy wynika to z faktu, że opisan "wada" dotyczy tylko mojego TV i TV użytkownika "draa", czy też opisane zjawisko jest tak oczywiste, że nie warto do tematu wracać. Dajcie znać czy takie zjawisko u was występuje czy też nie. Bedę wiedział czy mam się udać do serwisu czy też nauczyć się z tym żyć.
 
J

Judash

Guest
Zalezy od sygnalu tv, ale w programach HD te efekty sa znikome. Mam plazme Panasonica ;)
 

kamcyk26

New member
thomasov napisał:
Widzę, że temat nie znalaz większego zainteresowania. Nie wiem tylko czy wynika to z faktu, że opisan "wada" dotyczy tylko mojego TV i TV użytkownika "draa", czy też opisane zjawisko jest tak oczywiste, że nie warto do tematu wracać. Dajcie znać czy takie zjawisko u was występuje czy też nie. Bedę wiedział czy mam się udać do serwisu czy też nauczyć się z tym żyć.

Nie jest to tylko wina twojego TV. Problem ten wystepuje chyba we wszystkich ekranach LCD/PLazma. W jednych widac go bardziej w innych mniej. Ja widze go zarowno swoim monitorze LCD jak i TV panasonic PV60. Im gorszy sygnal(wieksza kompresja) tym gorszy efekt na ekranie.
 

Robert71

New member
To o czym piszesz nie dotyczy kolorów tylko ilości poziomów szarości.
Wiem o czym piszę, bo mam Plasmę Samsunga(na początku nie mogłem się przyzwyczaić) która ma takich poziomów 256 :) - w ciemnych scenach jest masakra.
Włacz opcję ochrony przed wypaleniem->wzór(jeśli Twój tv to ma) i przyjrzyj się czy zawsze jest płynne przejście między białym a czarnym albo zapodaj jakąś bitmapę z kompa, gdzie zobaczysz czy przejście jest płynne, czy może w którymś miejscu występuje stopniowanie(wyraźne granice przejścia - jak np: izobary na mapie).

W Twoim Tv jest pewnie ok 4000 - w nowych plazmach Samsunga jest ich ok 8000.

Pocieszę Cię - na LCD Samsunga F71 (Full HD) jest podobnie - wyraźnie widoczne tzw placki na twarzach w ciemniejszych scenach przy kiepskim poziomie jakości źródła.


Robert
 
Do góry